Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ruglo u Ulici kneza Miloša broj 66
Bez rešenja za ruinu među ambasadama


Ruinirana zgrada u Ulici kneza Miloša 66, čiji su zidovi oronuli, na kojoj su polomljeni prozori i čije je dvorište zaraslo u korov, vlasništvo je Republike Gvineje. Iako se već nekoliko godina govori o tome da bi ovo mesto trebalo da postane diplomatsko predstavništvo ove afričke zemlje, i to za ceo Balkan, radovi na objektu nisu ni počeli. Tako će, čini se, biti i u narednom periodu jer još ne postoji nikakav plan oko uređenja, sanacije i rekonstrukcije ovog objekta.

148848_bggvineja-foto-01-milos-peric_f.jpg


Dok se to ne dogodi, ova zgrada ostaće da ruži pogled i velikog broja građana koji žive u ovoj ulici, ali i onih koji kroz nju svakodnevno ili ponekad prolaze, kao i onih koji u njoj rade. Zgrada u Kneza Miloša 66 nalazi se, primera radi, u neposrednoj blizini ambasada Nemačke i Hrvatske, i preko puta opštine Savski venac i Ambasade Kanade. Njeno uređenje najavljivano je nekoliko puta proteklih godina, ali na terenu nije ništa urađeno.

“Blic” je o ovom objektu, koji je smešten u reprezentativnom delu grada, gde se nalaze i brojne domaće institucije, ambasade i diplomatska predstavništva, kao i predstavništva domaćih i inostranih firmi, pisao početkom oktobra prošle godine. Tada nam je u Ambasadi Gvineje rečeno da je ova zgrada kupljena da bi se u nju smestilo njihovo diplomatsko predstavništvo, da se od tih planova ne odustaje, ali da u tom trenutku nisu znali kako će tačno svoje planove da sprovedu u delo. Tada nam je rečeno i da se radi na tome da se dobiju sve neophodne dozvole kako bi zgrada mogla da bude renovirana, kao i da ranijih godina radovi nisu mogli da počnu jer je postojanje predstavništva Republike Gvineje bilo pod znakom pitanja.

- Nemamo šta novo da kažemo u odnosu na razgovor od pre nekoliko meseci, osim toga da radimo na pronalaženju rešenja za ovaj objekat - rekli su “Blicu” juče iz Ambasade Gvineje.

Iako predstavlja ruglo, ali i potencijalnu opasnost za prolaznike, s obzirom na to da je vrlo neugledna i zapuštena, praktično niko, osim njenih vlasnika, ne može da uradi ništa da ovo stanje bar malo promeni.

U Gradskoj upravi kažu da grad, po zakonu, ne može da interveniše na tuđoj imovini, odnosno privatnoj svojini.

- Jedino što bi gradske inspekcijske službe mogle da urade jeste da, ukoliko recimo dođe do obrušavanja fasade na ulicu, čime je ugrožena bezbednost ljudi, mogu da nalože da se ta fasada obezbedi. To, međutim, ne znači i da mora da se rekonstruiše - objašnjavaju u Skupštini grada.

Ista situacija je i sa opštinom Savski venac, na čijoj se teritoriji nalazi ovaj objekat, s obzirom na to da je njeno stanje odgovornost njenog vlasnika, odnosno Republike Gvineje.

Vlasništvo Gvineje pola veka
Posle Drugog svetskog rata, zgrada u Ulici kneza Miloša 66 je, na osnovu nacionalizacije, pripala opštini Savski venac. Krajem šezdesetih godina prošlog veka afrička Republika Gvineja kupila je ovaj objekat od opštine da bi na tom mestu sagradila ambasadu. Ona je i služila u ove svrhe od 1962. do 1993. godine kada je preseljena u Ohridsku ulicu.

Izvor: Blic
 
Ovi iz blica izvlace ovaj tekst identican vec godinama kad god im zatreba da popune prostor identican :kafa:
 
Ima i to nekog smisla - podsećaju tako na problem koji i dalje nije rešen...
 
Primetih da se radi fasada ambasade Pakistana, to je baš fina vest, pošto je ta kuća veoma lepa i šteta je bilo da bude onako oronula :)
 
Zavrsena zgrada ukoso od pravnog jedan magarac je svoj balkon ofarbao u zeleno samo da bi se razlikovao id*** :bash: :bash:
 
direktor":5g81vj3y je napisao(la):
Zavrsena zgrada ukoso od pravnog jedan magarac je svoj balkon ofarbao u zeleno samo da bi se razlikovao id*** :bash: :bash:

Pa kako su naterali onog idiota što je imao žutu terasu na NBG da je vrati u sivo, tako će i ovog.
 
kako ih nije sramota za onaj masterplan video... u prezentaciji stavljaju slike pariza, tokija, londona, nju jorka i dubai-a... gori su od nas.... mogli su malo da budu skromniji ovi bakurci sa zeljama.... ladno stavili millenium wheel u sred projekta.... :laugh: pa ovo je show.... samo zato sto sija i veliko je ne znaci da je dobro. Inace vecina zgrada izgleda ocajno.....
 
direktor":30tq1sz8 je napisao(la):
Zavrsena zgrada ukoso od pravnog jedan magarac je svoj balkon ofarbao u zeleno samo da bi se razlikovao id*** :bash: :bash:

