Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

двомилионити путник у Загребу је добио једну карту од Туркиша јер је био њихов путник
 
JohnnyLee":2h215z3b je napisao(la):
... једино што не знам је куда ће путници ићи ка авионима на новој Ц платформи, јер колико се ја сећам, не постоје капије за укрцавање на бус, већ само за искрцавање из буса (врата код пасошке контроле)

Ako su tacne informacije koje sam cuo, trebalo bi da se uradi prostor za otpremu punika ispod kapije A4, mislim da je izlaz D8 .
 
надам се да хоће. само што је то требало да се уради још када су почели са изградњом тих нових паркинг позиција
 
Cuo sam pricu kako delovi aerodroma jos uvek nisu prosli tehnicki prijem, da nisu pozarno obezbedjeni prema vazecim uslovima itd.
Nisam upoznat sa razvojem aerodroma, ne znam da li se misli na renoviranje Terminala 2 ili na ova renoviranja cekaonica i mostova, ali sam shvatio da vec duze vreme, mozda i par godina aerodrom funkcionise bez adekvatne zastite od pozara, sto znaci da u svakom trenutku moze da se desi karambol sa desetinama da ne kazem stotinama mrtvih.

Voleo bih da to nije istina, ali se ne bih mnogo iznenadio obzirom da je kod nas gradjevinska dozvola i tehnicki prijem objekta tek slovo na papiru. Nije lose da se ima ali je gotovo nepotrebno. Mislim, kada su kilometri autoputa i mostina na adi gradjeni bez dozvole..sta reci? Opsti haos u zemlji :violina:
 
drum1 ne brini za teoriju-papire praksa je pokazala
pristanišna zgrada u odnosu na upotrebljeni materijal u gradnji
ima malo gorivih stvari koje bi mogle da naprave značajniju štetu

osim toga dobra je pokrivenost pp aparatima
a imaju izvrsnu aerodromsku vatrogasnu službu
jedino
o tehničkoj ispravnosti i kvalitetu senzora i pp centrala kao i za neke ,,pomoćne,, objekte
bi imalo elemenata za razmišljanje o ppz-u :)
 
dsc04650.jpg
 
са теме о Ер Србији.

drum1":305t9cd2 je napisao(la):
Покушао сам, безуспешно, да сазнам нешто отерминалу један од Ер Србије

питање:

Које су Ваше идеје за Терминал 1? Чуо сам да планирате да се скроз преселите на тај терминал и потпуно га преуредите? Да ли постоји пројекат и рок за извођење?
Мени као архитекти и ентузијасти за летење и путовања би свака информација или слика баш много значила!
Хвала унапред!


Одговор Air Serbia


Poštovani drum1,
sve o svim našim aktivnositma bićete obavešteni i preko naše Facebook strane. Nastavite da nas pratite i dalje.
Srdačan pozdrav


Да ли неко зна нешто о овоме? Мислим, ја сам ово схватио са форума, да они планирају да цео Терминал 1 преуреде и направе своје ложе и чекаонице итд...?
 
планирају да цео Т1 преуреде сходно својим потребама. када ће бити? спомињало се да ће кренути до краја година, али сада то више нико не спомиње, тако да ћемо сачекати
 
Ja sam procitao na SSC da ce da dodaju jedan sprat da bi razdvojili putnike koji dolaze i one koji odlaze. To znaci da bi bilo ukupno 2 zastakljena nivo-a.
 
то је друго. ту је у питању инвестиција аеродрома као предузећа. Т1 је инвестиција Ер Србије, да од њега направе свој сопствени терминал (и за партнерске компаније - за сада Етихад, и претпостављам Аерофлот, Алиталија, ТАРОМ и други код шер партнери), као што многе компаније имају широм света (Т5 на Хитроу за Бритиш, T1 у Франкфурту за Луфтханзу и партнере, јужни терминали (Д, Е, Ф) на Шерметјеву за Аерофлот и партнере, 2Е и 2Ф на Шарл де Голу за Ер Франс и парнтере, итд, итд.)
 
Не може аеродром Никола Тесла, јер је бивши ЈАТ/ЈАТ Ервејз тј. сад Ер Србија власник терминала 1.
 
Otkud to nebih rekao mislim da je terminal u vlasnistvu ANT
 
drum1":1dfgmjyj je napisao(la):
Cuo sam pricu... Voleo bih da to nije istina... sta reci? Opsti haos u zemlji :violina:

На чврстим основама градиш закључке.
 
direktor":110g35xy je napisao(la):
Otkud to nebih rekao mislim da je terminal u vlasnistvu ANT
Било је у новинама (Политика, Новости,...) о томе. Још док није потписан уговор, Итихат је претходно чешљао ЈАТ документацију и пронашао у архиви тај документ, где је наведено да је ЈАТ власник терминала 1.
Жао ми је што тада нисам копирао тај чланак из новина, а можда још постоји негде на интернету !
 
Ovo me uopšte ne čudi, jer je, zagubivši odgovarajući dokument KP RSFSR, kuća u kojoj radim pre desetak godina ostala bez trosobnog stana u centru Moskve, odnosno bez imovine vredne više od pola miliona dolara. Ko zna šta će još iskopati u "Jatovim" arhivama; dva "konvera" i dalje lete u Africi, Hotel Slavija pripada Železnicama, stari vlasnici potražuju ketering...
 
ЈАТ је био власник и аеродрома у Тивту, који је морао да преда Влади Црне Горе на име неисплаћених тарифа за летове преко њихове територије. хотели на Славији су раније били ЈАТ-ови, као и апартмани на Копаонику. међутим, већина је издвојена из ЈАТ-а када је била велика пљачка 2005. године. пардон, реструктурирање компаније.
шта је сада и даље доступно да се врати у власништво је питање, али знам да бих се ја, да сам на месту директора компаније, свим силама трудио да повратим оно што је у Србији одузето (а није продато даље)
 
A pilotska akademija ,a odmaralista a svasta nesto ,a ko trazi ketering
 
одмаралишта су једина непознаница. пилотска академија је отишла Сматси за наплату дугова. кетеринг је увек био у ЈАТ-овом власништву, само што је 2005. издвојен као самостално предузеће, и сада је опет враћен матичној фирми. да ли је још неко ту укључен, заиста не знам
 
Hajde da prebacim ceo post, da ljudi znaju šta gledaju ... :)

-----
Neko je ovde spominjao nove stolice na aerodromu?

Sve su zamenili, a stare se nalaze iza "gradilišta" Hugo Boss-a, Victoria Secrets, etc. Lepo su složene i može da se sedne.

Inače, crne stolice - High Tech! :D Moram da priznam da ovo još nigde nisam video :nuts: mada deluje interesatno i već sam ga koristio, sve radi. :D

IMG_0440.jpg

-
IMG_0439.jpg


Standardna šuko utičnica i dva USB porta za punjenje. :)

Naravno, sve je elegantno povezano :lol::nuts::bash::ohno:

IMG_0441.jpg


Inače moj highlight su crvene klupice ispred transfera. :)

IMG_0442.jpg


IMG_0443.jpg



Inače A4 i A5 se polako privode kraju ... danas su bili zarobljeni u krugovima. :D

IMG_0438.jpg



Aerodrom se "ozbiljno" priprema za navalu putnika. Nadajmo se da će i sprat uskoro.
 
Vrh