Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Najavili su promenu vremena i zahladjenje, pa da se jos iskoristi situacija. Ja sam se bio razbolio na 3 dana, zbog ove promene, cas toplo-hladno. Cuvajte se, ljudi.
 
Pa piči omladina uveče u kratkim rukavima i bermudama kada je temp oko 14-15 stepeni.
 
Ako samo nek piče... primetio sam da se Rusi dobro utopljavaju... čovek bi pomislio obrnuto, kao navikli na hladno, al nose oni jaknice noću još od avgusta... a naši se .urče na svim poljima pa i tu... kao nije meni hladno 😄

Juče isto gledam kratka majica i šorc, vraća se lik od nekud u 5 ujutru na 13 stepeni...

Ja sam bio prehlađen na 2 dana još tokom avgusta i nadam se da je to to za ovu godinu.. 🙂
 
 
Има ли оног шлепа на дну језера о ком се причало?
 
Na Adi prvenstveno treba da se zabrani, tj. ukine mogućnost ulaska kolima...
Pod brojem dva-da se reguliše broj i gabariti ugostiteljskih objekata. Možda treba propisati maksimalnu kvadraturu zatvorenog dela i izgled bašti...čini mi se da tamo svako (g)radi kako mu odgovara...betonira, zida..
Iza lokala na makiškoj stvari (između lokala i staze za bicikle) je katastrofa od krša, deponija prava. To, čini mi se, niko ne obilazi...
Jednom rečju, treba baš puno da se radi da bi to ličilo na nešto...
 
Najlepse doba godine za boravak na Adi

20231122_132755.jpg


20231122_132301.jpg


20231122_133226.jpg


20231122_134600.jpg



20231122_134956.jpg
 
NBGD strana, prva slika sam kraj, uz jezero, druga slika sam pocetak, slikano sa bici staze.
 
Ovde se mora sprovesti neko ograničenje, ovo je počelo žestoko da nervira!
Bolje odmah da spreče i regulišu ili će tek za 20 godina početi da sređuju kao splavove na Savi!
 
Keš je ulaznica svuda Beki... Meni baš deluje da na takvom blještavom mestu može i znojav kao svinja u šorcu, sve može samo uz keš.
 

Ново заштићено подручје Ада Циганлија


Скупштина Града Београда је на иницијативу Секретаријата за заштиту животне средине Аду Циганлију – предео изузетних одлика, ове године прогласила за ново заштићено подручје, саопштено је из овог секретаријата.

Ада Циганлија сврстава се у трећу категорију заштићених подручја од локалног значаја.

Препозната је као посебно место значајно за Београд и са језером, зеленим површинама, стазама и теренима је омиљена дестинација за рекреацију и одмор грађана.

Ада Циганлија својом лепотом и могућностима доприноси туристичкој привлачности Београда пружајући аутентично искуство у срцу града.

 
Vrh