Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Ja sam razmisljao da se dodatno popuni dno da nigde dubina ne prelazi metar i po na primer, tako da niko nikada ne moze da se udavi. Ali bi tek onda bila pretopla voda sa smanjenom zapreminom, i ovako je skoro pa nepodnosljivo.
Čemu kukanje nad nečim što je normalna pojava.
 
Decko, ispadas glup, mojne sebi to raditi. Ada Ciganlija je vestacko jezero. Obrati paznju na rec vestacko.
 
Ako ista ima ugrađene regulatore za temperaturu vode, onda povlačim svoju izjavu i postavljam pitanje zašto ih ne koriste da voda bude hladnija. U svim drugim slučajevima ne, jer i dalje smatram da je sunce odgovorno za toplinu jezera.​
 
Da li ima ili nema, moze da ima. U teoriji za par dana. Moze i da bude jedan i po metar duboka na najdubljem delu, moze i da ima pescane plaze i poplocana setalista...

Mi da smo najuredjenija zemlja sveta, ne bi mogli da sprecimo ono od sinoc.

U svakom slucaju, ovde se normalno caska i ne kuka, napisao sam da je voda pisolina i stavio smajli.

A i da se kuka, ja ne pratim po forumu ostale forumase i zameram im sto kukaju nego iznosim svoje misljenje.

Nisam ja kreirao misljenje da se prekomerno kuka i kada treba i ne treba da bi nervirao druge forumase, to je moj stav i van foruma.

Ti ovde konkretno imas pik na mene. Jesi ti to usao u Adu, video da je voda hladnjikava, popricao o tome sa ljudima u pravom zivotu, pa onda dosao na forum i video da ja ,,kukam" da je voda topla pa si uzeo da se cudis o cemu pricam jer je tvoje iskustvo potpuno drugacije?

Ja pisem na osnovu licnog iskustva jer se secam i ovakvih temperatura i nevremena i svega. Ziveo sam u Valjevskoj i gledao redovno kako se kreira reka i nosi sve zivo dole ka Cukarickoj padini za vreme letnjih meseci. Secam se snimka tornada u Somboru, a i cega se ne secam, ima da se nadje na netu i isto su ljudi pricali da ovo nikada nije bilo i pre sto godina.

Kao sto je i na Adi bilo da je voda pisolina, nisam dosao ovde i rekao, sta je ovo majko mila, nikada na Adi ovako topla voda nije bila, dobicu opekotine, nije ovo normalno.

Imali smo par dana cistog prezivljavanja, kao da sam ja imun na visoke temperature i kao da meni nije smetalo. Probudis se i ides da das sve od sebe da olaksas koliko mozes. Gledanjem slika po netu i serovanjem okolo da je na apoteci u Donjoj Zagubici izmereno 53.stepena, ne olaksavas ni sebi, ali ajde ako je vec neko mazohista, ne mora i drugima da zagorcava zivot.

A mene ta oblast zanima i voleo bih da procitam nesto pametno i da se informisem, samo treba pustiti da prodje leto pa onda mirne glave analizirati sta i kako je bilo sa svim podacima i videti objektivno sta i koliko i da li se uopste vreme promenilo i ako jeste, videti sta se moze po tom pitanju.
 
Trezveno.

Jesam i ja gledao snimak tornada ili pijavice u Vojvodini, ali juče sam prvi put doživeo da se ogromna grana kida i pada blizu mene. Zaista tome ranije nisam uživo svedočio. Što ne znači da ako je nešto novost za mene da je novost i za prirodu (klimu) ovog podneblja. Za mene je juče za nijansu prevazilazilo oluje koje sam doživljavao. I realno ceo grad je danas pod granama ili puklo stablo na pola, mora da se seče, čisti... Danas sam obišao dosta i posledice se vide svuda gde sam bio. Nije neviđeno u Srbiji, naravno. Ali ja lično nisam bio svedok tolike oluje do sada baš blizu mene.
 
