Šta je novo?

Air Serbia

Од данас ће моћи да се лети из храброва било где, где лети ЕрСрбија без слетања у Београд.

На пример:
Београд-Калининград-Париз.

Тј Калининград има потенцијал да у току ове две године постане значајан хаб, а ЕрСрбија има потенцијал да добро хапне од тог колача.
 
Ali to bi bio fifth freedom flight ako bi ga JU letela. Nema sansi da bi to bilo dozvoljeno. A i nesto mi ne deluje da ce skoro ruske kompanije leteti u EU.
 
Ја причам да су Храброву дали од данас следеће две године отворено небо, у том смислу и пету и седму слободу.



 
Aha, sad razumem. Ali idalje ne vidim opravdanost da JU leti iz KGD. Cak ni TK ne leti za IST, vec samo za AYT.
 
Из других градова нема тих могућности, Храброво је уникални случај
Калининград је повезан са многим руским градовима што директно што удобним везаним летовима

Белоруска Белавиа такође тамо лети

Русима су Варијанте летења у Европу Истанбул и Београд, овако добијају могућност да лете не директно тамо где им треба, Цене карата су високе, верујем да би био добар ћар за ЕрСрбију.
 
Pa ne bi im dali Francuzi da lete npr. Kalinjingrad-Pariz. Kuda bi mogla Er Srbija odatle? Na Kubu?
 
Valjda se odustalo od Havane jer će ipak ruske kompanije leteti direktno čartere. Teško će se popuniti avion samo sa domaćim turistima.
 
Баш ми је чудно да су рачунали на руске туристе за чартере до Хаване. Ок да буду део, али да су они носици... Јел то дефинитивно? Официјално нигде још нисам прочитао да се одустаје...
 
Баш ми је чудно да су рачунали на руске туристе за чартере до Хаване. Ок да буду део, али да су они носици... Јел то дефинитивно? Официјално нигде још нисам прочитао да се одустаје...
Никада није ни речено да ће се сигурно летети, већ да се размишља.

Делимично су Руси кренули сами да лете за Кубу, а други део објашњења је да је Ер Србија примарно желела да вози Русе на тој линији Београд - Хавана. Како би имала Руса на тој линији морали би да повећају број линија ка Русији или да шаљу већи авион. Како су већ тренутно препуни авиони који плаћају цео карте као да лете за Аустралију а не Београд требао им је додатни капацитет само за трансферне путнике.

Претпостављам да додатне летове нису могли да убаце, и овако Казањ је убачен "испод жита". Велики авион, YU-ARB, не може да лети у Русију јер власник брани због санкција док не знам да ли ће нови, YU-ARC, имати дозволу за те летове.
 
Malo se zna da. su kubanci koristili Srbiju za ilegalne migracije ka EU. Dolazili su avionom u Srbiju (nije im potrebna viza koliko znam) a onda peške migrantskim rutama ilegalno ulazili u EU. Konkretno znam pouzdano da su koristili rutu preko Bosne. Koliko ih je ukupno bilo, ne znam, ali je činjenica da nisu bili u pitanju sporadični slučajevi.

Dodao bih da je i Vučić danas/juče izjavio da će Srbija uskladiti vizni režim sa EU do decembra kako bi se smanjio pritisak migranata, tako da je možda Havana povezana i sa ovim.

 
Kako su dolazili kad ne postoji direktan let? Ako preko neke treće zemlje onda nek EU porazgovaraju sa tim trećim zemljama.

Što se tiče novog A330 YU-ARC koji će navodno leteti za Moskvu, da li ste zaboravili šta se desilo kad se pre par meseci pokvario Air Serbia A320 u Moskvi? Relativno mali kvar, opravili ga Rusi, ali Air Serbia nije dobila dozvolu da leti jer ta popravka navodno nije bila odobrena, pa je A320 sedeo tamo nekih desetak dana. Šta ako se ovaj A330 pokvari u Moskvi, hoće li Air Serbia biti opet prinuđena da avion bude van upotrebe duže vreme?
 
