Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Onaj jedan lik što čisti nudističku, rano ujutru skuplja smeće, flaše, limenke i šta ljudi ostave za sobom, prilično dobro to radi... Tako da barem stanjem plaže ne mogu da se požalim...

Voleo bih da te uhvatim da me slikas ovako na plazi ili jos gore devojku ovako sa ledja dok vozi bajs, da bacim i telefon u Adu ;)😘

Opasan si ti neki Beki... šta bi tek uradio da je neko snimi s preda...

Inače kod tih nedozvoljenih objava bitno je da se "osetno zadire u nečiju privatnost". Dakle ne samo zadire, neko je na ulici, nego i osetno... Ako bi ciljano prišao nekom na plaži da ga slikaš spreda, to je osetno... I to početni stadijum osetnog. Teži oblik bi bio ako je sasvim go ili u seksualnom odnosu u nekom žbunju a ti ih snimaš i sl... Oni su tada na terenu prekršaja a ti na terenu krivičnog prava...

Tako da ni na jednoj Саша fotki nema osetnog zadiranja.

*sem na ovoj 4. malo, mada ona se prijatno osmehuje, ne smeta joj, oboje deliju kao da poziraju, tako da ni tu ne bi imao uspeha na sudu 🙂
 
Zna li neko zašto već nedeljama ne radi onaj vodoskok na početku? Generalno isti utiče na kvalitet vode u jezeru i nadam se da nije nekom direktorčiću palo na pamet da isti ugasi da štedi struju...
 
U suštini do pontona je postavljena ograda duž plaže i patroliraju security guards i dotle nema plivanja, a odatle na dalje, uključujući i nudističku je moguće izaći na plažu i plivati...

Tako je barem danas i ako tako ostane to je ok!

20230828_092905.jpg
20230828_092900.jpg
20230828_093118.jpg
20230828_092909.jpg
 
Zatvorili su prilaz kolima sa NBGD strane, kod Markoni sporta.

Jutros stoji obezbeđenje i pušta samo ko ima propusnice.

Ja vozio bajs i čekao devojku da se nađemo tu, par vozača bilo u fazonu "jel ti znaš ko sam ja, ajde pomeri tu rampu"

Jedan je pokazao značku (nisam video da li je MUP ili nešto drugo ali su ga pustili), ove ostale su vratili iako su hteli i da se fizički obračunaju sa njima, dvojica nabildovanih izašla iz kola i nešto se unosili u lice ovima iz obezbeđenja ali za divno čudo nisu ih pustili.

To je sve bilo u periodu od nekih 20-30 minuta koliko sam čekao.
Tokom dana ko zna šta se sve dešavalo.
 
Ne daju kupanje ni iza pontona
Do 19h ne sme u vodu
Barem sa ovo nbgd strane i do nudističke.

Sa makiške strane vidim da se kupaju tamo poslenć aqua ski, puna plaža
 
Sviđa mi se ovo ne sme u vodu "do nudističke" 🙂

Mada čekam da se ugreje malo voda.. dotle će već prvenstvo biti završeno.. Ponedeljak, utorak, sreda.. biće milina!
 
Koliko sam čuo iz neke priče desio se neki incident pre neki dan iza pontona, neko je plivao na polovini Ade i da li je neki veslač ili čamac naleteo na njega šta li pa su doneli tu odluku da do 19h nema ulaska u vodu.

Prvenstvo se u nedelju završava čini mi se
 
Ada je oslobođena.
Prvenstvo završeno, polako sklanjaju ograde.
Ponton je još uvek tu, biciklistička je sada prohodna sa nbgd strane i naravno kupanje svuda dozvoljeno
 
Ada je oslobođena.
Prvenstvo završeno, polako sklanjaju ograde.
Ponton je još uvek tu, biciklistička je sada prohodna sa nbgd strane i naravno kupanje svuda dozvoljeno

Velo polako... a vidim održava se nešto, možda takmičenje u veslanju za juniore... al u principu je sve back to normal...
 
Ада

Ја сам задовољан Адом ове године. Више година нисам уопште долазио, због гужве, лошег квалитета воде и слабе хигијене на деловима плаже с највише људи.
У последњих неколико година сам долазио пет-шест пута током летње сезоне. Ове није било много посетилаца, вода је прихватљиво чиста, општа хигијена такође, а има понешто за свакога.

