Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Pokušavam da se setim šta je bilo pre: izvlačenje poslednje mašine za pobijanje šipova ili lepljenje trake.
Mislim da, ali nisam apsolutno siguran, je traka nedavno postavljena, pa bi sa velikom rezervom rekao da je dozvola oduzeta ZBOG obustave izgradnje.
Inače, sa ulice se ne vidi od ograde, ali je na gradilište (osim iskopane jame) zaraslo u veliku travuljinu.
 


Relja, pricao si o ovoj ulicici(crvena) sto ide od Tosinog Bunara. Da li je ulica ovako kako sam je obelezio ili je onaj deo sto je peskovit na kraju ove precice takodje asfaltiran?

A sta je sa ovm drugom(zuto ) sto izbija na parking ACB-a? Da li je moguce proci tuda ako nisi tamo zaposlen(imaju li rampe)?
 
Tu sa te strane bi trebalo da se izgrade još dve kule, što znači da će ti montažni objekti u blizini morati da se ruše?

Mogli bi onda odmah da ih sruše i po planu naprave pristojnu, široku saobraćajnicu tu.
 
@ Nikola: asfaltirano je možda već sutradan pošto je napravljen ovaj snimak, automobili normalno voze tuda.

Koliko sam ja shatio (a mislim da nisam baš najbolje shatio), grade se podzemni rezervoari za gas za potrebe ove pumpe koja se tu nalazi, a postojeći rezervoari će biti uklonjeni. Sad, koliko to veze ima sa samom ulicom, nije mi najjasnije, ali ajde sad...

Žuta trasa je interna saobraćajnica Airport City-ja. Ulaz sa strane Bežanije je zatvoren za zakupce.
Tu su nas malo zeznuli - sve vreme od kada su taj deo asfaltirali i dok se gradila ova poslednja zgrada, sredjivala okolina, mogli smo peške da ulazimo sa te strane, bez obzira što su tuda tutnjali utovarivači, kamioni, mešalice. Kada su radovi završeni, mašine odnete, sve lepo očišćeno i oprano... e tada su čuvari dobili nalog da ne puštaju nikoga sa obrazloženjem "da je to gradilište" :lol:

@ Little lightning: ta skladišta se nalaze izvan Airport City-ja. Prošle godine skladišta su proširivana, a zgrade u kojima se nalaze poslovne prostorije svih tih firmi se stalno nešto adaptiraju, popravljaju... kao da znaju da se neće skoro seliti odatle.
 
20090902135509.png




Pa medju ovim barakama bi se i crvenkapa izgubila, dok ide na posao.Napastvovao bi je neki starosedelac baraka.



Jel ima reci o nastavku gradnje onih kula?
 
Airport City i njegova neposredna blizina. Ne mogu sad da razjašnjavam šta je šta, sutra ću pošto me trenutno boli glava...
Btw te putanje koje ste nacrtali tu je zabranjen prolaz i ko za inat sam na obe nabasao i na tri čuvara :)


 
Archangel":4aqxo9yh je napisao(la):
Btw te putanje koje ste nacrtali tu je zabranjen prolaz i ko za inat sam na obe nabasao i na tri čuvara :)
"Žuti" putić mogu da koriste samo ljudi koji rade u APC, ja tuda idem svaki dan.
Ne znam ko te je zaustavljao na "crvenom" putiću, ali on prolazi između placeva, ne kroz njih, tako da mi nije baš jasno...

@Sawovski

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=1150
Tu je nešto čudno, to je bila jednospratna baraka/hala (?) koju su nešto počeli da prerađuju, onda je ostavili nedovršneu godinama, a sada je neko drugi nadziđuje. Nema pošten izlaz ni na jednu ulicu. Ka Zemunskoj joj se isprečila trafo stanica, a između nje i Đorđa Stanojevića i dalje ka Omladinskih brigada je nedavno ponovo izgrađena pumpna stanica. Nešto je tu čudno...

A što se tiče "kula" :) (iliti solitera) ne dešava se ama baš ništa, mislim da je to stavljeno na led na neodređeno.
Sada taj deo placa oko "Orla" služi za istovarivanje snega, pošto ga non stop čiste :)
 
ACB je tipican projekat koji prati trziste: cim se poveca traznja oni se aktiviraju i obrnuto. Ostala gradilista ce zaziveti cim poraste interes za poslovnim prostorom.
 
ne znam...mene je malo iznervirao, jer ne sme nigde slobodno da se zađe nego te svi opominju, tu je zabranjen ulaz bla bla bla :D
 
Da li bi neka dobra duša (khm, khm, Relja) mogla da tačno obeleži dokle se ka Tošinom bunaru pruža plac Airport city, pošto tu beše treba da dođu još 2 zgrade.

Nakon ovoga da se bacimo na analizu okolnih objekata, a ima ih tri, koji su nadograđeni odjednom i još uvek ne znamo o čemu se radi + moguće provlačenje saobraćajnice.
 
Baš sinoć sam postavio nešto slično u "radionici", evo i ovde

apc2.jpg
 
Pozdrav svima, nov sam na ovom forumu, a radim duze vreme u Airport City-ju (Orhideja 1300).

Evo prvo par zanimljivih slicica:

Spajdermen1.jpg


Spajdermen2.jpg


Spajdermen3.jpg


Spajdermen4.jpg


Spajdermen5.jpg


dscf6302qq9.jpg


dscf6293qa4.jpg


Sto se tice zutog i crvenog puta - crveni put je skracenica ako idete sa Bezanije (dolazni smer) ili na B. Kosu (odlazni smer), nikog tu nema da zaustavlja, tu ima par nekih budjavih frimi, nigde nikog (ja stalno tuda idem kuci u razno doba dana i veceri). Zuti je za APC. Sta ce tu biti jos se ne zna, siri se Intesa, sirice se Telenor, who knows.
 
