Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Cinimi se da ce terazije uskoro zasijati u mnogo boljem svetlu.

Skoro su odradili rekonstrukciju fasada Moskve i hotela balkan, kao i one zgrade gde se sada nalazi sport impuls, a da da ne zaboravim i kriminalnu nadogradnju zglade preko puta palate albanija.
Sada se radi na obnovi tri fasade na terazijama ( zgrada komercijalne banke, robne kuce i ove sa predhodne slike)
 
bojan87":354cmkbz je napisao(la):
Cinimi se da ce terazije uskoro zasijati u mnogo boljem svetlu.

Skoro su odradili rekonstrukciju fasada Moskve
Kad su radili fasadu Moskve? Bas se i ne secam nesto...
 
Pa pre godinu dve, su sanirali one pukotine na zgradi, a tada su i celu fasadu osvezili koliko se ja secam.
 
Bilo je i vise, mozda 5-6 godina. I to nije bila potpuna revitalizacija vec samo ciscenje i krpljenje.
 


ovaj ceo deo je uzasan!!kao centar budjanovaca!! zar nikom nije palo na pamet da uradi plan preuredjenja ovog dela koji se btw nalazi 50ak metara od slavije! :shok: :shok: !?! barem nije komplikovano izmestiti ove kucerke-trafike i zarasla dvorista?!

a za ovu nadgradnju nemam reci, to treba zakonom zabraniti,a ne od slucaja do slucaja razmatrati...
 
dedinje":213crrvm je napisao(la):
Ja sam već pisao o potrebi da se nekako sredi Brankova ulica. Ne treba zaboraviti da je to jedina direktna veza starog Beograda sa NB. Sada je ta ulica ruzna. Kolovoz je širok i dobar ali su trotoari uski, zgrade sive i nikakve, nema nijednog izloga. Tom ulicom prolazim samo kad moram. Najbolje bi bilo kada bi se napravile kolonade ali to je izgleda dosta nerealno. Drvored se ne moze zasaditi, nema prostora. Preostaje samo uređenje fasada i nova namena prizemlja. Tu bi trebalo, bar na nekim mestima, urediti kafiće, butike i sl. Mislim da Brankova ulica ima velike potencijale, pa ona se ukršta sa Karađorđevom koja će, kad se sredi, biti sigurno najlepša ulica u Beogradu, lepša čak i od Knez Mihajlove obzirom da prolazi pored reke.
:vops:
 
Zvenac, 1. oktobar:

11vgw1f.jpg
 
Још да склоне оне ружне рекламе од платна.. ајде то би могао неко од БеоГрадње форума у току ноћи са маказама да реши.. ако не, кад се вратим ја ћу у децембру одрадити.
 
E momci, stvarno ste me usrecili ovim slikama!! Zeleni venac je sada nesto sasvim drugo! Kada se setim koju sam mucninu u stomaku imao ranije kada sam morao da prodjem tuda. Ovo sada izgleda kao bajka!
 
ма, зелењак већ сада изгледа феноменално. једино ме занима шта ће бити са терминусом гсп-а. да ли он остаје ту или је у плану његова селидба? то као да сам негде читао раније, да ће изместити те почетне станице аутобуса а где, појма немам. било би лепо кад би тај простор био рецимо неки велики трг из два нивоа... са дрворедима, фонтаном и слично.
 
Prvobitni planovi su se odnosili na izgradnju novog podzemnog terminusa. Sledeca ideja je bila da se sve autobuske linije produze, sto znaci da im Zelenjak ne bude poslednja stanica, vec da bude protocna. Poslednjih godina se urbanisti i Grad po ovom pitanju nisu izjasnjavali.
 
Neka moja zamisao za celu Brankovu je da ona bude pešačka zona a da saobraćaj ide pod zemljom(nastavak tunela do mosta)A okretnica u Jug Bogdanovoj trg :) Znam da je SF ali ja bi to tako uradio.Gde da nađemo milijardicu eur. za to ?
Bilo bi ok i kad bi autobusi prolazili Brankovom a na zelenjaku trg umesto okretnice,eto sad sam skromniji.
 
управо тако нешто и ја замишљам. :)
 
Kakva milijarda... Pa taj posao bi kostao 200-400 miliona Eura max ;) Naravno, tu se podrazumeva da izostane klasicno ugradjivanje raznih.
 
MOLIM VAS da mi neko objasni zasto se ne zabrane klima uredaji na fasadama !!??? Pa zar onako lepe i stare fasade da se unakaze tim masinerijama !!?? Pa moze centralna klima nekako da se namesti ili slicno ali ima sigurno nacina . Pozdrav :(
 
^^^Duga prica. U svakom slucaju, ne postoji konkretan pravilnik o postavljanju klima, a ono sto postoji se ne primenjuje, tako da smo u pat poziciji. Kada bude uvedena komunalna policija, ona ce valjda preuzeti taj problem, a kada ce to biti, za sada se ne zna. PRvi korak je ucinjen, tj. prva dva, Zakon o glavnom gradu, Statut grada, pa ce se valjda uskoro prionuti i na definisanje uloga cinioca, kao sto je komunalna policija.
 
Prekrecise i onu lepu zgradu na uglu brace Jugovic i Francuske.mislim da je boja kajsije :D
 
Vrh