A i da se kuka, ja ne pratim po forumu ostale forumase i zameram im sto kukaju nego iznosim svoje misljenje.
A tvoje mišljenje je upravo da kukaju kao da se nikada pre nije tako nešto desilo. ;)
Kada se ovde napiše da se dešavaju promene koje se nisu primećivale pre 15 - 20 godina, ti odgovoriš kako je sve to normalno i kako je tako bilo i ranije. A kako to nije izolovani slučaj nego konstanta koja se ponavlja, tu je i adekvatan odgovor.​

Imali smo par dana cistog prezivljavanja, kao da sam ja imun na visoke temperature i kao da meni nije smetalo. Probudis se i ides da das sve od sebe da olaksas koliko mozes. Gledanjem slika po netu i serovanjem okolo da je na apoteci u Donjoj Zagubici izmereno 53.stepena, ne olaksavas ni sebi, ali ajde ako je vec neko mazohista, ne mora i drugima da zagorcava zivot.
Tačno tako. Ako nisi u stanju da izdržiš 50+°C, ne treba ni da živiš ni da se žališ drugima. :D
Šalu na stranu, paničara je uvek bilo i biće, ali treba praviti razliku između njih i onih koji kažu da je situacija takva i takva, ali idu i obavljaju poslove kada moraju, a ne da se trpaju u isti koš, a što je utisak tvog pisanja. I da, treba razgraničiti da utisak koji ostavlja pisanje na nekoga ne znači da je taj neko koji je pisao baš to i mislio, a što je ovde problem da se shvati, jer se automatski predstavlja kao inputiranje da je rečeno ono što nije.
Jesam i ja gledao snimak tornada ili pijavice u Vojvodini, ali juče sam prvi put doživeo da se ogromna grana kida i pada blizu mene. Zaista tome ranije nisam uživo svedočio. Što ne znači da ako je nešto novost za mene da je novost i za prirodu (klimu) ovog podneblja. Za mene je juče za nijansu prevazilazilo oluje koje sam doživljavao. I realno ceo grad je danas pod granama ili puklo stablo na pola, mora da se seče, čisti... Danas sam obišao dosta i posledice se vide svuda gde sam bio. Nije neviđeno u Srbiji, naravno. Ali ja lično nisam bio svedok tolike oluje do sada baš blizu mene.
Tačno tako. Kada se tako formuliše, sve je u redu. I treba uzeti uvek u obzir da ne doživljava svako istu situaciju na isti način i da ne reaguje svako isto, kao i da jednostavno postoje ljudi koji zbog zdravstvenih probelma teže podnose određene vremenske prilike.

Kakvo je nevreme bilo juče i da se već u 5 do 20h smrklo kao da je ponoć, očekivao sam daleko veću štetu po drveće u naselju, ali se nakon današnje kraće inspekcije ispostavilo da je gore bilo u decembru 2020, kada je pao sneg i kada je oštećeno jedno vozilo zbog izvaljivanja stabla.​
 
 
Pa ako je u toj katrgoriji i Bajfordova šuma, svakako je mesto i Adi...
 
Ада Циганлија

Вода је пријатне температуре и чиста, нема гужве (јуче, у петак, од 5 до 7), подигли су јој ниво па је фин шљунак у плићаку, и не додирују се водене биљке док се плива. Могло се наћи место за паркирање, и није било колоне у одласку, око 8.
Све како треба!
Претходни пут кад сам био, ниво је био нижи, с високим коровом у води, која је била знатно топлија.
И, да, при крају радног времена се ретко издају фискални рачуни ...







Занимљив залазак сунца:






 
Poslednja izmena:
Na Adi Ciganliji postoje dva privatna vrtića, a jedan nudi da ako upišete dete kod njih dobijate besplatno parkiranje na Adi. Neverovatno je dokle vlast ide sa komercijalziacijom prirode.


ada ciganlija vrtic.jpg
 
20230815_054848.jpg


Svitanje na Adi od pre neki dan...