Jel imas neke informacije kada ce poceti dalje sirenje kompleksa?
 
Hvala svima:)

Ja jedino sto znam da se, kod aviona, gradi hotel i trzni centar i da za to postoji dozvola, kao i da ce biti novih zgrada. Cini mi se da Telenor planira prosirenje (to mozda nije tacno ali se suska), ali za hotel i TC je sigurno.

Parking je inace dosta skup (recimo 25e mesecno parking mesto) a nikako nije automobil zasticen (osim cuvara koji setkaju), niti je sigurno da mozes da se parkiras (nekad je prebukirano). Mogli su bolje da ga rese i veliki minus je dozvola samo Maxiju da otvori prodavnicu u okviru AC-a, takodje steta je sto nema vise restorana jer Green City bas i nije neki sampion po ukusu hrane, cak naprotiv (na zalost). Mada je kompleks solidno resen.

Zamerka ide i grejanju, ako ste u kancelarijama koje su u staklu, boz pomozi na ispod 0, mora da radi vikendom da bi imali preko 22 stepena u kancelariji. Posto svi uglavnom sede, nema fizikalije, optimum je 25 stepeni a dok nisu "nastelovali" termometre, znalo je po par sati da bude 17-19 stepeni sto je vrlo lose za rad. Sad je kao bolje, mada sistem mora da roka na najjace a onda zvuk iritira.

Inace su na mazutu, jer je gas "krahirao" prilikom proslogodisnje gasne krize. Bila je ledara u celom kompleksu a instalacije su mogle da izdrze samo 1 ili 2 uljana radijatora po kancelariji... inace, rade na instalacijama i to je vec (valjda) poboljsano.

Ostalo je OK... malo su cuvari nadobudni na rampi, al svuda su takvi.
 
To za hotel i ostalo ne može da se kaže u prezentu.

Iskopali su temelje, počeli da pobijaju šipove, ali je sa krizom sve stalo, i sve mašine su odavno iznete iz jame.
HVAC zna da bude problem, ali je dobra strana što po prijavi kvarova služba održavanja dosta brzo reaguje (komunikacija ide preko njihovog portala). Upravo zbog ovakvih stvari sam ja bio protiv open space-a i staklenih pregrada (plus što to staklo košta boga oca).

Grejanje je na gas, ali su prošle godine, kada gasa nije bilo, ukopali su i plastične rezeroavre za mazut, jer u startu nisu razmiljali o rezervnom energentu.
Koliko su mi kolege termotehničari objasnili, glavna razlika je u gorioniku u kotlu koji mora da se montira za određenu vrstu energenta. Čim je došao gas, proradilo je grejanje. Nisam do sada video cisterne sa mazutom.
Situaciju od prošle godine mnoge firme nikada nisu oprostile (došla maca na vratanca) a i zašto bi.
Sve u svemu, moja firma sa ljudima iz APCa ima sasvim korektne odnose. Mi smo prema njima ok, oni su prema nama izuzetno ljubazni, dosta nekih blesavih zahteva su nam odradili čisto zbog nekog ljudskog odnosa koji imamo.

Cozmo, dobrodošao, komšije smo..
 
Evo, ako nekoga zanima, ovo je sve što je niklo u APC u poslednjih godinu dana :)

Slika0075.jpg


Slika0076.jpg
 
Kolika je investicija tu u pitanju,jel sneg uvozen iz kine il domaci? :lol:
 
Sneg je bio naš, domaći, srpski, nemam druge informacije :)
 
Multicon inače projektuje te dve zgrade na ulazu, pa vežbaju sa sneškom :D

Samo jedno pitanje - otkud sad tržni centar? Gde bi ga uglavili?

I još jedna važna stvar, ako neko zna, da li je promenjen plan za deo ka Bežaniji, tj. pominje li se negde mogućnost da umesto tri budu izgrađene četiri kule (dve stambene, jedna poslovna i jedna za "Telenor" npr.) sa tržnim centrom u osnovi. Znam da pitanje zvuči čudno, ali mi je bitno zbog "nečega"..... Volim kad sam misteriozan :D
 
Drugar iz Multicona, zadnji put kada sam ga video, mi je rekao da planira da uzme neplaćeno. Nema posla. Nisam ga video već par meseci.

Ljudi, treba da shvatite - ovde se ne gradi ništa, nema mašina, nema kranova, nema radnika. Iza ograde, kod aviona, u onoj rupi se skuplja voda. Na onom delu pozadi, prema Tošinom bunaru, je jedno brdo iskopane zemlje, na kojem je počela da raste trava.
Još ranije je prozujao je trač da Izraelci hoće da prodaju kompleks. Ne znam samo ko bi ga danas kupio.

Planovi su samo planovi. Realnost je surova.

Shvatite, kriza je, nema se para, ne investira se, ne zna se šta će sutra da bude.
 
Nazalost moram da se slozim sa reljinom konstatacijom o trenutnom stanju. Jedino sto gotovo mogu potvrditi je da nema nikakvog govora o prodaju ACB kompleksa, sto relja kaze verovatno bi ga i tesko prodali
 
Ti si sigurno upućeniji od mene. Kao što rekoh, to je bio trač.
 
Vrh