Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Jasno ali ovo je ipak rekonstrukcija i unapredjenje tako da je bilo za očekivati da malo osavremene dizajn. Ne znam sto su ostavili ovu rešetku na plafonu, kvari utisak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771350#p771350:2l0os34k je napisao(la):
spatiotecte » 02 Sep 2020 08:14 pm[/url]":2l0os34k]Ne znam ko se bavio dizajnom ali plafon deluje kao da je iz osamdesetih.

Pa, Spasio, tvoji Francuzi. :D Piše u tekstu da je to standardni dizajn svih Vansijevih (Vensijevih) aerodroma.

I ja sam bio zatečen ovim neverovatno démodé dizajnom. Nije čak ni retro chic, nego totalno passé. :)

Verujem, ipak, da je ovo samo omanji, sporedni prostor i da je zbog toga skromnog, nereprezentativnog izgleda.
 
Пантограф":2vklnws4 je napisao(la):
Pa, i terminal je iz osamdesetih.

Meni će nedostajati onaj crni patos sa krugovima:)
I meni....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Али је у складу са корпоративним стилом.

Гриљто плафони се ваљда код нас производе или јако дуго продају, могу да грешим али то је по цени прво што дође после голог плафона.

Тако се другари праве паре. МИнимум улагања, максимум експлоатације. Па нисмо ваљда очекивали 3Д плафоне, водоскоке и акваријум зидове, само одрживе микроекосистеме?

Учимо да се да будемо прагматични. Биље је ово одржавати у таквом стању него се истрести па после три године почиње рђење и ломљење које траје наредних 20 година.
 
Autor fotografije uros mitrovic
FB_IMG_1599139429486.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771459#p771459:1rxnd1ta je napisao(la):
Прле » 03 Sep 2020 08:44 am[/url]":1rxnd1ta]Али је у складу са корпоративним стилом.

Гриљто плафони се ваљда код нас производе или јако дуго продају, могу да грешим али то је по цени прво што дође после голог плафона.

Тако се другари праве паре. МИнимум улагања, максимум експлоатације. Па нисмо ваљда очекивали 3Д плафоне, водоскоке и акваријум зидове, само одрживе микроекосистеме?

Учимо да се да будемо прагматични. Биље је ово одржавати у таквом стању него се истрести па после три године почиње рђење и ломљење које траје наредних 20 година.

Može za iste/slične pare da se napravi nešto mnogo savremenije.
Meni nema logike da taj prostor ima pod i zidove iz 2020 a plafon iz 80ih.
 
U jednom mediju ostavio sam komentar da avio linija Beograd - Priština nije ušla u tekst dokumenta potpisanog u Vašingtonu. Bahati faraon vlasnik medija mi je to cenzurisao i obrisao komentar :shock: :shok: pa rekoh da umesto toga to napišem ovde jer mislm da je važno za budućnost aerodroma.

Ako se sećate u januaru je napravljen detaljni sporazum da će Eurowings početi na leto da obavlja letove BEG-PRN. Svi detalji su bili ispeglani i dogovoreni, kontrola vazdušnog prostora ostala je na Islandu da Srbija ne bi morala da potpiše bilo šta direktno sa Prištinom, čak se i o putnim dokumentima i mehanizmu cena govorilo.

U međuvremenu se desio virus ali to nije sprečilo puteve, pruge i druge infrastrukturne projekte da se direktno pojave u ugovoru. Mogli su da ubace avio liniju makar početak bio odložen za sledeće leto zbog virusa, ali ni to se nije desilo.

Zašto je baš avio linija ispala?
 
Ne, nije to, jer su ranije dogovorene tačke eksplicitno pomenute u jučerašnjem ugovoru. Recimo tačka 1:

1. Obe strane će primeniti sporazum o autoputu Beograd-Priština potpisan 14. februara 2020.
 
S obzirom na situaciju odlično napreduju radovi. Mada za njih verovatno i nema krize, jer su zaštitili ugovorom.
Jedino je pitanje koliko ce nas sve to koštati?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=770938#p770938:12k0ctju je napisao(la):
dr strangelove » Tue Sep 01, 2020 12:31 pm[/url]":12k0ctju]Ovaj deo parkinga je na poslednjem Sentinelu pozeleno, pretpostavljam neka nadrstrešnica. Deo ispred parkinga gde stoji narandžasti kamion je pretpostavljam autobusko stajalište od/do terminala? Da li neko zna šta će da bude na ovom levom delu koji je poravnat, i gde će da vodi ono parče puta na desno kod ulaska na parking?
1Capture.jpg

Na platformi levo će biti izgrađena PV (photovoltaic) centrala.
 
Чудно. Могли да у са је изграде над паркингом таман да направе хлаводину и/или заштите кориснике од кише, града...
 
Nije mi jasno ovo za elektricna vozila. Ko ce tu da ostavi auto na sat vremena? Vrlo retko.
Posto ti u sustini moras da se pomeris i iskljucis auto sa punjaca! Em stetis bateriji em smetas drugima.
 
Mislim da je to najviše zbog rent a cara i dugoročnog gledanja na stvar da će uskoro i mnogi taksisti preći na makar plug-in hibride.
 
sto se tice tih punjaca, buducnost je u hibridnim vozilima, kasnije i skroz elektricnim.

sto se tice zalbi za nadtresnicu, postoji garaza mnogo blize aerodromu, ovo je jeftini udaljeni parking. ko hoce nadstresnicu i blizi parking morace da plati vise. tako to funkcionise svuda u svetu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772454#p772454:2zckx175 je napisao(la):
lukakaludjerovic » Ned Sep 06, 2020 11:35 pm[/url]":2zckx175]
sto se tice zalbi za nadtresnicu, postoji garaza mnogo blize aerodromu, ovo je jeftini udaljeni parking. ko hoce nadstresnicu i blizi parking morace da plati vise. tako to funkcionise svuda u svetu
Kad naprave novi ulaz u terminal (gde je sada parking ispred T2) zatvoriće postojeći ulaz u T1. Od postojeće garaže do tog budućeg ulaza biće potrebno možda desetak munuta hoda na otvorenom. Po kiši ili snegu, sa malom decom i par kofera taj hod neće biti zabavan niti vredan dodatnih para.

To isto iskustvo ali za manje para čeka one koje će bus iskrcati na ovom novom udaljenom parkingu:

1Capture.jpg


Pa će onda cela porodica morati da pešači po kiši recimo 250m pravo gore pa još 50m desno do kola, ako ne zaborave gde su tačno parkirali.

Na mnogim većim aerodromima postoje garaže koje su direktno povezane nekim tunelom ili koridorom sa terminalom. Taj parking se naplaćuje ekstra u odnosu na ovakve udaljene, otvorene parkinge ali znaš da nećeš doći potpuno mokar na terminal.

Kako sada stoje stvari, Vansi ne planira da napravi zatvorenu garažu direktno povezanu sa novim terminalom. Oni valjda misle da će "valet parking" biti rešenje za one koji neće da kisnu. :bash:
 
Vrh