Šta je novo?

Air Serbia

AS ako hoce da se izbori sa LH grupom mora za pocetak ozbiljno da poradi na codeshare ugovorima tako da pokriju celu Evropu i Severnu Ameriku. Licno na odmor putujem kompanijom iz LH grupe, buduci da AS tamo ne leti, a sve konekcije koje nudi su imaju nenormalna vremena ili nenormalne cene.
 
Putovanje na odmor redovnim letovima je popularnije i raširenije nego što sam mislio.
Air Serbijina mreža ne ukazuje na to. Ili oni ne haju kad imaju monopol na čartere. A sad je i Ellinair propao, biće još više drpanja na čarterima.
 
Ne znam koliko je putovanje redovnim linijama popularno kod nas, pogotovo ukoliko iziskuje transfer buduci da zahteva vise posla oko celokupne organizacije, za razliku od cartera gde je sve sredjeno.
 
Bez presedanja bi se isplatilo. Moglo bi da se uštedi za mnoge stvari, između ostalog i za rent a car pa da ne brineš o transferu.
 
Како би се уштедело за рентакар? Редовни директни летови су у принципу најскупљи.
 
mislio sam na transfer na aerodromu, a ne od aerodroma do destinacije. ja konkretno letim Swissom preko Ciriha.
 
Meni transferi ne predstavljaju nikakav problem, ali znam vise ljudi koji ne zele da lete negde ukoliko to nije direktna linija.
 
Мени је преседање проблем. Кад радиш 12-14 сати дневно, када су ти пословни путеви одлети ујутро и врати се увече и сутр аопет на посао, онда још некакво кривљење на аеродрому док чекаш други лет је ствар која ми најмање у животу треба. Кад идем на одмор, време рачунам на сате, губљење 2-8 сати је неприхватиљво јер сам и тако изможден...

Мојој супрузи је летење стресно, и да се два пута подиже у ваздух да би дошла на једну дестинацију нема шансе.

Да ми је посао другачији, не бих видео проблем у преседању...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863502#p863502:129v1aq3 je napisao(la):
DzonTravolta » 10 Јул 2021, 16:32[/url]":129v1aq3]A, opet MC... Ja se još čudim zašto se stalno vrtimo po offtopic-u na ovoj temi.

опет мрачи по обичају...
 
7zaHRG.JPG

Air Serbia noćas šalje sedam aviona za Hurgadu u isto vreme. Gugl kaže da će biti 42-43 stepena sledećih par dana u Hurgadi. :shock:
 
Јул је право време за Хургаду. Срби воле...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865231#p865231:96i311bd je napisao(la):
peper.mint » Sub Jul 17, 2021 9:02 pm[/url]":96i311bd]
Air Serbia noćas šalje sedam aviona za Hurgadu u isto vreme. Gugl kaže da će biti 42-43 stepena sledećih par dana u Hurgadi. :shock:
file.php
22 cartera danas, od toga 8 za Hurgadu, 8 za Antaliju, 2 za Bodrum i po jedan za Dalaman, Rodos, Haniju i Skijatos. Tu je i AirCairo za Hurgadu.
 
Strava, i posle neka neko kaže da ne živimo u zlatnom dobu..
 
Златно доба би било да се шаљу широкотрупци за Хургаду, и Доминикану а обично чартери до Сејшела и до канадских острва.

Ми сад живимо у мехуру сапунице који расте.
 
Dobro, aj sad nemoj da sitničariš.. srebrno doba onda.. Još 10 godina nek vlada i eto nas u bronzanom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865262#p865262:2wgwr1i8 je napisao(la):
Прле » 17 Јул 2021, 23:02[/url]":2wgwr1i8]Златно доба би било да се шаљу широкотрупци за Хургаду, и Доминикану а обично чартери до Сејшела и до канадских острва.

Ми сад живимо у мехуру сапунице који расте.

уместо што су узели 737, боље да су изнајмили један 333 за потребе чартера. барем би олакшали мало притисак на 319. иначе, нудили су већ 332 за чартере ка Доминикани, Сејшелима и Тајланду, али није било заинтересованих. а канаДска острва мало теже, мало су хладна целе године
 
Posle mnogo godina sam morao da putujem i da letim AS-om.
Primetio sma jedan nedostatak koji sam prijavio stjuardesi, na A 320.
Ispod sedista nije bilo prsluka za spasavanje, tj bio je ukraden.
Vec na povratnom letu, AS je korigovala problem sto je za svaku pohvalu.

