Šta je novo?

Air Serbia

Nije to sigurno, ušli smo u avion šetajući preko piste i baš dugo smo čekali napolju na suncu. Da je nešto od spolja osetilo bi se i na pisti. Takođe, smrad nije naličio na đubrivo, više na neku mešavinu povraćke i mačijeg izmeta. Jako specifičan smrad koji nisam nikad ranije osetio.

Po opisima koje daješ verujem da je problem do toaleta.
Takav sličan smrad se oseća u novim vozovima SBB-a, zbog kvara na biorekatoru u WC-u.

No, to je samo moja pretpostavka..
 
Nedavno sam po prvi put dobio sedište u poslednjem redu u ATRu. Stalno je nešto lupalo, zujalo, stjuardesa je nešto petljala a kada su bile turbulencije delovalo im ej da se rep najviše mrda. Nadam se da više neu dobiti takvo sedište.
 
Samo bih prijavio forumskoj zajednici da sam metodom usmene preporuke i demonstracije upotrebe JU aplikacije uživo na aerodromu u Tirani jutros doturio Er Serbiji 6 tranzitnih putnika u zadnjem trenutku, koji su se bili našli u neobranom grožđu zbog otkazanog leta.
Posledična popunjenost YU-ALX za Bg: 66.

Ako neko čita ovo iz JU mogao bi jedan rokovnik, ako ne - to je bila moja dužnost. 🥸
 
Samo bih prijavio forumskoj zajednici da sam metodom usmene preporuke i demonstracije upotrebe JU aplikacije uživo na aerodromu u Tirani jutros doturio Er Serbiji 6 tranzitnih putnika u zadnjem trenutku, koji su se bili našli u neobranom grožđu zbog otkazanog leta.
Posledična popunjenost YU-ALX za Bg: 66.

Ako neko čita ovo iz JU mogao bi jedan rokovnik, ako ne - to je bila moja dužnost. 🥸
 
Да ли неко има информацију када ће опет бити омогућен онлајн чек-ин на летове? Иду месеци, а никаквих информација о томе нема.
 
U poslednje 2 godine sam leteo 6 puta Er Srbijom i svaki put je radio onlajn ček in. A poslednji put pre mesec dana za Podgoricu.
IMG_0664.jpeg
 
Potvrđujem i meni bez problema.
Screenshot_20240801_171440_Gmail.jpg


Ali sam imao problem oko kupovine na njihovom sajtu i nije prvi put.
 
Да ли неко има информацију када ће опет бити омогућен онлајн чек-ин на летове? Иду месеци, а никаквих информација о томе нема.
Da ne misliš možda na self check-in?

I mene zanima šta se dešava sa tim, pogotovo što na njihovom sajtu stoji da je takva opcija dostupna.
 
Није ствар сећи вене, већ искапати до краја. Какав је симулант вероватно би их и сек'о са тупим крајем ножа и после свима показивао "ране".
Јако ми је жао што наш народ воли жуту "штампу".
 

Julski rekord: Air Serbia prošlog meseca prevezla 7,2% više putnika nego u istom periodu prošle godine​

Air Serbia je tokom jula 2024. godine prevezla ukupno 548.009 putnika, uz povećanje od 7,2% u redovnom saobraćaju u odnosu na isti mesec prošle godine. Sa aerodroma u Beogradu, Nišu i Kraljevu, srpska nacionalna avio-kompanija realizovala je ukupno 5.203 leta i na taj način ostvarila povećanje od 6,8 odsto u odnosu na jul 2023. godine, kada je reč o letovima ka redovnim destinacijama, saopšteno je iz kompanije.

- Imajući u vidu da smo prošle godine zaključno sa junom našu mrežu obogatili sa više od 20 novih destinacija, jul 2023. godine bio je do sada rekordan po broju prevezenih putnika i realizovanih letova. Ove godine premašili smo taj rezultat. Za prvih sedam meseci 2024. godine, prevezli smo do sada ukupno 2.427.811 putnika na redovnim i čarter linijama, što je rast od 9,26% u poređenju sa prošlom godinom - izjavio je Boško Rupić, direktor za komercijalu i strategiju Er Srbije.

On je dodao da je "kada je reč o čarter saobraćaju, zabeležen nešto manji broj putnika i letova u poređenju sa istim mesecom prethodne godine, pre svega zbog manjeg interesovanja putnika za pojedine čarter destinacije, usled aktuelnih geopolitičkih zbivanja, kao i naše šire ponude destinacija u redovnom saobraćaju."

