Šta je novo?

Air Serbia

ima jedan mali fotosop trik, duplirajte lejer sa bojom pa onda na onaj ispod primenite filter blur (ima par opcija, cacnite malo svaki). preskce se obdaniste i cela osnovna skola i sve vise slici radovima odraslih ljudi :)
 
praguc":10527u5a je napisao(la):
Koji ti je ovo PanAm font (pretpostavljam ovaj treći jel tako), al reci mi gde si ga skinuo? I koje mu je ime?
PanAm font, наћићеш га на dafont.com

razgradjevinar":10527u5a je napisao(la):
ima jedan mali fotosop trik, duplirajte lejer sa bojom pa onda na onaj ispod primenite filter blur (ima par opcija, cacnite malo svaki). preskce se obdaniste i cela osnovna skola i sve vise slici radovima odraslih ljudi :)
знам, али ме мрзи то све да радим. само сам урадио на брзака, да стекну људи идеју о чему причам
 
koloravion.jpg


evo johnny ti si bio inspiracija, samo sam malo smirio dizajn
 
bg259":3pn7v22f je napisao(la):
http://i880.photobucket.com/albums/ac4/bg259/koloravion.jpg

evo johnny ti si bio inspiracija, samo sam malo smirio dizajn
Ovo već liči na nešto. tj. elegantno je rešenje i deluje sasvim fino.

Ne znam odakle ljudima ideje da putnički avion služi kao obeležje ratnog pohoda, oduševljenja četničkim pokretom, velikom Srbijom, sredstvo zapišavanja teritorije itd. Valjda ne treba da izgleda kada sleti na aerodrom kao da se sprema kolonizacija dotične zemlje i zavođenje okupacione diktature.

A ne znam ni zašto bi ime Jat Airways moralo obavezno da se promeni. Vreme za to je bilo pri nekih 20 godina, sad deluje malo kao onaj koji je u društvu shvatio vic kad su drugi i zaboravili da je ispričan, pa deluje da ima npad smeha ni od kuda.
 
Гага":1c4eu2n1 je napisao(la):
Па где ти се изгуби бела боја ?
трбух би требало да буде бео

Marcus Lupus":1c4eu2n1 je napisao(la):
Ne znam odakle ljudima ideje da putnički avion služi kao obeležje ratnog pohoda, oduševljenja četničkim pokretom, velikom Srbijom, sredstvo zapišavanja teritorije itd. Valjda ne treba da izgleda kada sleti na aerodrom kao da se sprema kolonizacija dotične zemlje i zavođenje okupacione diktature.
боје немају везе са четништвом и ратним походина, него су то једноставно боје земље, а ти авиони би требало да представају земљу из које долазе, јер је ипак национална компанија

Marcus Lupus":1c4eu2n1 je napisao(la):
A ne znam ni zašto bi ime Jat Airways moralo obavezno da se promeni. Vreme za to je bilo pri nekih 20 godina, sad deluje malo kao onaj koji je u društvu shvatio vic kad su drugi i zaboravili da je ispričan, pa deluje da ima npad smeha ni od kuda.
нејвећа грешка је то што су ЈАТ-у уопште и давали то идиотско име
 
johnny preterao si sa nacionalnim bojama i simbolima, nijedna zemlja nema tako kic flotu.....
 
JohnnyLee":7y8u4cqi je napisao(la):
боје немају везе са четништвом и ратним походина, него су то једноставно боје земље, а ти авиони би требало да представају земљу из које долазе, јер је ипак национална компанија
Pa dobro ako neko tako razmišlja ali opet, postoji i odmeren način da se to prikaže, par boja na repu iskombinovati i sl., a ne čitav avion potapati u teške boje kao što su crvena i plava…

Na stranu što se ne slažem s tim da ako je JAT (ili kako god) nacionalni avio prevoznik, da to automatski znači da treba farbati avione u boje zastave. Kombinacija crveno-plavo-belo mi nikada nije bila skladna, mislim da je retko ko razmišljao o samoj kombinaciji boja već je ljudima obično prirasla za srce zbog zastave. Pa opet, ako većina voli tako šta sad, bože moj, samo kažem meni je dosta ovako opterećujuće, teško, pa samim tim nekako i jeftino da se čitav avion prekrije bojom.

Zamislite na kraju krajeva Luftansin avion potpoljen u crno, crveno i žuto, Swissov u crveno s belim motivima ili Quantas u tamno plavo… U stvari, eto Quantas odličan primer sa svojim crvenim repom i ukusno rešenom linijom koja se pruža do donje strane trupa.
 
JohnnyLee +, meni crveni rep sa 4 s za razliku od tablica za aute ovde izgleda baš lepo.
 
