Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Postoji vozić za one koji ne vole da pešače ili da voze bicikl (mada ne znam šta će takvi na Adi, osim ako nisu pozvani na neko okupljanje).
 
@Саша


voda na adi nije mutna bara kakvu je ti predstavljaš.


ako ti smatraš savksko jezero za mutnu baru molim te napusti ovu temu.

a pregrada bi služila da ako je neko na sredini ade ne bi morao da pešači 7.600m da bi došao preko puta druge strane.

a pri tome ne želim da plaćam vozić. ne želim da vozim bajs. oću da se okupam na drugoj strani jezera bez da pešačim 7.600 m. jel to nešto previše što želim?!?!?
 
Aha, ajde sad Relja i Saša kad imam saborca. :p
Samo uzmite u obzir da posedujemo i 2 traktora (ja doduše samo ćaletovog 'fergusona' kog nisam vozio godinama :))
 
@ Mekbejn: nije moguće ugoditi svačijoj želji.
 
Moj ferguson dok je još bio u salonu..
4597711f83612fcbaf801efcf075a039.jpg
 
И ја сам од оних којима увек фали пешачки прелаз тачно тамо где ја хоћу да пређем улицу, а они се следом неке уврнуте саобраћајне логике обично налазе при раскрсницама. :laugh:

А једном сам био на Ади, по средини, и прохтело ми се да одем на крај језера, па помислим: ух, мајку му, што би било добро да направе покретни тротоар до тамо! Зато остах ту где јесам, али, после, кад сам ишао узбрдо према Пожешкој улици, рекох, е, вала, ово нема смисла - нити су поравнали ово Баново брдо, нити су уградили бар један лифт, или покретне степенице, а, могли су! Некако тако дођох до аутобуса горе, али, на њему, замисли, на вратима нема оног лифта-столице за улазак! Страхота! И, тако изнервиран и уморан због очигледних пропуста градских власти да ми улепшолакшају живот, стигох до свог насеља; али, о, ужаса, ни тамо не беху преко травњака још направили тротоар где би мени било краће, а нису још пробушили ни тунел кроз једну дугачку зграду, па сам морао около! Е, па, на шта то личи! :lool:

...................

Онај ко хоће да оде на средину супротне стране језера обично дође (колима или градским превозом) на један крај језера, а одатле му је до средине - једне или друге стране - приближно исто. С тих тачака не би ништа било ближе ни да направе некакву нову досад невиђену врсту моста - од њих до средине. :D
:gobb:

Ако дође на средину једне стране, а желео је да пређе на другу, онда му је више него мост потребна копча у глави ако му се то деси више од једном. :)
 
MilisaV":1x0ligt4 je napisao(la):
@Саша
a pri tome ne želim da plaćam vozić. ne želim da vozim bajs. oću da se okupam na drugoj strani jezera bez da pešačim 7.600 m. jel to nešto previše što želim?!?!?

Па, чему ти служи тракторче?

Није Фергусон ваљда така мрцина да не може по дну језера до друге стране ... :kk:
 
sale traktorče služi za poljske radove.


a sad ne slažem se sa tvojim rezonovanjem.

jednostavno ako nisam s namerom pošao na drugi kraj, ali bih želeo i tamo da budem. most rešava taj problem. da ne pominjem koliko bi to uticalo pozitivno na poslovanje lokala s druge strane. činjenica je da se lokali s druge strane dosta lošiji od makiške strane. to je zbog toga što tamo odlazi manje ljudi.
 
Lokali sa nemakiške strane (tj ostrvski) sasvim dobro posluju i ne verujem da žele mnogo veću posećenost.

Dolazim na Adu već 20-ak godina i tačno se vidi razlika između posetioca na obe strane jezera. Ta razlika se vidi i po profilu ljudi, kao i po profilu lokala.

Na ostrvskoj strani je ekipa ljudi rekreativnog tipa, šetači, biciklisti, roleri i njima više odgovara mirnija atmosfera.

Makiška strana je mnogo urbanija, kafići su sve veći i veći, a ekipa je "gradska".
 
Ja idem na obe strane, tako da ne favorizujem nijednu (osim ponekad makišku, zbog besplatnog parkinga :))
Ali vrlo često imam potrebu da pređem na drugu stranu jezera - ili da se sa nekim nađem, ili da promenim plažu, lokal, teren za basket...

Nećete verovati, ali meni tih pola sata (da obiđem jezero kad sam pešaka) baš znači. Vremena na žalost nikad nemam dovoljno, čak ni kada sam došao radi rekreacije. Doduše kada sam biciklom nije problem, ali to je ređi slučaj.
 
MilisaV":sjo2yihk je napisao(la):
sale traktorče služi za poljske radove.

Што само за то?
Баш би било лепо ићи тракторчетом на другу страну Језера.
Па, или по дну језера - наравно, обавезно с маском и дисаљком, или преко будућег моста на средини језера (може љубазни госн Ал Зајед да се искешира још и за тај мостић, шта фали?), или, најбоље, кроз стаклени подводни тунел, могу и рибице да се гледају успут! :lool:
 
Ustedis na maksu za parking platis vozic i zmto je to
 
Saša jel ti imaš neki problem samnom? Oćutao sam ti već dva puta ali ti ponovo diskusiju na lični nivo. U čemu je tvoj problem. Danas si se načitao previše latinice pa si nervozan ili nisi popio lekiće za glavu. Da te nisu izbacili iz udruženja ćirilizatora?
 