Najtraženije destinacije Er Srbije prošlog meseca bile su Valensija, Malaga, Palma de Majorka u zapadnoj Evropi, dok su u evromediteranskoj zoni najpopularniji letovi bili do Larnake, Irakliona, Istanbula, Izmira, Krfa, i Rodosa. Tokom jula zabeležena je i velika potražnja za letovima do Tjenđina u Kini.

 
Nemojte tako, zabavio se tim da je Beograd lošije poveezan od Zagreba. Kako ne znate to vam svuda piše....
Nisam siguran da baš razume o čemu priča
 
Људи, стварно би било пожељно да се наш сусјед не помиње без заиста преке потребе. Ова тема није посвећена њему, већ Ер Србији. Та креатура не заслужује ни да му се иницијали помену.
 
U principu se slažem, ali čovek se usiljeno reklamira kao etablirani ekspert, ima ugovore i sa našim aerodromima i gostuje u emisijama. Bez nekog kontrapunkta ispade da stvaro i jeste tako.
 
Свако ко му помене име, цитира или стави линк на његове баљеугарије, да попије бан 7 дана. Вала доста је више.
Кад си већ тог непоменика поменуо у контексту бана, можда би најбоље за све било да га Србија прогласи за непожељну особу или како се то стручно каже, и забрани му улазак у Србију? Он се већ жалио да се не осећа сигурно у Србији и да је тражио помоћ неких тајних служби из Хрватске које му пружају неку пратњу или помоћ док је у Србији, ако сам добро разумео и ако говори истину.

Кад би се увео бан, те њихове тајне службе би могле да добију слободан дан, оду у риболов или се баве стварним проблемима, а он више не би могао да се излаже непријатностима и могао би да се похвали статусом званичне persona non grata у Србији! Идеално зар не?
 
Poslednja izmena:
U principu se slažem, ali čovek se usiljeno reklamira kao etablirani ekspert, ima ugovore i sa našim aerodromima i gostuje u emisijama. Bez nekog kontrapunkta ispade da stvaro i jeste tako.
Он има права да се рекламира - нико му то не може бранити. Исто тако нико људима нема право бранити да оду на његов сајт. И ја сам одем, што да не: није згорег прочитати неко забавно scifi штиво. Али га овде (а и на SkyscraperCity форуму) превише чланова помиње без икакве потребе. Човек је велики комплексаш и велика је штета што је такав јер има тренутака када уме да убоде у срж проблема. Оно - и покварен сат два пута дневно показује тачно време.
 
A da mi dotičnog banujemo prvo sa ovog foruma u vidu da se isti više ne pominje?
Jedina smislena stvar, pominjano već više puta. Samo problem je u tome što je ne malom broju ljudi na ovom forumu glavna zanimacija da sečeka vest o AS pa da potrči da vidi šta je ovaj napisao kako bi to posle preneli ovde. Očigledno ih veoma radi da se napušavaju sa "Hrvatom" u jednoj od retkih oblasti gde Srbija naizgled stoji bolje. Bojim se da to ljudima neće skorije dosaditi.
 
Lik jeste cudak, ali se mogu procitati i zanimljive stvari kod njega. Meni je takodje sasvim ok kad kritikuje nase politicare koji lupetaju o avijaciji, a pojma nemaju ili najavljaju nesto sto se naravno nakon toga ne desi.
 
Lik jeste cudak, ali se mogu procitati i zanimljive stvari kod njega. Meni je takodje sasvim ok kad kritikuje nase politicare koji lupetaju o avijaciji, a pojma nemaju ili najavljaju nesto sto se naravno nakon toga ne desi.
Шта те спречава да се укључиш у дискусију овде или на другим местима када критикујемо глупости домаћих политичара? Ја сам пре десетак дана за Весића и његове авио изјаве рекао да се: Развалио од понављања и грешака. Или ти није толико задовољство ако се критикује овде?

За разлику од наших сајтова (без обзира на језик) који имају приступ плаћеним професионалним информацијама као што је број путника по свим аеродромима, ексклузивним интервјуима и слично, све што тамо можеш да нађеш је или већ слободно објављено на интернету ако знаш шта тражиш или је понека информација од његових ортака из Хрватске или првенствено Хрвата из региона, што мене не занима.
 
Vrh