Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Ako imaš opciju skupo a bešumno ili bučno a 3x jeftinije(a opet legalno), stvarno ne znam ko bi odabrao drugu opciju ma kakvo poreklo imao.
 
Питање је колико је легално неком под прозором користити парни чекић из праисторије (од пре 40.. година), ако јесте онда ј. државу, али и онда би Човек био свестан ситуације и да су око њега живи људи, а улична вуцибатина која се докопала лове (а углавном су такви и спровели "болну" транзицију овде) би наравно као и до сада преко мртвих...
 
Mašina za pobijanje šipova je napustila gradilište. Inače stara je oko 40 godina

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
I ja poslednja dva dana ne čujem mašinu dok prolazim ujutru . Nisam bio siguran da li sam uhvatio trenutak dok ih nameštaju ili su završili. Dakle, za 25 dana je povijanje šipova bilo gotovo. Iskreno, ne čudi me. Fabriku su izgradili za 5 meseci i 22 dana. Eno je i dan danas stoji, skoro kao nova :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Da nema vec dva tri dana buke samo me brine ona manja parcela prekoputa koju tek treba da rade. Slusacemo mi jos to tandrkalo. :\
 
S obzirom kakva je progresija u realizaciji radova na placu Neimara, imam utisak da će šipove početi da nabijaju kada ovde krene useljavanje.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Bad-Toro":1vgep7t5 je napisao(la):
I ja poslednja dva dana ne čujem mašinu dok prolazim ujutru . Nisam bio siguran da li sam uhvatio trenutak dok ih nameštaju ili su završili. Dakle, za 25 dana je povijanje šipova bilo gotovo. Iskreno, ne čudi me. Fabriku su izgradili za 5 meseci i 22 dana. Eno je i dan danas stoji, skoro kao nova :)

koju fabriku, čipsa? 5 meseci i 22 dana? de izvuče tu preciznu informaciju, učestvovao u gradnji?
 
Da, popularno zvanu čipsara. Poznajem čoveka koji je radio u Marbu skoro od početka.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ima tamo 3-4 pogona, ako misliš na prvi koji je jedini urađen od betona, radi i dan danas ali je vidno u zaostatku za novim pogonima.
 
Fabriku u Laktasima. Ona u Maglicu je radjena u fazama, a ova u Bosni iz cuga, za tih 5 meseci i 22 dana :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Danas su opet probijali šipove. Koja je to sad faza, pretpostavio sam da su završili taj deo?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Da nije taj zvuk sa susednog Neimarovog placa oni su 1-2 meseca iza po rokovima Chipsi Sitija ?
 
Nije, video sam mašinu na Chipsy placu. Jutros sam ih ponovo video. Na Neimaru mislim da još nisu ništa doterali. Pronaći danas da napravim neku fotku za vreme pauze za ručak :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Proshao i ja jutros , cuje se stvarno , mozda malo slabije nego pre, ali ubrzanijim tempom tj frenkvencijom, nije mi jasno otkud sada to opet ?!
 
Jutros sam prošao i bio je otvoren deo ograde pa sam video da se sipovi nabijaju na jugozapadnom delu. Taj deo placa je bio planiran tek za poslednju fazu izgradnje, pa mi nije baš najjasnije što su tu sada izvodili radove. Da li ima neko više informacija?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Stigao sam popodne da svratim do gradilišta i raspitam se malo kako napreduju radovi. Jutros nisam dobro video pa mi se učinilo da se šipovi nabijaju na drugom delu placa. Šipove nabijaju za jednu od dve krmacice koje su u prvoj fazi.
Što se tiče velikog objekta koji gleda na Delta city, ostalo je parče ploče još da se izlije, ali na drugom delu je već dignuta osnova za prvi sprat i danas se nalovao beton.
ygamu8e5.jpg

Receno mi je da su imali problem sa mašinom za nabijanje šipova pa je zato tu mali zaostatak.
Na delu uz Jurija Gagarina ulicu je iskopan jedan plići deo i postavljena armatura, ali nisam uspeo da saznam koja je svrha toga.
Sipova ima još za nabijanje ali ne znam da li je to sve.
ysajy5ev.jpg

Na tabli piše da će završetak prve faze biti 12.04.2015.
U Deki su mi rekli da cena stanova ide od 1450 do 1600 evra plus pdv, i da je kvadrat kod većih stanova skuplji zato što su funkcionalniji.
Toliko za sada.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Da li si ih pitao do kada ce trajati postavljanje sipova? Da li su postavljeni sipovi i za poslovnu zgradu ili samo za stambene?
 
Koliko sam razumeo, ostaje da se postave šipovi za dve male zgrade. Ne znam koliko će im trebati vremena, ali ako su ovaj veći objekat radili pobijanje 25 dana, za ovo bi trebalo upola manje.
Poslovna zgrada ide u poslednjoj četvrtoj fazi.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Postavljanje sipova i gradnja napreduje odlicno. Deo prema delti vece se 'promolio' preko ograde a i ostali deo stambenog kompleksa prema unutrasnjosti ga prati u stopu. U medjuvremenu je postavljen novi malo izmenjeniji render, a po meni bolji, i voleo bi da je on reprezentativan. Uveren sam da ce se sve na kraju ipak odlicno uklopiti sa okolnim blokovima, mislim prvenstveno na 70 i 70a a dobro ce doci i kao kontrast u odnosu na belvil tako da cemo sa susednim neimarom na kraju imati jednu novu lepu celinu u ovom delu Novog beograda:


adscf5307.jpg


adscf5309.jpg


adscf5310.jpg


adscf5311.jpg


adscf5314.jpg


adscf5315.jpg


adscf5316.jpg
 
Bad-Toro":3h7ofs8y je napisao(la):
Receno mi je da su imali problem sa mašinom za nabijanje šipova pa je zato tu mali zaostatak.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Neeeeeeeeeeee :bash: Ja se ponadao da su zavrsili kad ono kvar.
 
Небојша, имаш плус за редовно праћење овог градилишта.
 
sizif":20cyjkr5 je napisao(la):
Небојша, имаш плус за редовно праћење овог градилишта.


:kk: hvala, samo da nastave ovim tempom i vec do kraja ove godine ceo kraj ce dobiti totalno nov izgled.
 
Kako su meni rekli kada sam bio na gradilištu prošli put, ovaj deo će brzo da završe. Posle ide zezanje za unutrašnjim radovima i to generalno najduze traje.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Jednosobni stanovi su površine do 31kvm, a ostali od 52kvm pa naviše. Ništa između. Cena 1.700 e/m sa PDV.
 
Vrh