Шта има толико лоше на Џонијевој варијанти? Човек је поставио свој предлог. Када неки виде оцила, морају да пљувају и оптужују офуцаним интернет флоскулама типа Четници, Велика Србија, национализам и бла бла бла. Срамота! :notok:
 
то је само једна од мојих идеја да авиони буду у бојама заставе. друга варијанта, који ме стварно мрзи да цртам, је да буду потпуно исти као у златна времена, као овде, с тим што би уместо плаво-бело-црвене комбинације била црвено-плаво-бела, да буду мање нападни.
да 4С на репу су узета са Орла, јер ми лично супер изгледају на репу, лепо су осмишљена.
иначе, 2005 ако се добро сећам (или 2004), је био расписан конкусрс за нове боје авиона, и победио је човек са комбинацијом заставе, с тим што је ишло од беле напред до црвене позади
 
video sam taj konkurs i nije ni nalik na to sto si ti nacrtao, nisu ni boje ni grb problem nego razmere i kolicina boje na avionu, Rocker sto volim kad tako okrenes stvari, sad ispade da ja se stidim ocila zato sto necu da imam 4 giganticna ocila na repu nacionalne aviokompanije, sto volis da a u stvari imas mentalitet deteta kad je dizajn u pitanju..... Vec stoti put govorim na ovom formumu da je meni zastava i grb retko dobra stvar uradjena u srbiji ali sve ima svoje mesto,

evo ni severna korea nema zastavu po celom repu http://en.wikipedia.org/wiki/File:Air_Koryo_ramp.JPG

je*******iga delta nam uze zastavu http://www.airliners.net/photo/Delta-Air-Lines/Boeing-757-232/1224033/


sad gledam airlines.net nemogu da nadjem ni jednu avio kompaniju sa tolikim grbom i toliko boje na avionu...
 
бг259, извини ако си се осетио прозваним, на тебе нисам реаговао (можда сам требао цитирати), дакле ниси ме уопште требао поменути у твом посту ;) Нисам ни архитекта, ни дизајнер, дакле овакве опаске остави за неког другог. Мене само љути, кад неко убаци идеју, без алудирања на "изме" које су нас уништиле и одма бива етикетиран од стране људи као Маркус, који је чак и једну Словачку исмевао (шаренило зграда, које уопште није тако маркантно како је он предтавио, ако стварно хоћемо да се држимо чињеница, боље нека погледа шта је Словачка постигла од 1989 до сада и после да се смеје). Џони није заслужио овакво обраћање, била је то само једна од многих идеја, а реаговати онаквим флоскулама је стварно непотребно. Колико знам, рат је завршио.
 
Гага":1cu03ph8 je napisao(la):
Једино не знам да ли остаје она регистрска ознака авиона са YU или ће се и то мењати у SRB ?
Bolje da ne menjaju nista, verovatno bi dobili neku nakazu od oznake...pogledajte ex-yu drzave

Hrvatska - 9A
Bosna - T9
Slovenija - S5
Crna Gora - 4O
Makedonija - Z3

inace, jugoslavija je bila jedna od rektih sa oznakom koja lici na ime zemlje...to YU.

Npr. Grcka ima SX...Finska OH...Belgija OO...Australija VH...Albanija ZA, Argentina LV...Holandija PH...Novi Zeland ZK...Poljska SP...Portugalija CR...Slovacka OM, Ceska OK...Urugvaj CX...itd.

Tako da nije cudno sto je Srbija YU, bar ima neko istorijsko znacenje, a i bolje od 7C ili tako nesto
 
hazard":1c52m4ag je napisao(la):
Гага":1c52m4ag je napisao(la):
Једино не знам да ли остаје она регистрска ознака авиона са YU или ће се и то мењати у SRB ?
Bolje da ne menjaju nista, verovatno bi dobili neku nakazu od oznake...pogledajte ex-yu drzave

Hrvatska - 9A
Bosna - T9
Slovenija - S5
Crna Gora - 4O
Makedonija - Z3

inace, jugoslavija je bila jedna od rektih sa oznakom koja lici na ime zemlje...to YU.

Npr. Grcka ima SX...Finska OH...Belgija OO...Australija VH...Albanija ZA, Argentina LV...Holandija PH...Novi Zeland ZK...Poljska SP...Portugalija CR...Slovacka OM, Ceska OK...Urugvaj CX...itd.

Tako da nije cudno sto je Srbija YU, bar ima neko istorijsko znacenje, a i bolje od 7C ili tako nesto
Хазард, хвала за одговор, пошто се не разумем у авио ознаке из тог разлога сам и питао то што сам питао. Слажем се са тобом да треба да остане ознака YU, па макар и у инат некима.
 
