Šta je novo?

Фасаде / Fasade

^^Ko rece da treba da se poseremo na te zgrade? :) Ne mora da se rusi nije ni meni do njihovog rusenja obavezno ali sam za to da se nadje neko resenje sto pre. Nije o tome sta ce komsije da kazu vec je to sto svi mi to moramo stalno da gledamo, a valjda se i trudimo da sredimo grad a ne da guramo probleme pod tepih. Pitam se samo da li ce stvarno neko hteti da kupi te rusevine i obnovi originalnu fasadu.
 
Milance":1t4oy4ym je napisao(la):
Pitam se samo da li ce stvarno neko hteti da kupi te rusevine i obnovi originalnu fasadu.
U sledecih 20 do 25 godina sigurno ne. Fasade takvog kalibra se obnavljaju samo u jako mocnim zemljama, a mi jedna od tih nismo. Tek ako postanemo interesantno trziste, a lokacije u Beogradu budu toliko trazene da vise nema gde da se mrdne, onda ce neko da se odluci za taj korak da sredjuje srusenu fasadu vrednu milione evra, a to ce se desiti u nekoj za sada daljoj buducnosti.

Da li Beograd zeli da posmatra taj krs do tada? Pitanje je sad!
 
Pa, ako te zatekne neki obozavatelj Dobrovica, neces vise nista morati da se pitas :) Ja sam prema tematici totalno indiferentan - jedino mi je bitno da se onak krs skloni sto pre, a da li ce biti ista zgrada kao i pre ili nesto drugo, naravno bolje :) , to mi je sve jedno!
 
Homer Jay":37kpn6fd je napisao(la):
^^^
Ne bi ti bilo svejedno da si je ti izgradio ;)
Nije je ni Dobrovic izgradio, samo je projektovao. :D :p
Salu na stranu, mislim da je ok da se fasade zgrada generalstaba zadrze u izvornom obliku i to meni uopste ne smeta ali ono sto mi smeta je sto znam da ce taj krs da stoji tamo jos dugo vremena. Voleo bih kad bi se uskoro naslo neko resenje za taj problem. Isto tako bih voleo da vidim da se napravi jedan projekat koji bi mogao da iskombinuje neku savremenu arhitekturu sa ostacima stare fasade sto moze jako jako lepo da izgleda ali na zalost i jako jako ruzno. U takvom slucaju bi bio potreban jedan vrhunski arhitekta i sigurno dosta novca posto je takvo resenja najskuplja varijanta ali bi onda svako dobio ono sto zeli (i obozavaoci Dobrovica i oni koji ga osporavaju) a sto je moguce izvuci iz stanja u kome se zgrade trenutno nalaze. Ostaje nam da vidimo sta ce u narednom periodu dogadjati i da mastamo pomalo kao sto sam i ja upravo. :)
 
U principu se slazem - bottom line - ne sme se samo dozvoliti da tu nikne nesto losije ili manje vredno od ovoga sto sada imamo. K'o posta kod Zeleznicke, jer verovatno je u tim uslovima obnova zgrade bila skupa, pa je neko rekao "daj da obnovimo samo, da ne budu rusevine, i vid' je sad, svi je jadnu preziremo, a mozda i ne bismo toliko da ne znamo sta je bilo tu pre nje.
 
Homer Jay":3q9wgwb8 je napisao(la):
U principu se slazem - bottom line - ne sme se samo dozvoliti da tu nikne nesto losije ili manje vredno od ovoga sto sada imamo. K'o posta kod Zeleznicke, jer verovatno je u tim uslovima obnova zgrade bila skupa, pa je neko rekao "daj da obnovimo samo, da ne budu rusevine, i vid' je sad, svi je jadnu preziremo, a mozda i ne bismo toliko da ne znamo sta je bilo tu pre nje.
More, ono kod Železničke je objektivno grdno, šta god bilo tu pre il' posle :D
 
Nemoj tako, poenk. Zar te nisu u skoli uchili da je bitna unutrasnja lepota :D
 
Resenje za generalstab je da te dve parcele podele na 4 i da se sagradi nesto ispred svake zgrade generalstaba i konacno popuni ta idiotska i besmislena praznina u Ulici Kneza Milosa. Time same zgrade generalstaba ne bi izgubile ama bas nista.

