Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Evo sta ima novo.Na zalost imao sam pri ruci samo mobilni telefon pa su fotografije lose.
Glavna stvar je sto su krenuli da farbaju Stari Generalstab(unutrasnja fasada .....bice nesto bledo krem narandzasta.....isto kao i zgrada preko puta Doma Vojske iza Narodnog Pozorista).
Druga vest je da su skinuli zastitu sa skela na Terazijskoj RK Beograd.......koja ispala......samo su stavili cista providna stakla u ramove i prekrecili unutra.......i to samo na prva dva sprata........hahahahaha...........tolko od obnove i ulaganja ...........neki su se cak nadali da ce promeniti fasadu.
Eto tolko za sad.

fotografija0002nh5.jpg


fotografija0005bp3.jpg


fotografija0003tq9.jpg


fotografija0004rq1.jpg
 
ove nove oglasne stubove kao na gornjoj slici pored zgrade Vlade ....mi izgledaju kao orijentalna-turska arhitektura , samo još fali polu-mesec na ovom šiljku na vrhu....stvar ukusa, meni se ne sviđa, a i nije toliko bitno uopšte. Nadam se da će novi gradonačelnik stvarno uvesti reda u Beogradu, valjda će uspeti da uvede reda u urbanistički haos koji i dalje postoji u užem centru grada i šire naravno. Ježim se kad god vidim neku novu individualnu improvizovanu nadogradnju. Prosto spontano nastane čitavo jedno naselje sa zajedničkim dvorištem na ravnom krovu neke zgrade. Pored tzv. "Selotejpare" se nalazi jedan čardak, koji se vidi iz svih pravaca Beograda , posebno iz pravca N.Beograda, neznam da li je to iko primetio, nadograđeno pre 6-7 godina...Mi ovde raspravljamo o nekim detaljima novih objekata koji se grade....pa nam poneki detalj baš zasmeta. Nadogradnje ostaju zauvek.
 
Pa jeste orijentalno-balkanska arhitektura, npr, zato se meni i svidja, najzad da se u ovoj zemlji ne stidimo svoje istorije i ne trudimo se da budemo neki drugi, ali dobro. :) Za nadogradnje se slazemo 100%.
 
oglasnim stubovima nista ne fali, osim sto ih mi dobijamo tek sada a pariz ih je imao pre 100 godina. a i drazi su mi mnogo nego bilbordi, posebno ovi novi 'manji' jc decauxa od kojih ne mozes da prodjes ulicom, dobar primer je onaj u kolarcevoj kod pekare, a ima i na mnogo drugih mesta.
 
Postavljene su skele na onu zutu ogromnu zgradu iza ETFa a do Masinca......ona zgrada sto gleda na park a ispred koje ima fontana.
U ocajnom je stanju ......pa se jako radujem ovom sredjivanju fasade.
 
Verovatno mislis na zgradu Centra za fiziku tehnickih fakulteta. Na sta to lici!!! Kako spolja tako i iznutra.
 
Pa mnogo je lepse do sada izgledala spolja :D. Unutra je ruinirana kompletno, mada su sada malo poceli da je obnavljaju i iznutra
 
Evo novosti sa ulica BG sto se tice obnove fasada.
Prvo,Molerova ulica kod izlaza na Krunsku....jedna zgrada se obnavlja a druga uskoro krece(obratite paznju na tablu u dnu.....to je neki program "Da lepse izgleda"....i vodi ga opstina Vracar).

fotografija0001in2.jpg

fotografija0002dz4.jpg

fotografija0003or8.jpg

fotografija0004ir8.jpg


Onda u Krunskoj takodje uskoro krece sanacija fasade.

fotografija0007at1.jpg


Skele na zgradi iza ETFa kod Vuka.

fotografija0005ww7.jpg


Zgrada iza Spanske Ambasade (nadogradnja gledano otpozadi).

fotografija0006vd5.jpg


Sredjena fasada u Francuskoj preko puta Doma Vojske

fotografija0008os9.jpg


Srednjivanje krova i fasade u Admirala Geprata.

fotografija0010oh1.jpg
 
ех да је више оваквих вести... :)
ова зграда у француској уопште није "окићена" клима уређајима. како је могуће да у граду постоје и неке фасаде које нису упропашћене тим металним, ружним кутијама? иначе, прелепа зграда. :vops:
 
Evo radi se i fasada one 2 bliznakinje u parku na uglu Katiceve i Bircaninove.

fotografija0001om5.jpg


A pustena je i full rasveta na renoviranoj zgradi Suda u Nemanjinoj(tu sam umetnuo i par slicica sa obliznjih lepo osvetljenih fasada).

fotografija0009hu9.jpg


fotografija0008vp8.jpg


fotografija0007ho0.jpg


fotografija0006jb6.jpg


fotografija0005se2.jpg


fotografija0004lv9.jpg


fotografija0010zx4.jpg


fotografija0003ra0.jpg


fotografija0002en8.jpg
 
Zavrsava se i zgrada u Resavskoj odmah iza Ministarstva Zdravlja i Socijalnog.


 
Nurko, jesi razmišljao da se profesionalno baviš fotografisanjem za razglednice? :kk:
 
Stavljeno je staklo na Dom Omladine....bar njegov donji deo (za kulu nemam pojma ni kad ce krenuti radovi sredjivanja)......a evo veceras je etnografski muzej osvanuo u cudnom crvenom svetlu.....deluje mnogo bolje nego uobicajena belo zuta dekoraticna rasveta.

fotografija0002sr8.jpg


fotografija0004ag0.jpg


fotografija0005sa2.jpg


fotografija0006cx0.jpg


Zao mi je zbog loseg kavaliteta slika ali slikano je obicnim mobilnim telefonom.
 
^^ Ma kvalitet je OK da se pohvata situacija :) Moram reći da ima nečeg elegantnog u ovom crvenom svetlu za Etnografski!
 
Vrh