Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Јел се планира сређивање дела аде који гледа на Саву и Нови Београд? Тај део је најгори

А и има неко насеље близу аде сафарија и нисам сигуран у његову законитост
 
Опролећена Ада:

a---2015-068.jpg

a---2015-028.jpg

a---2015-121.jpg

a---2015-061.jpg


Ози на плажи; ако једете јело с печуркама на Ади, веома је вероватно да их је он убрао:
a---2015-073.jpg
 
Ово сам чуо од једне своје познанице:

"Словак је, љубитељ Аде, има једну годину преко 50, радио је у БИГЗ-у док то предуеће није пропало. Човек је на свом месту, поштен. Имао је велико имање, изгубио га, живи углавном на Ади, ради каткад као чувар, слуша тешки рок и воли пиво."
 
Овако тренутно изгледа (сада: бивша) увалица на Језеру:

image3359.jpg

image3358.jpg


Чуди ме да баш нико није дигао глас против њеног затрпавања.
Штета. Могла је лепо да се уреди ...
 
Falilo ideja i mjesta za ficka i najlakse dotjerati zemlju i ostviti nezavrseno je li ko pitao jp ada ciganlija sta rade
 
To se lako rešava, ali kod nas se retko šta radi sistemski. Često panduri stoje u zasedi negde i pišu kazne.

Na Adu se motorom može ući sa konačno malo mesta i dovoljne su 3 zasede vikendom kada je najveći broj idiota na motorima (koji voze šetalištem i bici stazom), a ostalim danima je dovoljna jedna patrola.

Ima još jedna stvar koju malo ko pominje, a to je da zabranjeno biciklom prevoziti drugu osobu u prikolici (po našem ZOBS-u), a opet se takvi bicikli iznajmljuju na Adi i voze i pored policajaca.
 
Eво, коначно - опао је водостај у рукавцу па се указао извод из колектора на Ади:

image3629.jpg


Мени је речено да се кроз тај колектор испушта вода из језера, али бих волео да ми то неко потврди пре него што га у потпуности прихватим за тачно. У сваком случају, не знам за неки други извод из језера.
 
Ада веома лепо изгледа у ово доба године - свеже зелена, чиста и уређена.

Ови контејнери својим изгледом не доприносе томе. А, мало је потребно да не буде тако, ако се већ нема новца за нове, или подземне.

image3713.jpg


Недалеко од кафане "Друга кућа", поред колског пута.
 
Podzemni (postojeći) ne mogu na Adu jer kontejnere uglavnom koriste restorani.

Možda je bolje rešenje onaj veći tip (sa polugom).

A da su ružni, ružni su. Bolje da naprave neku kućicu za njih.
 
Da se ograde i fino posloze ali njih nije briga estetika .mogu i podzemni oni novi sa velikim otvorima
 
Видео сам негде (у Старом граду?) један такав подземни - већи, с издигнутим надземним делом, шестоугаони (или вишеугаони), с јачим поклопцем.
 
На месту затрпане увале изливају се бетонски анкери. За шта?

image3911.jpg

image3912.jpg

image3917.jpg


Право с друге стране језера праве сличне анкере, с избушеним металним држачима. Значи ...

image3924.jpg

image3925.jpg
 
Данас на Ади:

image3929.jpg

image3930.jpg

image3931.jpg


Део плаже најближи ресторану Језеро пун отпадака. Испред неких клупа исто. Нико не кажњава несавесне грађане због њиховог бацања.
С друге стране, кад грађани хоће да баце отпатке тамо где треба, Град није обезбедио довољно велике канте, њихов довољан број, и не празни их довољно често. Шта ће бити кад на лето буде сто пута више посетилаца него данас?
................

Ове две жене побраше силну, тек процвалу лаванду. Безобзирно кидају и трпају у пластичне кесе:

image3932.jpg
 
Саша":1h5pdu8a je napisao(la):
На месту затрпане увале изливају се бетонски анкери. За шта?

image3911.jpg

image3912.jpg

image3917.jpg


Право с друге стране језера праве сличне анкере, с избушеним металним држачима. Значи ...

image3924.jpg

image3925.jpg

Значи .... стубови и станица за жичару бре :laugh:
 
lepo stf kaže.

ljudima je i dalje socijalizam u glavama.
 
nema ovo veze sa socijalizmom. Naravno da im niko ne treba da propisuje cene, ali sa druge strane mogli bi da smanje apetite.
Kako moze kafa da kosta na Adi kao u Veneciji?
 
Neka kosta i 400 ali da ti daju racun, na adi nikad nisam dobio fiskalni racun za pice. Kradu na veliko.
 
Meni su dali papir na kome pise ovo nije fiskalni racun konobaru sam objasnio da donese obaj sa 4s ili nece biti placeno bahato samo bahato
 
jedna nocna, nazalost slikano telefonom
20150411214351night.jpg


EDIT: u isto vreme i pitanje, iz kojeg razloga je nastalo savsko jezero kao takvo (spajanje krajeva ostrva sa kopnom), u rekreativno/turisticke svrhe ili nesto drugo?
 
direktor":2yaqyowq je napisao(la):
Meni su dali papir na kome pise ovo nije fiskalni racun konobaru sam objasnio da donese obaj sa 4s ili nece biti placeno bahato samo bahato

Овоме треба да се стане на крај, треба за пример затворити неки од тих локала у јеку сезоне за пример осталима, па кад сконтају колика је изгубљена добит неће им пасти на памет да не издају рачуне.
 
Vrh