Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Nisam video uzivo ovu crvenu boju ali ovako mi izgleda bezveze. Kada je raznobojno osvetljenje u pitanju, najlepsi efekat je postignut na hali 3 beogradskog Sajma, gde se boje smenjuju a to je lepo i na novom zeleznickom mostu, iznad Sajma.
 
Takođe je to bilo urađeno i sa Vojnim muzejom, ne znam da li je i dalje, ali jedno vreme je bilo i mnogo je dobro izgledalo!
 
Ambassador":2fu78736 je napisao(la):
Takođe je to bilo urađeno i sa Vojnim muzejom, ne znam da li je i dalje, ali jedno vreme je bilo i mnogo je dobro izgledalo!
Nisam siguran da li je jos uvek u funkciji. Ne secam se da sam skoro video. Inace, to me i najvise nerbvira kada je osvetljenje u pitanju, ta neodgovornost. Da li ikada menjaju reflektore koji se pokvare. Najocigledniji primer je Minist.finansija i zgrada Vlade, uvek je desetak reflektora ugaseno dok ostali rade.
 
Da, vrlo moguće da nije. To su uradili, mislim, kad i most. Menjalo je boju, onda je bilčo samo plavo. I sad ne znam.

Ali, ono što je lepo, je da su osvetljenja koja se rade u Beogradu generalno vrlo dobra, u odnosu na raznorazna koja sam video (jes da nisam nešto mnogo video, al to što sam video, naše je super)..

edit: u estetskom smislu, održavanje im je kriminalno
 
relja":2q2z11mj je napisao(la):
Ma to je zbog kombinacije ove dve boje :D
Da definitivno je to u pitanju! :D
Nije lose da se malo izadje iz stereotipa. Vazno je da oni imaju $%/(§ da probaju i neke druge boje sem bele i zute.
 
Ne volim crveno-belu kombinaciju ;) ali moram priznati da Etnografski muzej bas elegantno izgleda u ovim tonovima. Elegantno i zivo...
 
Nemanjina08Nov08_3.jpg


ufff, kakva slika! :D
 
Evo kako je izgledala zgrada Ministarstva inostranih poslova pre X godina kad je postavljeno dekorativno osvetljenje.......u medjuvremenu nije radjeno nista na odrzavanju i zameni lampi i reflektora tako da je danas u funkciji svega jedna trecina istih a i svetlo iz njih je izbledelo i pozelenelo......tako da odaje otuzan utisak zapustenosti i nemara.


 
Evo samo prvo da se vidi kako izgleda danas MIP...uporedite sa slikom od nekoliko godina.

fotografija0004qi0.jpg


Dalje,.....sto se tice osvetljenja Doma Skupstine.....veceras su poceli zamenu unutrasnjih lampi .....verovatno uskoro krecu i spoljasnje fasadne reflektore.....trebalo bi da bude gotovo do Nove Godine.....
fotografija0005hh7.jpg

fotografija0006qu1.jpg

i na kraju.....
evo par slicica iz izloga galerije akademije likovnih umetnosti na kraju Kneza....
uzor stare arhitekture u modernoj gradnji....lepo sam se nasmejao.....
Kaludjerica....Decani
fotografija0007hr1.jpg


Mikena ....obod Skoplja
fotografija0008aj9.jpg


fotografija0009tp1.jpg

Topola......Nemacka
fotografija0011or2.jpg
 
http://s168.photobucket.com/albums/u167/vulezi/?action=view&current=sizif1.jpg


Bice muke sa Zlokovicevim salonom, jer su u medjuvremenu nadzidani susedni objekti.

Sto se tice lavova, autor izlozbe je Mileta Prodanovic. Covek je skroz opicen: pre 4 godine je imao fantastican projekat - fotografisao je gde sve ljudi stavljaju milesevskog Belog andjela (na kalendar, o retrovizor, etiketa za vino, mesara...) i potom slikao po tim motivima. Ludilo.

Novi sam u drustvu, super ste i nadam se da cemo imati o cemu da razgovaramo.
 
Dobro dosao Sizife :)

Sto se tice ovog dela Autokomande, u okolini je zavrseno par vecih projekata, a skoro su raskopali meteorski krater, tako da ocekujem neki baaas veliki projekat. Oko Jugoauta moraju da se srede i privatne zgrade, sto ce naravno ici teze, ali ce na kraju ceo potes imati jako lepu "liniju". Uz to bi fenomenalno legla i obnova Veterinarskog faxa, sa sve osvetljenjem.
 
sqgr3q.jpg


Zuta lokacija - Pre nekog vrmena sam guglovao kombinaciju "kule beograd" i jedan od rezultata koji mi je izasao bio je tekst iz Kurira koji se bavio izgradnjom nekog objekta iza Jugoauta. Navodno je ex gradski sekretar Nenad Komatina dao odobrenje za izgradnju iako zgrada prevazilazai gabarite predvidjene urbanistickim planom (ali to je privca za sasvim drugu temu). Uglavnom, uz tekst je isla ova slika:

Thumb_0401_3.jpg


Zelena lokacija - Na ogromnoj rasciscenoj lokaciji o kojoj Nesa prica, svoj objekat bi trebalo da gradi ADOC. Mozda se secate da je pre izvesnog vremena postojao problem sa iseljavanjem romskih porodica sa te lokacije.

Prve skice na njihovom sajtu nazalost ne deluju obecavajuce http://www.adoc.rs/inzenjering/objekat.php?id=obj_004

Cudno je medjutim da je lokacija obelezena na slici manja nego rascisceni teren, tako da je moguce da na zelenoj lokaciji gradi vise investitora.

Crvena lokacija - srusena je jedna stara trospratnica i lokacija se priprema za izgradnju

Ljubicasta lokacija - u toku je izgradnja stambenog objekta.

PS Ako moderatori misle da ova tema ima potencijal da se razvije diskusija, mozete slobodno da izdvojite postove vezane za Autokomandu u posebnu temu ;)
 
^^^ Da li se zna šta je sa poslednjom lokacijom u Bokeljskoj, na uglu sa Nebojšinom (pored te zelene parcele), tu su sad neki auto-servisi?
 
ta zgrada ce totalno da zakloni pogled ka hramu (ako se tu gradu to cudo sa slike). vise od sest spratova tu ne bi smelo, a sto se ide vise uz brdo spratnost bi trebalo smanjivati, ali mislim da su urbanisti o tome i mislili.
 
Da li zna neko sta je sa onom ,sad vec oronulom zgradom ili garazom,na ulazu u juzni bulevar sa desne strane?
 
Goldstein":3tbn6xoq je napisao(la):
^^^ još uvek je tu.
hehehe,a sta je to trebalo uopste da bude?! Bas kvati ulaz u juzni bulevar,doduse oni trotoari sto su obnovljeni pre manje od god dana su vec u losem stanju, sve ploce se iskrivile i popucale.
 
Vrh