Sada su svi letovi za Rusiju na sopstvenu odgovornost, da se tako izrazim. Opasnost od ispadanja aviona tamo je tu, a popravka je otezana. I da, koji god avion da ispadne na tlu Rusije, pa i YU-ARC, bice isto kao i sa YU-APH. Dakle, morace JU da posalje rezervni deo tamo jer ruski ne mogu dobiti odobrenje.
 
Malo se zna da. su kubanci koristili Srbiju za ilegalne migracije ka EU. Dolazili su avionom u Srbiju (nije im potrebna viza koliko znam) a onda peške migrantskim rutama ilegalno ulazili u EU. Konkretno znam pouzdano da su koristili rutu preko Bosne. Koliko ih je ukupno bilo, ne znam, ali je činjenica da nisu bili u pitanju sporadični slučajevi.

Dodao bih da je i Vučić danas/juče izjavio da će Srbija uskladiti vizni režim sa EU do decembra kako bi se smanjio pritisak migranata, tako da je možda Havana povezana i sa ovim.

Ova odluka usklađivanja je više zbog kritika zvaničnika EU država (preko medija) da je Beograd glavni izvor migranata u EU. Zbog činjenice da se u Srbiju uvoze radnici sa bliskog istoka i iz Indije, njima se mnogo olakšava ulaz u EU. Poslednjih par nedelja barem dva puta nedeljno izlazi jedan te isti članak kako se u EU neobično uvećava broj indijskih migranata i da je Beograd kriv za to. Pa sad Vučić mora da uskladi vizni režim sa EU.
 
Koliko društvenog dohotka kroz propuštene investicije i nedostatak pravne države smo izgubili? To se meri desetinama milijardi dolara. I sad treba da se radujem zbog toga što letimo u terorističku državu čiji gradjani oni malobrojni svesni šta se dogadja pokušavaju da pobegnu bilo gde a mi ih deremo guliko im kožu sa ledja i još se tome radujemo? To su Vučićevi radikali radili i izbeglicama iz Krajine posle oluje.
Letovi Air Serbije za RF su krajnje neetički. Toliko da podržavam da i nama zaprete avio sankcijama opet ako nastavimo sa tim skandaloznim letovima.
 
Koliko društvenog dohotka kroz propuštene investicije i nedostatak pravne države smo izgubili? To se meri desetinama milijardi dolara. I sad treba da se radujem zbog toga što letimo u terorističku državu čiji gradjani oni malobrojni svesni šta se dogadja pokušavaju da pobegnu bilo gde a mi ih deremo guliko im kožu sa ledja i još se tome radujemo? To su Vučićevi radikali radili i izbeglicama iz Krajine posle oluje.
Letovi Air Serbije za RF su krajnje neetički. Toliko da podržavam da i nama zaprete avio sankcijama opet ako nastavimo sa tim skandaloznim letovima.
Teroristicke drzave su sve u jednom bloku i savezu - Nato i Eu ( sto smo i vedeli kroz istoriju ) Sto se Rusa tice svako ima pravo da ide svojom voljom gde zeli, eto ja sam iz Rusije dosao ovde na par meseci pa nazad i sta sad? Svaka zemlja ukljucujuci i Rusiju ima petokolonase kojima je sve tudje sladje. Medjutim koliko sam imao kontakta sa Rusima ovde raduje cinjenica da ih je vecina puna podrske svojoj zemlji ( nebitna inf za ovu temu i forum ) ali cisto da ti oci otvorim. A za ovo sto se frljas milijardama-steta koju je zapad naneo Srbiji je 10x veca ako ne i celih 100. Necu ulaziti dublje tu su i unistene fabrike i td te napravili od nas svoju koloniju. Nije nas Rus unistavao nego zapad.
 
