Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ja samo cekam da vidim kako ce novopostavljeni behaton da prezimi. Na prolece cemo znati na cemu smo, iako je vec sada jasno u kom pravcu ide prica.
 
Evo kako izgleda novogradnja u Patrijarha Varnave iza Hrama Svetog Save.Zgrada je jako sarmantna i lepa sa ogradama oko prozora od kovanog gvozdja.....dokaz da moderno moze da se na skladan nacin uklopi u staro i ne pokvari ambijentalnu celinu.





Par placeva do nje gradi se jos jedna.....videcemo kako ce da ispadne....



Fasada na Bulevaru preko puta Vukovog spomenika napokon pocinje da dobija zavrsni izgled(za boje bas nisam siguran).




I jos jedna vest.....nepokon su krenuli da postavljaju skele na spljasnjost zgrade na Studentskom Trgu(Jugoslovenska kinoteka).
 
Ovo kod Vuka je ona nadogradjena zgrada na cosku?

A za Kinoteku odlicno! I napokon!
 
^^ ne verujem, jer su je prethodno celu stavili u jednu boju (mislim da je to izolacija ili tako nesto, ne razumem se... ta nadogradnja je super odradjena, jos i ako je fino oboje, bice ono sto nam treba da renoviramo grad i lepo ga ssazidamo, jer je ova stara zgrada nadogradjena da se nista ne primeti, a opet ukusno i kako treba...
 
ma jok, okrečiće posledna dva sprata, a ovo dole će ostaviti obloženo stiropoLom (© Andrija Era Odjanić) :p

ne budimo smešni, naravno da će da okreče celu zgradu, samo je pitanje kako će to da ispadne kada završe ;)
 
Radi se o zgradi na uglu Bulevara i Golsvortijeve? Zar ne rade to vec nekih dve godine? Malo mi mnogo izgleda za dva sprata nadogradnje...
 
Mislim da su u pitanju tri sprata nadogradnje (ili dva sprata i potkrovlje), u svakom slucaju tu cu radije da sse vratim nazad da predjem na drugu stranu bulevara, nego da razmisljam da li ce ta famozna nadogradnja da mi padne na glavu.
 
Da, ali posle same nadogradnje dugo je stajalo u grubim radovima i ništa se nije radilo do pre mesec-dva.
 
Колико ја знам, класична БГ прича, кренуло се у радове без затворене финансијске конструкције па следи застој ако нестане парица.
 
A kada je renoviranje fasade ove zgrade u pitanju, postoji jedna interesantna stvar - u prizemlju, odmah pored menjačnice, na zidu fasade ka Bulevaru postoji plakat za pozorišnu predstavu ''Šokica'' još iz dvadesetih godina prošlog veka. Za sada je zaštićen staklom, i nadam se da će ljudi koji renoviraju zgradu imati osećaja da ne treba da diraju taj plakat. Slična stvar postoji u Sremskoj, na zidu Praške kreditne banke, grafit ''glasajte za Filipa Filipovića'' iz vremena izbora za gradonačelnika 1920. godine. Na žalost, skoro je jedan takav grafit nestao, u pitanju je zid zgrade u Bežanijskoj ulici 56 u Zemunu na kome je postojalo obaveštenje - ''проверено мин њет! 22.X1944.'', kada je banka koja se uselila u prizemlje te zgrade prekrečila taj deo zida belom bojom i tako ''ukrasila'' inače kamenu fasadu.
 
Evo, ovde se malo vidi kako ce od prilike izgledati ta zgrada kod Vuka:

33xgab5.jpg
 
zamislio sam ovu fotku sa nekim lepim novim tramvajem i jako mi se svideo rezultat moga umnog masturbiranja... ;)
 
Izvinjavam se ukoliko je ovo već negde postavljeno na forumu, ali ja slučajno nađoh ovo na netu.
Resavska 25, pored novoizgrađene zgrade:
2ntiqz8.jpg

2iv0mdh.jpg

2vtob5z.jpg

wujfq0.jpg

21j6byt.jpg

2exaf78.jpg


U pitanju je ova lokacija:
2ykia80.jpg

zyj3fk.jpg
 
Interesantno. Meni se u principu svidja jer bi se ta kucica kad tad sigurno rusila, a ovo je nacin da se prezervira.
 
mitadigimon":7dhgrbhk je napisao(la):
zamislio sam ovu fotku sa nekim lepim novim tramvajem i jako mi se svideo rezultat moga umnog masturbiranja... ;)
Ja sam u prvi mah i video nov tramvaj :)
 
