Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Fotka s moba,dosta losa ali mogu boje da se vide

07052011656.jpg
 
Zašto žutoooo :bash:

Mnogo volim tu zgradu i mislim da su mogli da izaberu mnogo bolje, neutralnije, boje koje bi pokazale njenu posebnost, pogotovo u tom okruženju u kom se nalazi.
 
mastercat, o kojoj se zgradi radi? To je negde u Savamali, na početku Karađorđeve, ispod Brankovog mosta?
 
Uz odlozen sud o odabranim bojama, ovo je grad u kome padajuce fasade ubijaju ljude. Presrecan sam da vidim svaku renoviranu zgradu, pogotovo u tom zanemarenom delu grada sa takvim potencijalom. OK, nisam lud za zutim ali je i to bolje od sivila koje dominira gradom.
 
Meni je ta zgrada bila kul i kao siva, pogotovo kao dobar kontrast muralu.
Naravno, bilo je neophodno srediti fasadu, ali od svih boja gde baš žutu... Kako su pametni, dobro nisu stavili onu sladoled-plavu kao na Gradskoj biblioteci u Knezu... :notok:
Ne sviđa mi se kada krenu da sređuju nešto i upropaste ga. Onda bolje da ga i nisu dirali jer će tako da stoji još ko zna koliko godina, a onako je bar postojala da će se neko sa ukusom uhvatiti toga...

Baš me zanima kako izgleda uživo, pogledaću baš sutra kroz prozor busa...
 
EricNBGD":m8d5d5fz je napisao(la):
Meni je ta zgrada bila kul i kao siva, pogotovo kao dobar kontrast muralu.
Naravno, bilo je neophodno srediti fasadu, ali od svih boja gde baš žutu... Kako su pametni, dobro nisu stavili onu sladoled-plavu kao na Gradskoj biblioteci u Knezu... :notok:
Ne sviđa mi se kada krenu da sređuju nešto i upropaste ga. Onda bolje da ga i nisu dirali jer će tako da stoji još ko zna koliko godina, a onako je bar postojala da će se neko sa ukusom uhvatiti toga...

Baš me zanima kako izgleda uživo, pogledaću baš sutra kroz prozor busa...
OK, koju bi ti boju hteo? Po meni manje-vise sve moze dobro da izgleda ako se dobro uklopi. Dvorski Trg u St. Petersburgu je jedan od najlepsih trgova koje sam video a okruzen je nijansama zute, zelene, bele, zlatne...
 
U taj kraj se definitivno uklapa nešto neutralnije, tipa bela, bež ili tako neka varijanta. Bilo bi dobro čak i da su "iskopirali" originalnu boju i samo očistili doterali fasadu, bez novih boja.

Ovako bi mnogo odudarala od okruženja, a i žuta izgleda veoma ružno kad se isprlja.

Nisam stigao jutros da vidim sa Brankovog, dušmani me zapričali u autobusu :)
 
Po meni, pitanje je - da li je fasadi vraćen originalni izgled, ili je u pitanju još jedna proizvoljna rekonstrukcija?
 
Пише лепо у пројекту, које је боје била фасада, и то се приликом реконструкције поштује. Не видим која би била логика да поштују рељефну декорацију према пројекту, а боје не.

Ако већ у пројекту није назначено, којм се бојама фасада боји, што је крајње немогуће, онда се ангажује професионални графичар да извуче боје из црно-балих фотки.
 
EricNBGD":29yiyqx1 je napisao(la):
Zašto žutoooo :bash:

Mnogo volim tu zgradu i mislim da su mogli da izaberu mnogo bolje, neutralnije, boje koje bi pokazale njenu posebnost, pogotovo u tom okruženju u kom se nalazi.
Verovatno zato sto zuta boja upada u oci, pa idu na psihu ljudi da ce je pre primetiti.Da vide da se nesto radi u ovoj zemlji.
 
BOKI SMOKI":1mdeybmd je napisao(la):
EricNBGD":1mdeybmd je napisao(la):
Zašto žutoooo :bash:

Mnogo volim tu zgradu i mislim da su mogli da izaberu mnogo bolje, neutralnije, boje koje bi pokazale njenu posebnost, pogotovo u tom okruženju u kom se nalazi.
Verovatno zato sto zuta boja upada u oci, pa idu na psihu ljudi da ce je pre primetiti.Da vide da se nesto radi u ovoj zemlji.
:D Pa mogli su onda u jarko crvenu, ili recimo metalik zlatnu da se bas presijava?