zašto si otišao iz rusije ako je toliko voliš? I zašto ruskoj braći naplaćujemo enormne sume? Pre sankcija se za Rusiju letelo prilično jeftino. Čak i poslednjei, visoki cenovni razredi na pojedinačnom letu. I ja imam kolege Ruse koji gledaju da pobegnu bilo gde ali prvenstveno u Srbiju. Zbog naše Air Serbie ići će kolima do Turske i preko Bugarske dok ih ovi još puštaju, skoro 4000 km iz Moskve. Jer Airserbia. Zato onom špijunu iz kvazihumanitarnog centra, SPC, SANU i ostalih njihovih ćelija te pare nisu ništa.
 
zašto si otišao iz rusije ako je toliko voliš? I zašto ruskoj braći naplaćujemo enormne sume? Pre sankcija se za Rusiju letelo prilično jeftino. Čak i poslednjei, visoki cenovni razredi na pojedinačnom letu. I ja imam kolege Ruse koji gledaju da pobegnu bilo gde ali prvenstveno u Srbiju. Zbog naše Air Serbie ići će kolima do Turske i preko Bugarske dok ih ovi još puštaju, skoro 4000 km iz Moskve. Jer Airserbia. Zato onom špijunu iz kvazihumanitarnog centra, SPC, SANU i ostalih njihovih ćelija te pare nisu ništa.
Prvo ne osudjujem uopste Air Serbia a/k za cenu, trenutno je takvo trziste i to je to. Svaka cast Srbiji sto je u nekom pogledu jos uvek nezavisna zemlja te sama odlucuje gde ce leteti i td. Moja karta je bila oko 1000€ preko Uae mogao sam sa AS jeftinije da prodjem ali eto nisam hteo. Ko zeli leti AS ko ne bira druge nacine kriviti AS je neprihvatljivo. Ko je rekao da sam ja " otisao iz Rusije " ? Poslednjem sto si napisao sam zakljucio da je zapadna propaganda ispiranja mozda ( N1 Nova S ) bas uticala na tebe te ti zelim svako dobro i manje molim pregleda zapadnih medija.
 
I zašto ruskoj braći naplaćujemo enormne sume?
Колико ми је познато, цене за држављане Србије су исте као и за држављање Русије. Енормне суме не таргетирају само њих, и држављани Србије који желе да купе карту из Москве до Београда плаћају исте цене као и сви други.

Друго, разлог зашто су цене тако високе је добро познат свима. За случај да си се управо вратио са пустог острва, јављам се као добровољац да ти објасним. Разлог је у ЕУ. Наиме кад је почео рат и кад је руским авио компанијама забрањен прелет ЕУ, Ер Србија је покушала да повећа број летова и користи авионе већег капацитета да би подмирила повећану потражњу. Слично се рецимо десило кад је престао да лети Ер Берлин, одмах је Луфтханза повећала број летова и цене су скочиле вишеструко, што је потпуно нормална реакција.

У случају Ер Србије почеле су да стижу анонимне дојаве за те летове, неки од политичара из Украјине су јавно нападали Ер Србију а ЕУ тј неки од њихових политичара су оптужили Ер Србију за ратно профитерство због повећаног броја летова за Русију. Ер Србија је онда вратила број летова отприлике на предратно стање, анонимне претње су полако ишчезле али су цене остале енормне због огромне потражње, ограниченог броја летова и мале конкуренције која се свела на летове преко Истанбула и УАЕ.
 
Ето ја подпао под ужарену цену карте крајем августа. Уопште ми није пријатно да плаћам цену за коју си мого у бизнису да летиш и то 2 или 3 пута. Али, тада је било 5 летова дневно а сада једва 10 недељно. И то са свим кикенбацијама. И опет, хвала Богу да постоје директни летови.
 
Ne razumem ovo sve. Ako je velika potraznja, zasto AirSerbia povecava toliko cene karata? Zar je to fer ponasanje?
Oni mogu da stave i 100 000e da je karta, jer eto, jedini su, pa ajde. Razumem, ali ne podrzavam.
Imaju odredjenu dozu monopola pa rade sta zele. Gorivo je poskupelo i sve, al nije N puta koliko su karte poskupele.
 
Vrh