Je l ume to neko da nacrta?
 
^^Obozavaoci Dobrovica bi te odmah lincovali jer bi zaklonio pogled na Generalstab :)
 
Konacno su poceli da sredjuju ovu fasadu na Trgu Nikole Pasica:



takodje su poceli radovi i na Zalenom Vencu,upitanju je ona zgrada sa ljubicastom fasadom :)
 
Preuzeto sa SSC-a:

Zeleni venac:
DSC00002-1.jpg


Dorcol:
DSC00009.jpg


Etnografski muzej:
DSC00042-2.jpg
 
^^^
I pored njega sablasno mracna Uzun Mirkova ulica....Zanimljiva je prica za nju jer je navodno dobila osvetljenje nekom donacjom, ali nikada nije realizovan projekat buduci ta drzavna Skupstina nije ratifikovala taj sporazum (ili sl.) No, to ne brise odgovornost Gradske vlasti sto nije na svoju ruku uradila osvetljenj ulice kada je vec donacija propala.... Znaci, Etnografski muzej izgleda bruka dobro nocu, ali opet jadno u sirem kontekstu s obzirom da danim ne radi ni osvetljenje na samom Studentskom trgu (bruka za centar centra)
 
Ne secam se da li je ovo vec neko predlozio ali sta mislite da se sredjivanje fasada sufinasira (ako moze vecim delom) time sto ce neke kompanije za vreme renovacije imati svoje reklame na tim fasadama? Ne znam koliko je to izvodljivo sto se tice pravljenja reklama te velicine i organizacije ali bi mozda mogao da se napravi dobar biznis plan, pogotovo za velike zgrade kod kojih bi renovacija trajala duze vremena pa bi kompanije imale interesa ..
 
To sam prvi put video u Budimpesti na ekskurziji pre 6 godina... Jedini put da sam video reklamu na zastitnom platnu dok se radila fasada jeste pri izgradnji jedne zgrade na autokomandi (ka Juznom bulevaru) na koj je reklamiran Frikom sladoled...
 
^^A sta je bilo sa Centrotextilom, pa Hotel Jugoslavija itd..? Ima puno primera.

Marketing je jako unosan posao, ali neko mora toga i da se seti. Ovo sto MM kaze bi bila prilicna pomoc za obnovu bar jednog dela fasada. Zamislite kad se bude radila, recimo, fasada hotela Slavija - pa tu ce se tuci oko reklamnog prostora.
 
^^ centrotextil mi je i dao ideju ...

npr. da se napravi akcija "Za Lepsi Beograd", firme mogu da reklamiraju proizvode/usluge + stave logo "Za Lepsi Beograd" negde na reklamu, sto ih predstavlja u boljem svetlu kod potrosaca.

jel zna neko koje su forme oglasavanja dozvoljene? znam da je bilo nekih problema oko bilborda ...
 
^^Mislim da je onda bilo problema jer jednostavno nisu nista platili za to postavljanje reklame inace bi to moglo da se izvede i odlicna je ideja.
 
Mislim da za to reklamiranje ne postoji neka prepreka. Samo je bitno tacno odrediti ko kome i sta placa i to je to. To je najnormalnija praxa svugde u svetu.
 
Чини ми се да ће на Зелењаку рок за радове тешко бити испоштован.





Ево и реклама које поменусте, чини се да и овде планирају "некакво стакло" као код Центротекстила и у Немањиној.




Обновљена фасада Министарства науке на углу Краља Милутина и Његошеве


Започета обнова на Теразијама
 
Sta ce biti u ovoj gore zgradi na Terazijama?Tu je nekada bila banka,cini mi se...
 
Колико се ја сећам тај локал где је била Инвестбанка је купила Делта, ако грешим нека ме неко исправи. Иначе на лицу места ја не видех никакву таблу са подацима.
 
^^Jel se meni cini ili je stanje fasada na Z. Vencu isto kao i na prethodnoj slici (mesec dana ranije), tj. samo su postavili skele i to je to?
 
Vrh