Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Homer Jay":1kvvizh8 je napisao(la):
Како би било лепо да иселе бирократију из ове зграде и зграда владе и министарства спољних послова, па да ту буде Археолошки, Природњачки и још неки музеј.
Пусти снови...
 
Prosao danas pa reko da uslikam.Deluje da je fasada gotova ili jako blizu toga,posto sundjerima brisu ogradu na terasama.

08042011630.jpg
 
U onoj ogoljenoj zgradi ispod Brankovog mosta se uveliko nesto betonira u unutrasnjosti stavlja se izolacija i tako ..

unutra.jpg


unutra2.jpg
 
Rečno brodarstvo.

Čudna neka priča sa rekonstrucijom te zgrade.
U pozno leto 2009 sam bacio pogled u unutrašnjost. Podrum je bio potpuno poplavljen.
Onda su par meseca kasnije počeli da skidaju crepove i krovne grede - početkom zime (!?!?).
I onda su stali sa radovima, kuća je stajala bez krova godinu i po dana, dve zime.... to je tako ostalo do danas.

Navodno, u toku rekonstrukcije su ustanovili da je zgrada podložna plavljenu od podzemnih voda ( - 'ajde?) i da će sanacija znatno poskupeti rekonstrukciju (informacija sa jednog drugog foruma).
 
Radi se fasada u kumanovskoj .Inace vandali su isarali fasadu muzeja vuka i dositeja ukrali tablu sa nazivom ustanove .Kda sam upitao imaju li kamere i sto nisu zavali policiju .Kaze imaju snimak pajkani dosli jer se radi o muzeju inace na takve prijave ne izlaze :bash: Pocinoci su klinci od 13,14god iz kraja policija nista nije preduzela .A njima je stigla inspekcija i rok od 15dana da srede fasadu ako ne platice kaznu :bash:
 
...полиција.....ако и ухвате неког, онако, преко ку**а, судство ће их пустити.
 
"manguparija bolest neizlečiva"

Pa ako Dorćolci neće da čuvaju svoj Dorćol, ko će onda?
 
A je l' resena misterija - sta ce biti u zgradi Recnog brodarstva?

Lek za dorcolsku balavurdiju jeste za pocetak da im neko disciplinuje roditelje - domino efekat ce uciniti svoje ;)
 
Kad smo vec bili blizu Tasa:

4v6aft.jpg


29p6j4y.jpg


E, u ovom delu Bulevara dolazi do izrazaja ono sto svaka porodica na svetu koja ima dvoriste zna - kada krenes da radis, radovima nema kraja :D Tako i ovde, kada sredis prvu ili prvih par fasada - one strce. Onda sredis jos nekoliko fasada, ali onda strce one koje su nesredjene. I tako ti sve nesto bode oci dok ne sredis ceo niz.
 
Homer Jay":35zpbzoh je napisao(la):
Kad smo vec bili blizu Tasa:

http://i55.tinypic.com/4v6aft.jpg

http://i51.tinypic.com/29p6j4y.jpg

E, u ovom delu Bulevara dolazi do izrazaja ono sto svaka porodica na svetu koja ima dvoriste zna - kada krenes da radis, radovima nema kraja :D Tako i ovde, kada sredis prvu ili prvih par fasada - one strce. Onda sredis jos nekoliko fasada, ali onda strce one koje su nesredjene. I tako ti sve nesto bode oci dok ne sredis ceo niz.
Stvarno je tako :)

Meni sada strci prizemlje, previse su olupali sve spoljne zidove da bi pravili izloge i skroz to otvorili. Mogli bi ti izlozi da budu diskretniji i da su ostavili bar malo spoljnih zidova... a negde sam citao da takve zgrade i postanu osetljivije na zemljotrese nego sto bi bile inace. Inace, prava milina videti te osvezene fasade, i meni je ova arhitektura LEPA.
 
Energoprojekt sredjuje fasadu na svojoj zgradi :kafa:
 
Duz Savske ulice se nizu zgrade iza ograde prostora koji pripada Zeleznici, gotovo sve do jedne su prljave i posivele, ulica je nedavno rasirena i uredjena, stara betonska ograda zamenjena novom koja je prozirna, jer je cine uzduzne sipke, pa se magacini i druge sive zgrade jos bolje vide.

Inace i druga strana ulice je slicnog kolorita, pa i njoj trba osvezenje, u nastavku dalje, preko puta sajma postoji par vecih zgrada koje takodje cekaju cetke i boje, a prema Gospodarskoj mehani ima samo pet, sest prizemnih zgrada cije renoviranje zaista ne zahteva mnogo s obzirom na velicinu.

Upravo zbog jedne od prizemnih zgrada kod Ruske ulice, koja je nedavno pristojno sredjena, sam i primetio ostale koje jadno izgledaju.
 
Radi se fasada u kneza milosa odmah do tri lista duvana :vops:
 
Misterija resena - u Brace Krsmanovica 2 bice hotel :)

Izvor: Tabla na gradilistu. Prema slicici, kucica (hvala Bogu) ostaje ista kao sto je bila.
 