HAHAHAHHAHAHAH; BOLI ME STOMAK :lool:
 
Uslikao je sipuljac na SSC-u :)

pict0705600x800.jpg


pict0707600x800.jpg


A ja sam inace preko ortaka bio kod tog lika sto tu zivi jednom.Peli smo se mrtvi pijani na krov te zgrade ni sam ne znam kako nismo popadali na bulevar

.Vidi se da je lik prso ko zvecka,ocilgedno je sada u hipi tripu.Ima da ga nateraju da to ofarba u boju fasade.
__________________
 
bg259":2zb3tpks je napisao(la):
kako ih nije sramota za onaj masterplan video... u prezentaciji stavljaju slike pariza, tokija, londona, nju jorka i dubai-a... gori su od nas.... mogli su malo da budu skromniji ovi bakurci sa zeljama.... ladno stavili millenium wheel u sred projekta.... :laugh: pa ovo je show.... samo zato sto sija i veliko je ne znaci da je dobro. Inace vecina zgrada izgleda ocajno.....

Koji je tvoj problem pa kao ovi bakurci? Ovde bre svi misle samo što su upisali ili završili arhitekturu da su Mesije koje će transformisati arhitekturu grada, da oni sve umeju bolje, korisnije, savršenije. Fala Bogu pa sam okružen arhitektama i studentima arhitekture, pa znam koliko tu radi sujeta. Bljak. Ako ti umeš bolje, ajde predloži i prestani da non stop hejtuješ.
 
Pa ovakvi ljudi koji unose zive boje na bezlicne jednobojne fasade treba da budu nagradjeni, kad vec oni koji odlucuju o bojama na obnovljenim i novim fasadama ne shvataju da dve do tri boje na razlicitim planovima fasade daju reljefnost i zivotnost izgledu zgrade.Posebno ako zgrada ima ogromne razmere kao dve navedene, tada vise boja daje razudjenost povrsine i lakocu mase zgrade.

I ta zuta boja na sivilu onog cudovista od zgrade u bloku 23 je dogadjaj, a ne prekrsaj, a tolike zgrade i ceo grad je naruzivan na mnogo gore nacine, neverovatno zvuci da je neko naterao da se ta zuta boja ukloni.
 
jeli bre paguc ti kad odgledas film koji mislis da je sranje jel ti odes pa napravis svoju produkciju da dokazes da mozes nesto kriticki da sagledas? Sta sada moram sam, da uradim master plan i komplet arhitekturu jednog grada da bi ti shvatio koliko lose izgleda ovo sto je prikazano????
 
bg259":2t9c126f je napisao(la):
jeli bre paguc ti kad odgledas film koji mislis da je sranje jel ti odes pa napravis svoju produkciju da dokazes da mozes nesto kriticki da sagledas? Sta sada moram sam, da uradim master plan i komplet arhitekturu jednog grada da bi ti shvatio koliko lose izgleda ovo sto je prikazano????

Okej, to stoji, meni može nešto da se svidi ili da se ne svidi ali ne moram da se spuštam na taj nivo da pljujem, što ti radiš. Način tvog govora je ono što meni smeta. Previše se uživljavaš u nešto što apsolutno nikakve nema veze sa tobom a ni sa Beogradom, osim ako nekim čudom ne živiš u Bakuu (da se izrazim da si "Bakurac") pa ti to baš para oči. Uostalom i ti isti ljudi koji su to projektovali su završili taj fakultet koji si i ti (ili koji završavaš), a šta tebe čini kompetentnim da sudiš (tj da pljuješ)? Gde je tvoj portfolio? A vezano za filmove, neki film može da mi se ne svidi jer ne volim žanr, al nikad neću reći da mislim da je živo sranje, čisto zbog toga što je neko ipak svoj trud u to uložio.
 
bakurac sam rekao ne zbog arhitekture vec zato sto nemam pojma kako se kaze covek iz baku-a pa sam se malo zezao, za arhitekturu.... daleko od toga da bi ja mogao sada da projektujem nesto ovih razmera, ali ipak mogu da procenim kao sto ti kazes zanr ovih zgrada... a to je: nek prsti nek sija imamo pare i dosta loseg ukusa aj da napravimo kule... moje misljenje nije vezano za nacionalnost, meni se ne svidja preterano ni mnogi oblakoderi u sangaju,dubaiju, astani a sad i u baku-u , ceo las vegas skupa i sta jos.......
 
@jlaki
U sto je dobro, terasice diskretno vesele a fasada i dalje lepa , :kk: +1 :cool: :kk:

Nisam pristalica šarenih fasada u Beogradu ali ovako diskretno baš je dobrrrroooo
cela fasada tako umesto neke oreola spomenika dobija ,,zračenje života,, :)

Kako je to lepo napisao naš @glas prirode ,, Danas je severna arhitektura i nacin uredjenja grada i zivothih shvatanja odneo prevagu, nad meditereanskim Beogradom i ako je on najsevernijim mediteranski grad.
:gobb:
 
Zar nije ovo fotoshop? Terase su identične. Čak i nešto belo što je na samoj terasi :)
 
Оног у Булевару треба новчано да олеше да му никад више не падне напамет да се прави паметан.
 
Vrh