Oznaka YU ostaje nemoze mo je mjenajti posto smo drzava naslednica mnogo komplikovana prica :kafa:
 
RockerSVK":3buo59vd je napisao(la):
бг259, као Маркус, који је чак и једну Словачку исмевао (шаренило зграда, које уопште није тако маркантно како је он предтавио, ако стварно хоћемо да се држимо чињеница, боље нека погледа шта је Словачка постигла од 1989 до сада и после да се смеје). Џони није заслужио овакво обраћање, била је то само једна од многих идеја, а реаговати онаквим флоскулама је стварно непотребно. Колико знам, рат је завршио.
Ok, oprosti, izvini, prepačte važeny pan! Nisam znao da je komentar o fasadi zgrada u dve provincijske palanke tako bolan. Evo: Slovensko je najliepše, najkrajšie, perfektne... Nadam se da si sad zadovoljan.

Stvarno bi mogao da shvatiš da nije sve lično iliti ad hominem. Ja ne napadam Džonija niti znam šta je zaslužio, a šta ne, ja sam se izrazio protiv ideje, tj. isto bih rekao i da je bilo ko drugi to uradio. Shvatio?
 
иначе, ја се и не осећам прозвано, само не волим да неко гледа то што сам ставио као национализам, четништво, шовинизам и остале ствари које су нас довеле овде где смо, већ само да то види као једну од идеја
 
Marcus Lupus":xyak9hfs je napisao(la):
Ok, oprosti, izvini, prepačte važeny pan! Nisam znao da je komentar o fasadi zgrada u dve provincijske palanke tako bolan. Evo: Slovensko je najliepše, najkrajšie, perfektne... Nadam se da si sad zadovoljan.

Stvarno bi mogao da shvatiš da nije sve lično iliti ad hominem. Ja ne napadam Džonija niti znam šta je zaslužio, a šta ne, ja sam se izrazio protiv ideje, tj. isto bih rekao i da je bilo ko drugi to uradio. Shvatio?
Ó, ó, koľká veľkodušnosť, neverím vlastným očiam. Bravo, musím zatlieskať. Nehovoril som o ideálnosti Slovenska, to vonkoncom nie. Aj tu je kopa vecí, ktoré lezú na nervy a je veru čo zlepšovať. Mal som namysli ten tón, akým to bolo povedané, to ma možno ešte viac vytáča ako dve malomestské fasády, ktoré sú nepodstatné, len odzrkadľujú to dané tvrdenie. Irónia a satira je pekná vec, no s ničím by sa nemalo preháňať. Všetko s mierou a je po probléme.;)

И што се друге ствари тиче, схватио, иако сам знаш како је то првобитно звучало:)
Опуштено, форум је ово;)
 
Аеропут боја, авион носи назив "Београд" (принцип може да се примени на све авионе који би носили име неког града). јес' да мало личи на ЛОТ, али боја Аеропута је била плава

2eb7h8w.jpg
 
Ne svidja mi se ta ideja menjanja imena, neka se otvore i kupe avione, neka optimizuju poslovanje firme, zaposle strucne a ne partijske ljude i uvek ce biti moj prvi izbor
Kao sto vidimo trziste postoji, i uvecava se bez prestanka, velika je sramota da dozvole propast domaceg avioprevoznika!

Ako uopste budu menjali ime Air Serbia mi deluje najprikladnije, a sto se vizuelnog idendtiteta tice ja sam pristalica minimalizma i sto se loga tice, a narocito seme farbanja trupa. Mislim da to dolikuje drzavnom avioprevozniku.

http://www.airliners.net/photo/JAT-...77543/L/&sid=4972d60b75d4678f9b0e0adcdd346c47

kakva bombonica, pa samo da ga gledas i dobijes zelju da letis bas ovim avionom! predivan
 
ех, то су била времена.... ово није офарбан труп, већ је смао скинута боја са њега. ја лично више волим када је авион такав, без боје, али је ту проблем одржавања. писао је мастеркет о томе на претходној страни:

mastercat":3jt13o0v je napisao(la):
Ustanovili su da cisti AL i da nije neka usteda,sve se vrati preko odrzavanja
mastercat":3jt13o0v je napisao(la):
Da ali se troskovi vracaju preko odrzavanja cistog aluminiju,koji mora da redovnije da se odrzava,polira,inspekcija na koroziju itd ... Air kanada je napravila test nedavno na 767 i nisu bili nesto odusevljeni.
што се тиче промене имена, Air Serbia ми је сувише исфурано, а ЈАТ се некада звао Аеропут, зато сам и за ту варијанту, поред варијанте САТ - Српски аеротранспорт.

djordje*******g":3jt13o0v je napisao(la):
neka se otvore i kupe avione, neka optimizuju poslovanje firme, zaposle strucne a ne partijske ljude i uvek ce biti moj prvi izbor
то сви ми желимо, али је проблем што не постоји никаква стратегија даљег развоја те компаније. држави је сада једини циљ да га што пре прода, а од тога нема ништа, јер га нико неће

djordje*******g":3jt13o0v je napisao(la):
Kao sto vidimo trziste postoji, i uvecava se bez prestanka, velika je sramota da dozvole propast domaceg avioprevoznika!
само ћу ставити ово: не постоји никаква стратегија даљег развоја те компаније
 
Vrh