Homer Jay":3rlxd3sc je napisao(la):
Misterija resena - u Brace Krsmanovica 2 bice hotel :)

Izvor: Tabla na gradilistu. Prema slicici, kucica (hvala Bogu) ostaje ista kao sto je bila.
Хомере, то је баш лепа вест, јел' може сличица те табле да се постави ?
 
A jel zna neko zasto na ovoj zgradi u bulevaru fasada nije odradjena do kraja. Jel ce zauvek ostati ovo parce sa starom fasadom ?
 
Glas prirode":2g9bfv7g je napisao(la):
Duz Savske ulice se nizu zgrade iza ograde prostora koji pripada Zeleznici, gotovo sve do jedne su prljave i posivele, ulica je nedavno rasirena i uredjena, stara betonska ograda zamenjena novom koja je prozirna, jer je cine uzduzne sipke, pa se magacini i druge sive zgrade jos bolje vide.

Inace i druga strana ulice je slicnog kolorita, pa i njoj trba osvezenje, u nastavku dalje, preko puta sajma postoji par vecih zgrada koje takodje cekaju cetke i boje, a prema Gospodarskoj mehani ima samo pet, sest prizemnih zgrada cije renoviranje zaista ne zahteva mnogo s obzirom na velicinu.

Upravo zbog jedne od prizemnih zgrada kod Ruske ulice, koja je nedavno pristojno sredjena, sam i primetio ostale koje jadno izgledaju.
Au tu u Savskoj neka krenu od očajne fasade Palate Pravde..
 
Homer Jay":fwytyuj0 je napisao(la):
Misterija resena - u Brace Krsmanovica 2 bice hotel :)

Izvor: Tabla na gradilistu. Prema slicici, kucica (hvala Bogu) ostaje ista kao sto je bila.
Drago mi je da će zgrada biti sačuvana, ali ne razumem preduzetničku logiku da tu prave - hotel. Što zbog buke i zagađenja sa mosta, što zbog pruge tik uz zgradu. Dobro, vozovi ne prolaze tuda kao pre 60 godina, ali kad prođe voz, znaš da je prošao...
 
relja":25yv2i0u je napisao(la):
Homer Jay":25yv2i0u je napisao(la):
Misterija resena - u Brace Krsmanovica 2 bice hotel :)

Izvor: Tabla na gradilistu. Prema slicici, kucica (hvala Bogu) ostaje ista kao sto je bila.
Drago mi je da će zgrada biti sačuvana, ali ne razumem preduzetničku logiku da tu prave - hotel. Što zbog buke i zagađenja sa mosta, što zbog pruge tik uz zgradu. Dobro, vozovi ne prolaze tuda kao pre 60 godina, ali kad prođe voz, znaš da je prošao...
Po meni taj kraj ima suludi potencijal, i mnoge sobe ce da imaju super pogled na reku, a nije bas da su bas toliko izlozeni saobracaju kao "Prag" ili "Excelsior", ipak to nije na samom mostu. Zamisli da je u samoj Brankovoj!
 
Svakog vikenda vidim kako prolazi voz, oko 3-4 popodne...dovoljno :)
 
Ma voz jos i nekako - prodje i ode, ali kamioni i autobusi koji svaki dan, po ceo dan, gule kroz tu ulicicu, to ce biti nepodnosljivo. Jeste lepo mesto za hotel, ali trenutno okruzenje mu bas i ne ide u korist. Pruga s jedne strane, zurke u KC Grad sa druge strane, a tranzitni saobracaj sa trece.

Steta, velika steta je na sta taj kraj danas lici i cemu sluzi... Ali, dobro, ozivljava polako. Mozda ce to da pojaca pritisak da se obilaznica i Prokop ubrzaju...
 
Homer Jay":18vo3dr2 je napisao(la):
Ma voz jos i nekako - prodje i ode, ali kamioni i autobusi koji svaki dan, po ceo dan, gule kroz tu ulicicu, to ce biti nepodnosljivo. Jeste lepo mesto za hotel, ali trenutno okruzenje mu bas i ne ide u korist. Pruga s jedne strane, zurke u KC Grad sa druge strane, a tranzitni saobracaj sa trece.

Steta, velika steta je na sta taj kraj danas lici i cemu sluzi... Ali, dobro, ozivljava polako. Mozda ce to da pojaca pritisak da se obilaznica i Prokop ubrzaju...
Inače je povratak investicije za hotel veoma dugačak, ali koliki god da je izgleda da je izmeštanje pruge i teretnog saobraćaja svakako duži :(
 
A da, zaboravih najzanimljivije deo, kao investitor se navodi Opstina Stari Grad O_o

Zar je opstinama dozvoljeno da budu investitori komercijalnih objekata?
 
Čudno od čudnijeg...bitno da zgrada nije srušena i da će biti sanirana. Namena može da se kasnije promeni.
 
Vrh