Medjutim sama cinjenica da je poleteo bez jednog prsluka za spasavanje izaziva zabrinutost.
Mozda to nije krivica AS, ne znam ko cisti avione.

U pomenutom avionu koji ima nova sedista oba WC-a nisu bas sasvim ispravna i smrdi kao na stanici.
Da nisu ispravni reklo mi je samo osoblje.
(U avionu cesto se pravim da moram u wc da bi setao po avionu dok leti, a zabavno je ici na rep jer se tamo vise ljulja)

Nesrecno osoblje AS-a mogu da pohvalim. Trude se, ali stres je prevelik.
AS zestoko iskoriscava osoblje. Stjuardese padaju na nos od posla. Nisma sigurna ima li ih dovoljno.
Pilot na ovom letu nije bio u stanju da izgovori onih nekoliko standardnih recenica kompletno.
Sve u velikoj brzini, sa knedlom u grlu zbog kasnjenja itd.
 
Д=Р

Мислим да није било толико тешко да се ухвати смисао.
 
Kanarska ostrva, pa ne bih rekao da su hladna cele godine - pre bih rekao da su prijatna cele godine. Bio tamo jednog februara, bio je konstantno oko 23 C. Leti ne ide preko 28-29, po meni idealno - bolje nego suludo prženje na 40+ stepeni u julu i avgustu (npr. Egipat, tamo se brate ide mart-maj i septembar-decembar, ne znam otkud našima ideja masovnog napada na ta letovališta usred najviših temperatura).
E sad Tenerife su od Kanarskih otoka ponajviše izložene ka otvorenom okeanu, pa ne očekujte vodu temeperature 25-26 stepeni, biće oko 21-22 i to vam je to, ali meni je bilo OK. Ali tamo imate i druge zanimacije i mesta koja vredi videti (najviši vulkan na Atlantiku, stare gradove...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865684#p865684:2nxn0qz0 je napisao(la):
Прле » 19 Јул 2021, 12:13[/url]":2nxn0qz0]Д=Р

Мислим да није било толико тешко да се ухвати смисао.

знам, само те зезам. нису Канарска острва код нас много тражена. не знам да ли су икада и била. од Шпаније, ми (Срби) највише идемо у Барселону и на Балеарска острва
 
Kako se AS snalazi sa povecanim obimom posla?
Da li primaju nove ljude?
Da li osoblje moze da se odmori?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866104#p866104:1ufz2tlp je napisao(la):
JohnnyLee » Уто Јул 20, 2021 6:01 pm[/url]":1ufz2tlp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865684#p865684:1ufz2tlp je napisao(la):
Прле » 19 Јул 2021, 12:13[/url]":1ufz2tlp]Д=Р

Мислим да није било толико тешко да се ухвати смисао.

знам, само те зезам. нису Канарска острва код нас много тражена. не знам да ли су икада и била. од Шпаније, ми (Срби) највише идемо у Барселону и на Балеарска острва

Фала бата Ђони! :mrgreen:

Ја не схватам баш наш конзерватизам, осим ако је за разраду нове дестинације потребна кинта коју генерално код нас нема. А тако, места су феноменална, не могу да оценим да ли скупља. Вароватно да да.
 
Nisam stigao ranije da analiziram finansijski izvestaj, tek sada.

Poslovni prihodi: oko 121 miliona evra
Poslovni rashodi: oko 184 miliona evra
Poslovni gubitak: oko 63 miliona evra

Finansijski prihodi: oko 25,2 miliona evra
Finansijski rashodi: oko 33,2 miliona evra
Gubitak iz finansiranja: oko 8 miliona evra

Gubitak pre oporezivanja: oko 76,9 miliona evra

Neto gubitak: oko 77,1 miliona evra

Napomena: u izvestaju nema stavke donacije i subvencije, koje su ranijih godina iznosile oko 20 miliona evra, kao ni iznosa dokapitalizacije od 100 miliona evra.
 
Gubitak je povelik. `
Da li je to zbog epidemije?
 
Vrh