Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

presekli kablove pa nije bilo svetla na PSS

Novoizabrani ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Goran Vesić otkrio je da je razlog obustavljanja saobraćaja sa beogradskog aerodroma prekid napajanja strujom, a koji je izazvao - bagerista.

Stihl-Chainsaw-in-Die-Hard-2-1990.jpg
 
presekli kablove pa nije bilo svetla na PSS

Novoizabrani ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Goran Vesić otkrio je da je razlog obustavljanja saobraćaja sa beogradskog aerodroma prekid napajanja strujom, a koji je izazvao - bagerista.

Stihl-Chainsaw-in-Die-Hard-2-1990.jpg
Da da,bagerista kriv. A nije onaj koji mu je rekao tu da kopa.
 
Ово је скроз тачно! Колико волимо на најниже чинова да спуштамо то је просто стршно. Значи, велика плата, топла канцеларија, бонуси и бенефиције, али кад је одговорност, то је багериста.

Оов је толико неозбиљно, али показује још и пропуст у првобитном пројкету који је очигледно прастар. Данас радимо напјање писте са намјамње две стране јер ово НЕСМЕ да се деси чак и ако Багериста задене кабл. Ово бре није сеоска мрежа па ако нема стварла ништа страшно...

Весић је иначе познати грађевински релативизатор, тако да ћемо од њега у ближој будућности моћи да чујемо много таквих сувислих објшањења зашто нешто НИЈЕ урађено. Ипак је положио испит са коцкама на Тргу.
 
Manir kod nas, uvek je kriva najsitnija riba u lancu-bagerista na pisti, apotekarka u Frontu ili poštar u Ovčar Banji... tad su ministri vrlo hitri u nalaženju krivaca. Bože sačuvaj da je odgovornost na nekom glavešini.
 
Crtica sa aerodroma:
Danas sam bio u glavnom WC-u na odlascima, kod glavnog "trga". WC je odvratan, neodržavan, štrokav! Od 8 pisoara, 7 je bilo začepljeno. Mokraća do vrha! Sapuna nema. Aparati za sušenje ruku prljavi. Smučio mi se život. Ispred stoje dve čistačice i čuo sam kad jedna kaže drugoj: Nisam ja kriva što nema sapuna.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Zašto nisi slikao i poslao N1, Novoj ili na neku mejl adresu Aerodroma? Napiši-sramota kako izgleda toalet na glavnom aerodromu u državi itd... kad bi ih ljudi konstantno zatrpavali pritužbama, možda bi se i dozvali pameti.

I te čistačice je trebalo da pitaš zašto ne rade svoj posao i da im kažeš da ćeš da uputiš primedbu na stanje toaleta.

Neka se malo iscimaju..
 
Ne, njegov posao nije da čisti aerodromski wc, ali kao građanin treba da ukaže odgovornima na propuste u njihovom radu.

Bila bi ova zemlja bolje mesto za život da narod nije apatičan i snishodljiv. A pošto jeste, imamo javne službe kakve imamo..
 
Da sam apatičan i snishodljiv, ne bih pisao o tom problemu ovde. Nisam slikao, zato što nemam običaj da koristim telefon u WC-u. A, nažalost, morao sam i da koristim taj brlog, pa su mi ruke bile mokre.

Bukvalno ne pamtim kad sam ušao u WC na aerodromu a da je bilo čisto. A sa dolaskom Francuza, još je prljavije!



Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Da sam apatičan i snishodljiv, ne bih pisao o tom problemu ovde. Nisam slikao, zato što nemam običaj da koristim telefon u WC-u. A, nažalost, morao sam i da koristim taj brlog, pa su mi ruke bile mokre.

Bukvalno ne pamtim kad sam ušao u WC na aerodromu a da je bilo čisto. A sa dolaskom Francuza, još je prljavije!



Sent from my SM-S906B using Tapatalk
Ne ljuti se na mene, ti si ok, nego govorim o opštem stanju većine naroda ovde. Ljudi dozvoljavaju da ih jašu razne budale, nema s njima fino, nego odmah prst u oko..
 
Psihologija to lako objašnjava. Kad 200 ljudi doleti Wizzom ili bilo kojom drugom firmom, i od 200 ljudi 199 dobije kofer a samo jedan ne dobije, onda samo taj jedan stavi sve najgore o Wizzu na društvene mreže itd. Ljudi čitaju i misle "nikad više tim Wizzom!". Naravno da su onih 199 koji su dobili kofer "apatični" i da nisu stavljali slike tipa "Wizz je super, nisu mi izgubili kofer" po internetu tako da onaj 1 ima veći uticaj od onih 199 iako je realno samo 0,5% kofera izgubljeno.

Ja sam leteo par puta u poslednjih mesec dana i svaki put je bilo ili prilično čisto ili na nivou sličnih aerodroma po Evropi, ali nisam slikao i komentarisao. Kao sa koferima, takva pozitivna iskustva se nigde ne broje, samo ona negativna.

Ali kad bi baš svako morao da se izjasni, na primer da je uslov za ulazak u zemlju na pasoškoj kontroli staviti sliku WC-a sa ANT na društvene mreže mislim da bi 95% slika pokazalo uglavnom normalno stanje. Ovako onih 5% (ili još manje) stvara utisak totalnog raspada. To ne znači da Aerodrom ne treba da se potrudi oko tih 5% - naravno da treba, ali tih par posto nije realna slika.
 
Kao i onaj kostolomac što je izlečio atlas veštinom zahvata na hiljade ljudi, i onda se pojavio onaj jedan i umro mu posle zahvata.
 
Ne, njegov posao nije da čisti aerodromski wc, ali kao građanin treba da ukaže odgovornima na propuste u njihovom radu.

Bila bi ova zemlja bolje mesto za život da narod nije apatičan i snishodljiv. A pošto jeste, imamo javne službe kakve imamo..
Колико сте Ви сами допринели да,ова земља буде боља?...само примједбама???....није довољно...
Нисте ви за овај "крш" ,карту у руке и не враћајте се....мање ће бити нервозе...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje: može li se sada sa dolazaka popeti gore na odlaske bilo kako ili mora okolo preko parkinga?
 
Jedno pitanje: može li se sada sa dolazaka popeti gore na odlaske bilo kako ili mora okolo preko parkinga?
Ne moze, mora da se izadje napolje, popne do bus stanice skoro i zatim udje na ulaz na Terminalu 1. Nije vise put preko parkinga, vec izlazi direktno na ulaz za odlaske, tj. na nekih 50m od njega.
 
Vrh