Šta je novo?

Air Serbia

Onda bi morali i Turskoj da zabrane.



Kazanj*
Turci bi se snasli, mogu da lete na istok, pa preko Kazahstana. Mi to ne mozemo, tj. mozemo, ali nema nikakve logike.

Na sajtu Air Serbie pise Kazan, a mislim da su oba naziva tacna. Svakako, nije bitno da li je Kazan ili Kazanj, vec da imamo novu liniju.
 
Gledam sad mapu I nije mi jasno zasto ne otvore Krasnodar (KRR). Rostov (ROV) i Elista (ESL) su zatvoreni jer su na direktnoj putanji raketa koje se lansiraju iznad Kaspijskog mora. Ne vidim zasto ne bi otvorili juzni prilaz Krasnodaru iz pravca Socija (AER), koji je otvoren za letove.
map.gif
 
Upravo tako, Johnny proveri sam rezultate pretrage: bologna airport lamborghini
 
Nije montaza, aerodrom u Bolonji ima Lamborghini kao follow me car.
Наравно да није фотомонтажа. Још 2015.године сам објавио на истој овој подтеми на страни 105, слику авиона Ер Србије са Ламборгинијем Авентадор ЛП 700-4 на болоњском аеродрому https://forum.beobuild.rs/threads/air-serbia.989/page-105#post-325248
ламбо_ер србија_болоња.jpg


На своју 50. годишњицу постојања, у мају 2013. године, италијанска фабрика супер луксузних аутомобила „Ламборгини“ је на две недеље (од 06. до 19. маја), поклонила аеродрому у Болоњи један Авентадор ЛП 700-4, да буде као пратеће тј. возило (“Follow Me”) за навођење при слетању и полетању, свим авионима који су слетали и полетали у том временском периоду на овај аеродром. Авентадор је био осликан (фолијом наравно) у бојама Болоњског аеродрома.
И тада су мислили да је фотомонтажа.
Регистарска таблица је морала да се замаже јер се овај Ламбо тада користио и као возило за презентацију ауто-часописима и купцима.
 
Nije montaza, aerodrom u Bolonji ima Lamborghini kao follow me car.

јесте има, то знам. само што је ова слика монтажа. стјуардеса која маше са врата авиона је промо слика Ер Србије са београдског аеродрома, и види се да је она накалемљена на ту слику (по десној руци која је подигнута у ваздух)
 
Interesantno. Da li možeš da postaviš tu promo sliku Er Srbije sa beogradskog aerodroma, ili makar da postaviš link na tu sliku?
 
нема шансе да је нађем. имао сам је, али сам је обрисао и не сећам се одакле сам је скинуо
 
Er Srbija objavljuje dosta sličnih fotki po društvenim mrežama sa nasmejanom posadom koja maše rukama pa to izaziva deža vi efekat. Možda ti se samo učinilo da si već video?

Fotka je geo tagovana na Guglu, u dubini se vidi rep Rajanera što znači da nije BEG a to što stjuardesa drži u desnoj ruci može biti maska, maramica ili neki papir a ne znak montaže. Čovek koji je stavio tu sliku ima desetine originalnih slika iz kokpita i sa rampe, nema nikakve logike da on pravi montaže. Evo slike a klikni na njegov profl da vidiš brojne slične fotografije. Ipak nije montaža:

https://goo.gl/maps/YR9MmhpHxAzJZrZR9
 
Vrh