Ja zaista ne mogu više da pohvatam konce rušenja i građenja novih objekata. Voleo bih da ostali forumaši shvate da živimo u veoma intezivnom i dinamičnom periodu smenjivanja istorije. To jeste dobro i uvek dobrodošlo. Stare zgrade ne traju i ne treba da traju večno ukoliko nisu od značajnijeg ambijentalnog, istorijskog ili arhitektonskog vrednovanja ostavljene po strani kao spomenici kulture. Konzervisan grad preti da zapadne u monotoniju i opštu zadovoljenost, dosadnost stanovnika. Upravo zato je dobro da na ovakvim autentičnim lokacija beogradske istorije arhitekture u starom jezgru nikne nova građevina. To je osveženje i zato pozdravljam svaku revitalizaciju stare fasade a osobito njenu rekonstrukciju u sastavu novog objekta koji je usaglašen sa građevinskim regulativama ''okoliša''.
 
Vec godinu dana posecujem sajt ali jos nikada nisam intervenisao. Ali sad moram!
Sta ova stara kucara ima a sta ovo novo ruglo nema i nikada nece imati je karakter. Da karakter, posle 80 godina ova kuca je upropascena ali joj ostaje sta? Ostaje joj sharm. Za 80 godina ovo novo ruglo ce samo biti samo staro ruglo. Kakav bre modernizam? Pa zar mislite da je dovoljno staviti plavo staklo da bi zgrada bila moderna?!! Ovakve zgrade su se gradile pre 50 godina, nije to modernizam, nego upropascavanje.
Kako se to cesto kaze, doktori imaju veliku prednost nad arhitektima, kada nesto zabrljaju to se ne vidi jer im pacijenti idu pod zemlju, ali kad arhitekta nesto usere to ostaje sledecim generacijama :(
 
Dobro dosao Vuz! :)

Ti naravno trziste posmatras samo sa estetskog aspekta. Zaboravio si da kada je ta kuca sagradjena, da se nalazila u predgradju i da je zemljiste u ono vreme vredelo nista. E, sada se situacija promenila, tako da, s' obzirom na cinjenicu da je zemljiste resurs koji je jedinstven, njegova upotreba mora da se optimira. Zbog toga se prati svetski trend da se starije zgrade "updateuju" i pre svega unovci ta njihova lokacija. Realno gledano, ova kuca je jednostavno mogla da bude srusena, a ovako cemo znati sta se tu ranije nalazilo i kakav je istorijat.
 
мислим да је највећи проблем београда ова надградња и "осавремењавање" зграда. то би требало некако да се регулише законски, ко то може да ради, са колико захвата и слично.
 
stari grad ne može da zapadne u montoniju čak i ako bi se sve zgrade konzervirale jer je imao tako dinamičan razvoj i u gotovo svako j ulici u ovom delu postoji bar dva tri arhitektonska pravca...
što se tiče ovo rešenja kada pogledam kako se modernizuje centar grada muka mi je...mnogo je bolje konzervirati stari grad pa na novom beogradu neka se pravi kuhinjski nameštaj i mašine za suđe i td...
strašno je koliko su neinvetivni stakloresci -projektanti koji revitalizuju centar grada svojim elementima inspirisanim kuhinjskim elementima i to ružnim....(da su bar neki lepi šporeti ili aspiratori pa ajde )
kad bih mogao da ih zamolim pa da to više ne rade

ps sva sreća pa je to samo na pojedinim mestima za sad ali vidim popularno je ,širi se ...


ps ps sačuvajmo stari bg od kuhinjskih elemenata i dijaboličnih staklenih rešenja :gobb:
 
Novi izgled nadgradjene kuce na Bulevaru i nova zgrada iza Ministarstva Zdravlja.

fotografija0001ub0.jpg


fotografija0002er9.jpg
 
Ovo je izgleda najbolja nadogradnja koja je do sada sprovedena u gradu (verovatno i u Drzavi), a verovatno jedina koja je odradjena u stilu postojece zgrade.
 
^^Имам ја још једног фаворита, ова розе зграда на слици је била чини ми се двоспратница, а ако се добро сећам и ова зелена је надограђена. Реч је о зградама у Риге од Фере код споменика.
Надоградња је урађена злих деведесетих ако ме сећање не вара.

dbcd12a95d722b141c6e8c2529dbf5235g.jpg
 
Vrh