Jedini razlog mog života u Srbiji i opstanka ovde su ovi dani... 33, 33, 34, 34, 32... Od oktobra patim 😕 tada i češće dolazim na forum jer od muke ne znam ni gde ću, ni šta ću...

Ja kad završim jutarnje plivanje na Adi i osušim se na prirodnom suncu i krenem po tom blagom suncu nazad. Ja se osećam kao da mogu da poletim. Nema tog nirvana osećaja koji može, drogom, cigaretama ili alkoholom da se postigne kao sportom i fizičkom aktivnošću tačno do mere izdržljivosti da ti i dalje u konačnici prija, a ne da te maskimalno iscrpi. Ali voda je tu ključna.

Dana sa slike je bilo baš prerano, ali ovih dana oko 7h i kad je potpuno vedro.. nema boljeg trenutka za plivanje.. Kao da je celo jezero samo za tebe.. Ima već tada i šetača i plivača i biciklista, ali malo...
 
Uzivanje, bravo Noki.
Zavidim vama koji ustajete rano, nisam ustao pre 11 ove godine nijednom :D Ako zelis da nastavis da uzivas, ne ulazi na teme oko Slavije ovih dana, previse je toksicno :rolleyes:
 
Hvala Sweet 🙂 Ostaviću Slaviju za jesen 😄 Ovih dana obilazim samo Šta jedemo, Adu i Klimu u Beogradu 😄
 
Sutra zatvaraju sezonu? Pred vikend gde ce biti skoro 40 stepeni i milion ljudi?
 
Danas je sve regularno.

Na nudističkoj nema ni onih žutih markera u vodi. Tamo valjda tog takmičenja neće ni biti. Prolazila je danas mašina koja kupi rastinje pod vodom al ima ga još...

Ništa Beki ako zatvore sezonu pređi na nudističku 🩳⛔😄
 
A zašto ne zatvore 28 sezonu koliko ekipa dolazi i koliko dana prije takmičenja i sigurno neće veslati cijeli dan
 
Danas je sve regularno.

Na nudističkoj nema ni onih žutih markera u vodi. Tamo valjda tog takmičenja neće ni biti. Prolazila je danas mašina koja kupi rastinje pod vodom al ima ga još...

Ništa Beki ako zatvore sezonu pređi na nudističku 🩳⛔😄
Batalio sam kupanje na Adi, a tamo gde sam ja svejedno nema spasioca, tako da isti k.
 
A zašto ne zatvore 28 sezonu koliko ekipa dolazi i koliko dana prije takmičenja i sigurno neće veslati cijeli dan
Čim je Svetsko u pitanju biće gužva. Nema baš mnogo mesta za vežbanje i trening u Beogradu, a siguran sam da je organizator u obavezi da im obezbedi mesto za trening.

Evo i molbe Veslačkog saveza

Poruka i molba Beograđanima

U poslednjim danima avgusta i tokom samog šampionata neće biti moguće da se Beograđani kupaju u svom omiljenom otvorenom kupalištu na Adi Ciganliji. Finalni trenizi reprezentacija i samo takmičenje predstavljaju izuzetno opasno okruženje za potencijalne kupače. Kontakt kupača i plivača sa čamcem i veslom u punom zaveslaju smrtno je opasan.

Veslanje je jedini sport u kojem takmičar ne gleda u smeru u kojem ide i ne vidi stazu kojom se kreće. Iz tog razloga njihova odgovornost za povrede eventualnih kupača i plivača koji bi se našli na putu čamcu kojim veslaju ne postoji.

Veslački savez Srbije stoga apeluje na Beograđane sa molbom da u periodu od kraja avgusta do kraja Svetksog prvenstva, 10. septembra, poštuju zabranu kupanja u savskom jezeru, koja će i zvanično biti objavljena dovoljno na vreme, i na taj način daju svoj doprinos uspešnom održavanju ovog najvećeg sportskog takmičenja u glavnom gradu u 2023. i najvećem veslačkom takmičenju koje je ikada organizovano u Srbiji.
 
Vrh