Највише је нудиста на плажи. Зашто у том делу нема ниједан кафић? Има онај покретни поред стазе, али, верујем да би им били згодно да имају где да седну.
Директан пренос у сликама:

























Овде где сам има смрдибуба, није страшно:
 
Kod hitne pomoći na makiškoj strani su raskrčili jedan deo, sudeći po gabaritima deluje mi neki objekat da hoće da postave

IMG_20231013_064139.jpg
 
Meni su te smrdibube, sem što imaju odbojno ime, sasvim simpatičan insekt. Zelenkasta mala buba... Kad tačno smrde i zbog čega i da li mogu u nekim rojevima da se pojave ili namnože, pa ljudi zaziru od toga.. Ne znam, možda je to razlog toliko negativne reputacije.. Bubašvaba mi je svojom pojavom milion puta odvratnija...
 
Da živiš pored nekog parka / šumice / prostora sa više zelenila, kazalo bi ti se samo. Ja em što sam u soliterima okruženim zelenilom, em što imam Hajd Park i Topčiderski park u produžetku, pa imam priliku da osetim sve čari istih. Što reče @astrodule , zaista ih je ove godine manje. Samo ime govori (kod mene u kraju Smrdljivi martin) zašto se tako zovu, a to im je inače odbrambeni mehanizam. Pored toga što vole da se zavlače po saksijama, zavlače se i u stanove. Nekada zna da ih bude i 200 u jednom cugu po stanu. Možda ih je i nešto manje, ali moj utisak je kao pomenuta cifra.

P. S.
Mladi su zeleni, stari(ji) su više braonkasto - sivi. Takođe znaju da se zavuku i pod garderpbu, pa to ume da bude neprijatno.​
 
Ništa od toga Sole nisam osetio... ni smrad, ni gomilu, ni zavlačenje u garderobu... Uvek sam ih doživljavao kao bezazleni insekt... Imam ja prirodu okolo, lokalnu, dvorište i nažalost puno komaraca svake godine, ali ni jedna smrdibuba, a nemam ni druge insekte po stanu sem paukova, koje u principu ne diram...

Inače jasno mi je da smrde jer si lepo primetio, ime samo kaže, al ne znam od čega, kao odbrambeni mehanizam nešto luče? Kada luče, kad su u strahu, kad ih uzmeš u šaku itd.
 
Ništa od toga Sole nisam osetio... ni smrad, ni gomilu, ni zavlačenje u garderobu... Uvek sam ih doživljavao kao bezazleni insekt... Imam ja prirodu okolo, lokalnu, dvorište i nažalost puno komaraca svake godine, ali ni jedna smrdibuba, a nemam ni druge insekte po stanu sem paukova, koje u principu ne diram...
Čim nemaš veću zelenu površinu u blizini, teško da možeš i da ih imaš, možda tu i tamo.

Inače jasno mi je da smrde jer si lepo primetio, ime samo kaže, al ne znam od čega, kao odbrambeni mehanizam nešto luče? Kada luče, kad su u strahu, kad ih uzmeš u šaku itd.
Sigurno nije da bi privukao pažnju čoveka. :D
 
Ja ih nikad nisam osetio da smrde, pa sam se pitao u kom trenutku, da mi neko opiše.. da li mora da ih bude više da bi se osetio smrad, da li smrde same po sebi i kad nisu u opasnosti itd. 🙂
 
Ада Циганлија - београдско двориште, паркић и игралиште

Ада је данас, у суботу, била пуна. За издавање бицикла се чекало и до пола сата, највише због бирократског поступка у којем се узима рачун за паркирање, подаци из ЛК, регистарски број, број телефона, и број бицик(а)ла - све се ручно уписује, даје на потпис и издаје један примерак.
У једном тренутку, док сам био у реду, понестало је бицикала; зато нисам могао да бирам - има класик, дебели и спортски, но, срећом, враћају се све време као што се издају, тако да брзо дођу нови за издавање.
Радници су вредни, било их је четворо данас, двоје су додавали бицикле, и двоје писали.



















Падел је све популарнији и све више терена за њега се гради:






























Лабудова у језеру има, мислим, од ове године и може се очекивати да ће се, као другде, брзо размножити.
 
Poslednja izmena:
Au al se roštiljalo na delu gde se roštilja, pa tu u sred leta nije bilo žive duše...
 
Vrh