Mislim da je to neko negde u Americi jednom uradio. Ofarbali kontejnere za djubre na zapustenom parkingu iza jednog restorana u tu metalik zlatnu. I za par meseci ceo parking sinuo i ociscen, a sve zadnje strane kuca koje na to gledaju prefarbane. Neko je gore pomenuo, cim se nesto sredi, odma' sve drugo bode oci pa ljudi sredjuju. Molim Boga da je taj proces u gradu toliko ojacao da ga nista vise nece moci zaustaviti, ono na Bulevaru, sada ovo, itd... I ja nekako verujem da ova zuta mozda nece biti super ali nece biti ni tragedija.
 
Обнављање фасада зграда под заштитом државе

Булевар краља Александра 46 Булевар краља Александра 63 Црногорска 2 Дечанска 23
Доситејева 16 Господар Јевремова 39 Kраља Милана 20 Краља Милана 24
Краља Милутина 5 Краља Петра 22 Кнез Михаилова 17 Кнез Михаилова 24
Кнез Михаилова 28 Кнез Михаилова 47 Кнез Михаилова 49 Кнез Михаилова 52
Небојшина 53 Његошева 8 Његошева 51 Обилићев венац 16
Палмотићева 2 Патријаршија Светосавска 22 Светозара Марковића 2
Светозара Марковића 4 Светозара Марковића 6 Светозара Марковића 6А Теразије 39
Вука Караџића 9 Задарска 6 Змај Јовина 5 Змај Јовина 7
Змај Јовина 9 Змај Јовина 15 Змај Јовина 35
Izvor: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=30871
 
Pre bih rekao da je ovo ona vec standardna krem boja koja je cesta na renoviranim fasadama u BG-u. Na slici je ocigledno pojacan kontrast da bi se videlo, nije to zuta boja.
 
Zamislite da cela obala izgleda - ovako :D :
slika0686.jpg


slika0688.jpg


slika0690.jpg


slika0691.jpg


slika0692.jpg


Ne znam u kojim bojama je bila fasada kada je zgrada sazidana, ali ovo mi se mnogo sviđa.
 
:kk:

Cudo jedno kako kad nesto sine, u isto vreme shvatis i fenomenalni potencijal cele ulice (da se drugo slicno sredi) a i sve drugo pocne da bode oci (tako da se mnogi najzad nakane i da ga srede)

Ja bi iskreno ceo taj deo Karadjordjeve sredio tako sto bih dao neku stimulaciju (recimo poreznu) da se drugi objekti slicne visine, cvrstine gradnje, i reprezentativnosti slicno obnove. A ovi kucerci i rusevine uklone i tu izgrade objekti strogih gabarita, hteli to sadasnji vlasnici da rade sami ili da prodaju pa da to rade neki novi. Mislm da je to bolje nego ici za nekim grandioznim resenjem. Pustiti da se ta ulica izgradi onako kako je krenula da se gradi pa je prekinuli ratovi, cak bi pustio i veliku slobodu u izboru fasada, pa neka vreme i ukus konkretnih investitora odluci, samo da ne iskacu iz regulacionih linija.

Druga stvar koja ovde upada u oci je tipicno beogradsko nasilje nad prizemljem. I po knezu ima puno lepih starih zgrada koje su na prvom nivou totalno olupane da bi se sve zastaklilo ili da se udenu prozori i izlozi koji nemaju nikakvu komunikaciju sa fasadom iznad. Ovde pod hitno srediti prizemlje na nacin koji, OK, ostavlja izloge i omogucuje biznisima da rade, ali da to lici na nesto u sklopu cele fasade.

U svakom slucaju, ovo je VELIKI KORAK za moju omiljenu ulicu u gradu koja je eto decenijama u tuznom stanju a mogla bi da bude ponos grada.
 
relja":2cgfbwi3 je napisao(la):
Реља, плусићћћ у дневник, наравно укњижен, за слике и композицију.

Фасада ове зграде је пре била у некој прљаво-сивој отужној боји, сва испуцала и са одломљеним деловима. Сад баш изгледа прекрасно, само да још среде приземље и улазна врата, а и то ће ускоро, чини ми се. Камо среће да су све зграде и објекти у Карађорђевој улици баш овако сређене.
 
Hvala na plustjima :) ali mislim da pohvale treba uputiti onima koji su i uradili ovu rekonstrukciju.
 
relja":1j9yj1on je napisao(la):
Hvala na plustjima :) ali mislim da pohvale treba uputiti onima koji su i uradili ovu rekonstrukciju.
Jos jedan plus za ovo :D, kamo srece da nas vise razmislja na ovakav nacin :D :kk:
 
Vrh