jovanovm
Advanced
@Milance
Sve zavisi od regulacije prava i obaveza. Ako se to dobro obavi, ne bi trebalo da bude problema.
Sve zavisi od regulacije prava i obaveza. Ako se to dobro obavi, ne bi trebalo da bude problema.
Ovo je i moje vidjenje resenja problema. Grad treba da donese zakon po kome ce biti obavezno ulaganje u zgradu(krovovi, liftovi, fasade) i to treba da budu realne cifre(takve da moze da se uradi generalni remont lifta posle nekog vremena(po preporukama proizvodjaca), obnova fasade svakih 10-20 godina(u zavisnosti od saobracaja ispred zgrade), reparacije krovova itd.jovanovm":bxfdalkf je napisao(la):Tu ima mnogo resenja, mislim da grad treba da se brine za fasade zgrada koje su zasticene zakonom, a da stanari tih zgrada (i gospoda iz poslovnog prostora) treba da placaju veci trosak srazmerno sa kompleksnoscu fasade i njene rekonstrukcije... Pa ko nema para za troskove, nek se seli iz centra... niko te ne tera da zivis u takvoj zgradi....
Takodje bih reformisao skupstine stanara i njihov nacin funkcionisanja koji bi ubrzao proces donosenja odluka - birao bi se savet stanara koji bi raspolagao sa odredjenim budzetom, i on bi donosio odluke, s tim sto bi izbori bili jednom godisnje. naravno, budzet bi bio transparentan, itd itd... a sve odluke o troskovima van budzeta bi se donosile direktnom demokratijom (glasanjem), s tim sto dvotrecinska vecina bi bila potrebna za odredjene odluke (ovo bi bilo samo za hitne troskove, npr. krov, lift, provale itd)... naplata od ljudi koji ne zele da plate bi se vrsila preko zaduzenja kreditnom birou (kao i za mob. telefone, k. kartice itd itd), (mislim da zakon o naplati od strane licenciranih agencija je "u pripremi"...) naravno, skupstina bi bila zaduzena samo za zajednicki prostor (ne bi mogla da donosi odluke npr. o tome da li ce neko ima..ti kucne ljubimce ili da li ce pusiti u svom stanu), a max mesecna placanja bi bila odredjena gradskim aktom kao procenat min. zarade.
Ako bude sve kako treba, ova nakarada na zgradi u Kralja Petra 8 će se rušiti 9. aprila.Nurko7000":86wz96ij je napisao(la):Није одавно била.
Поп Лукина, Апр09
http://i271.photobucket.com/albums/jj157/Nurko7000/brankovmost/PopLukina2.jpg
Živojin Đorđević, vlasnik vinarije u Subotici "World of vine". Pre šest godina kupio je stanove na šestom spratu i potkrovlje i otpočeo adaptaciju "prema svom ukusu", a nijedna nadležna gradska institucija punih šest godina nije uspela da ga spreči u tome iako je zgrada pod zaštitom države!bgexplorer":3slrt4kj je napisao(la):Svaki dan se pitam ko je napravio to čudo na toj zgradi
Jos samo fale topovske baterije i bice pravi vojni bunkerNurko7000":2mozubl7 je napisao(la):
To kod onog restorana "Na cosku" ?direktor":1ump7u2k je napisao(la):Sredjuju fasadu na uglu krunske i beogradske
Cela Beogradska ulica je zaštićena kao ambijentalna celina Stari Beograd (mada mi nije najjasnije iz kog razloga) i u okviru programa sređivanja fasada ima prioritet, odnosno odlučeno je da se većini zgrada u toj ulici obnovi fasada.gradjanin":2iwkv2l1 je napisao(la):Raduje me sto se toliko fasada sredjuje u Beogradskoj, ali imam utisak da se u ovoj ulici renoviranja desavaju cesce nego u drugim ulicama. Ili mi se to samo cini. Zao mi je sto su neke druge celine zapostavljene, recimo trougao zgrada omedjane ulicama Cara Lazara i Gracanicka (gde je kafe Crveni Petao). Ovaj blok zgrada se vidi iz Knez Mihajlove ulice i deluje strasno - sljustene fasade, pocrneli zidovi, polusrusene skulpture... Bas steta, kada bi se sredile (i jos kada bi se uvece osvetlile) i sam Knez Mihajova bi sinula... Ili Cika Ljubina ulica...
Jasno je meni da je Begradska jedna od zasticenih celina, ali je blok koji sam pomenuo pripada zoni Knez Mihajlove ulice sa najvisom mogucom zastitom, pa mi bas nije najjasnije kojom logikom Beogradska ima prvenstvo. Tacno je da su u okruzenju nekoliko objekata renovirano (i to vrlo uspesno) ali ono sto je meni posebno zanimljivo sto je ovo jedan od retkih blokova u gradu koji je ocuvan i gde nema posleratnih "plombi". A kao sto rekoh, vecim delom je ovaj blok zgrada vidljiv iz Knez Mihajlove i stavrno je ruzno kada se na ove zgrade pogleda iz Uskocke i posebno iz ulice Nikole Spasica. Naravno stici ce red i na njih, samo mi zao sto ce dosta vremena proci do tada... Ali dobro, vazno je da se ipak zgrada po zgrada sredjuje, bez obzira na koji deo Beograda.Goldstein":1u10m6mk je napisao(la):Cela Beogradska ulica je zaštićena kao ambijentalna celina Stari Beograd (mada mi nije najjasnije iz kog razloga) i u okviru programa sređivanja fasada ima prioritet, odnosno odlučeno je da se većini zgrada u toj ulici obnovi fasada.
U pomenutom bloku zgrada na Starom gradu istina, nije sređena niti jedna fasada ali ima par zgrada u blizini (Cara Lazara 7 i 15, Uskočka 7) koje su obnovljene. Sigurno će doći na red i ostale samo je pitanje novca. Ove godine je planirano oko 60 mil. dinara za sređivanje fasada (sređivanje jedne fasada košta izneđu 1,5 i 30 miliona dinara) i još oko 140 miliona za akciju ''popravimo zajedno''.
da, da, evo i jedne stare beoinfo vesti sa www.beograd.orgshmeksi":32kndgom je napisao(la):Ovo sam sad priv put čuo da je Beogradska zaštićena zona, pitam se samo kako su onda dali dozvolu da se izgradi ona stakleno-mermerna zgrada na neparnoj strani, em je ružna, em se ne slaže nikako sa tim ambijentom (mislim, ako je već zaštićena)
Ponedeljak, 16. april 2007.
Restauracija fasada u Beogradskoj ulici
Pored zgrada koje se nalaze pod zaštitom države u Beogradskoj 23, 34, i 37, tokom proteklog vikenda građevinski radovi na sanaciji fasade počeli su i na objektu u broju 13. Pored ovih objekata, ugovori o restauraciji fasada zaključeni su i za objekte na brojevima 53, 18 i 33, na kojima će uskoro takođe početi građevinski radovi. Zgrade u Beogradskoj ulici nalaze se u okviru zaštićene ambijentalne celine „Stari Beograd”. Većina zgrada pod zaštitom u ovoj ulici podignuta je u periodu od 1920. do 1939. godine u duhu akademizma i modernizma, a dela su arhitekata Belobrka i Šafarika.