Српско праштање (толеранција).
 
MilisaV":1du9t48i je napisao(la):
Saša jel ti imaš neki problem samnom? Oćutao sam ti već dva puta ali ti ponovo diskusiju na lični nivo. U čemu je tvoj problem. Danas si se načitao previše latinice pa si nervozan ili nisi popio lekiće za glavu. Da te nisu izbacili iz udruženja ćirilizatora?


Видиш, МилисаВе, ја сам се то исто упитао кад си ти мени написао следеће:

MilisaV":1du9t48i je napisao(la):
@Саша
voda na adi nije mutna bara kakvu je ti predstavljaš.
ako ti smatraš savksko jezero za mutnu baru molim te napusti ovu temu.
?!?!?

Па, или ниси схватио да се то није односило на Аду, или си појео ... Ти изабери шта ти више одговара од та два.

И, не волим да ми неко саветује да напустим тему без икаквог разлога. Боље да тај неко настави да риља, или, шта ли већ - да вози тракторче.

Још нешто: кад некоме одговорим лично на његову неумесну реакцију, то значи да га још не сматрам потпуном будалом (такве игноришем), а теби сам само узвратио на твоју, на шаљив начин.

Сад видим да није требало да то урадим.
 
Ovo za kopčanje u glavi ne mogu da shvatim kao šaljiva reakcija
 
Btw gde se nalaze cevi između jezera i rukavca. Ja to nisam vide. Ja kao bivši veslač mogu da primetim da nivo jezera nema nikakve veze sa nivoom rukavca. Dešavalo se se da rukavac skoro presuši a da se nivo vode u jezeru ne pomera. Isto je i kada rukavac dođe do gprnje crte vodostaja. Jednom kad je bio nivo jezera previsok vodu au ispumpavali pumpama i crevima preko nasipa
 
^^
Mislim da je opisani fenomen posledica zakona spojenih sudova. Ako vodostaj reke dramatično poraste, nemoguće ja da se pušta voda iz jezera (kade) kada je spoljni pritisak prevelik. Zbog toga se voda izbacuje pumpama. Sistem dotoka i puštanja vrši se inače mehanički, pomoću ustava.
 
MilisaV":38eonahc je napisao(la):
@Саша


voda na adi nije mutna bara kakvu je ti predstavljaš.


ako ti smatraš savksko jezero za mutnu baru molim te napusti ovu temu.

a pregrada bi služila da ako je neko na sredini ade ne bi morao da pešači 7.600m da bi došao preko puta druge strane.

a pri tome ne želim da plaćam vozić. ne želim da vozim bajs. oću da se okupam na drugoj strani jezera bez da pešačim 7.600 m. jel to nešto previše što želim?!?!?
Ako bi pesacio toliko, napravio bi pun krug i vratio bi se na pocetnu tacku. Da bi neko dosao na suprotnu tacku trebao bi da pesaci 7600/2=3800m. Premda krug oko Ade nije ni simetricna elipsa te stoga je i ta kilometraza neprecizna.
Otprilike si rekao nesto u fazonu "okrenucu se za 36o° i vraticu se putem odakle sam posao".
 
Premda, je krug oko Savskog jezera, u pitanju ;)

Elem, a sta je problem u ideji o jednom lepom pesackom mostu, koji nije skupa opcija, a svakako bi bio koristan? :)
 
Nista protiv mosta nemam. Ako bi se uklopio dobro i bio nekog demontaznog karaktera. U pravu si za "krug oko Ade". Moja greska. A i taj krug je verovatno moja potajna zelja.
 
Ali čovek ako recimo parkira na sredini makiške strane, on ako ode na drugu obalu on mora i da se vrati. Uglavnom ne gine mu pola sata pešačenja u jednom smeru.
 
Ali zašto bi parkirao na sred makiške strane ako hoće da ide na suprotnu obalu?!?!?!

Ako ideš na "Na kraj sveta" ili "8+" ili na nudističku plažu parkiraš na kraju makiške strane.

Ako ideš negde kod bandžija platiš prolaz kroz rampu pa parkiraš kod "Jezera". U oba slučaja imaš 15-ak minuta peške.

Do "Na kraj sveta" ima 40-ak minuta peške ako dolaziš autobusom i siđeš kod nadvožnjaka za Banovo brdo, a postoji i bus koji ide starim obrenovačkim putem koji staje na kraju makiške strane.
 
znači samo putnik namernik treba da ide na makišku ostrvsku.

ja ako kojim slučajem nisam striktrno isplanirao da odem na ostrvsku stranu nema šta da tražim tamo.

znači dođem kupam se na makiškoj strani, vidim bandži, poželim da skočim, ali ne mogu zato što nisam to isplanirao nedelju dana ranije.


ne slažem se sa takvim pogledom. ljhudima treba omogućiti da budu spontani. ako neko poželi da ode preko puta da mu se to omoguči.
 
Vrh