Šta je novo?

Редови вожње

Objavio sam na FB grupi Senjaka aktuelni (izmenjeni) red vožnje, tako da je jedan deo ljudi obavešten. U svakom slučaju hvala na obaveštenju. Pisaću nadležnima da se to zameni.
 
Gledam redukovali polaske na mojoj 305.
Sada ima 1-2 vozila manje, interval je povećan... 😔
Bile su gužve jer se dešavalo da ni ne pošalju vozila, sad će tek biti cirkus.

Ne kapiraju ljudi da se grdan narod doselio proteklih godina, i da će ovo biti rasulo.
Videćemo kako će biti, ali sam očekivao poboljšanje usluge a ne srozavanje kvaliteta, što oni upravo i rade.
 
Prva 37 iz grada ujutru ide u 5 i 20h......dakle ako živite na Banovom Brdu, a želite baš tako rano ujutru u Rakovicu,morate istu da čekate bar negde do 5 i 45h,dakle u Rakovici ste oko 6h ujutru....znači,alternativa tome je da ustanete ranije,sačekati neki bus sa Brda do Sajma i čekate 3A...koji hvala bogu krece čitav sat ranije sa Beograda na Vodi ka Kneževcu,tako da dok se naša 37 oteli i krene iz grada,taj isti 3A obavi 4 polaska iz grada pre prve 37 ujutru...
Za to vreme na primer ako ste stanovnik Resnika ,mozete u tu istu Rakovicu da dodjete hvala bogu ako vozač nagazi,već oko 4 i 15h ujutru,jer prva 47 iz Resnika krece u 4h...ili ne daj bože ako ste sa Novog Beograda,a zelite u Rakovicu,i ona krece u 4 i 30h iz Bloka 45...i opet i ona stigne pre naše čuvene 37 koja eto u tom trenutku jos uvek nije krenula iz grada...jer eto neko je to tako pametno smislio....znaci pogledsjte ujuttu ako nekad budete slučajno se nasli tu,kako izgleda stanica kod Meka na Vidikovcu u 5h ujutru...obzirom da mi je posao u Rakovici,svaki dan gledam istu scenu....preko 20 ljudi svako jutro ceka neki autobus ka Rakovici,ali nema nista pre 5 i 15h...dok ne naidju prva 50 i prvi 504 sa Vidikovca....a kao sto sam vec rekao sa Banovog Brda možete samo unazad ka Sajmu,ne napred....inače kasnite svakako...znaci neko moze pre 5 da bude na poslu,cak i da ne zuri,a neko garantovano kasni svako jutro kao ja jer nema bus pre....i alternativa je pesačenje...da li treba da napomenem da je prva 50-ca u 5 h toliko puna da je to nestvarno,šta mislite zašto???
Jbt,ko da niko ne mora rano da radi,kao da onaj koji koristi prvu 23-ku ili prvu 47-cu,kao da samo oni moraju na posao..sednu gospoda u topli BMC dupli i greju dupe i pre 5h su u gradu,a vi koji radite rano u Rakovici....jbg,žao nam je.....UŽASSSSSSSS......

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Od danas 860mv sa novim redom voznje, 860i ostaje na istom.
izvor: bgprevoz.rs
 
Novi red vožnje na linijama 24, 25, 26, 46, 78 i 94.
Izvor: beogradski forum
 
Ne mogu da verujem koliko problem može biti kretanje po redu vožnje? Drugi put u poslednjih par dana likovi kreću po 3 i 4 minuta ranije, bez ikakvog razloga.
 
Кад смо већ код поласка пре времена, мени се два-три пута десило да последњи полазак на 57 недељом увече крене 3-4 минута раније. Једном се баш изнервирам јер сам изашао из Максија циљајући тај полазак да не бих вукао цегере узбрдо, а он прође поред Максија (трећа станица од окретнице) у тренутку када је требало да крене са окретнице. Звао ГСП, не могу ништа, упућују на неке телефоне инспекције или дирекције. Слао неколико пута мејлове Дирекцији и градској инспекцији, одговор никад нисам добио - ваљда се праве мртви.
Једанпут успем да ухватим тај фамозни последњи полазак и питам возача зашто креће раније, а он ће мени на то - не може да стигне на превоз после смене па мора да крене раније.
Све је то у реду, треба свако да стигне на неки превоз, али не ради у пекари или трафици па да јури на превоз већ ради у превозничком предузећу. Нека га сачекају, нека га пребаце на неку другу линију где ће раније завршавати смену. На крају крајева, нека Дирекција промени глупави ред вожње - нека пише 22:36 уместо 22:40.

Глупави, али одличан пример јавашлука у овој држави.
 
Meni se to redovno dešavalo najpre na 306, a potom i na 311, da vozači jednostavno krenu par minuta ranije. I naravno zbog toga sam kasnio na predavanja debelo. Tada sam redovno slao, čini mi se samo Beokomu na tviteru, a možda i direktno Direkciji. I onda su mi stizali odgovori da su praćenjem preko Busplusa/GPS-a ustanovili da se to zaista dešavalo, da je vozač kretao par minuta ranije od predviđenog reda vožnje i da su kao vodili razgovor sa njim. Mislim da je posle toga bilo već bolja situacija.
Ali to je bilo pre bar 5 godina, sad je stanje u tim komunikacijama sa putnicima drugačije i pitanje je na koji način doći do pravog rešenja.
 
Meni su iz sekreterijata odgovorili da im dostavim vreme, Terminus i gb i kada je i koliko bilo odstupanje.

Stvarno nije u redu, imaju par obaveza a jedna od njih je poštovanje reda vožnje.
Nije zaista problem ako je neka gužva, radovi ili slično, ali kada je redovna situacija a naročito vikend i interval na 23 min, stvarno nema smisla.

U suprotnom je mrtvo slovo na papiru.
I boriću se da se to popravi.
 
Кад смо већ код поласка пре времена, мени се два-три пута десило да последњи полазак на 57 недељом увече крене 3-4 минута раније. Једном се баш изнервирам јер сам изашао из Максија циљајући тај полазак да не бих вукао цегере узбрдо, а он прође поред Максија (трећа станица од окретнице) у тренутку када је требало да крене са окретнице. Звао ГСП, не могу ништа, упућују на неке телефоне инспекције или дирекције. Слао неколико пута мејлове Дирекцији и градској инспекцији, одговор никад нисам добио - ваљда се праве мртви.
Једанпут успем да ухватим тај фамозни последњи полазак и питам возача зашто креће раније, а он ће мени на то - не може да стигне на превоз после смене па мора да крене раније.
Све је то у реду, треба свако да стигне на неки превоз, али не ради у пекари или трафици па да јури на превоз већ ради у превозничком предузећу. Нека га сачекају, нека га пребаце на неку другу линију где ће раније завршавати смену. На крају крајева, нека Дирекција промени глупави ред вожње - нека пише 22:36 уместо 22:40.

Глупави, али одличан пример јавашлука у овој држави.
Kako god okreneš, neko mora da radi taj polazak, a to znači da je vrlo verovatno nebitno ko će da vozi, jer mu neće odgovarati da stigne na prevoz do kuće, osim ukoliko nije neko ko živi blizu pogona pa može da ide peške. Usput, što se ne organizuje nekoliko specijalnih linija koje bi prevezle vozače koji rade do ponoći, odnosno jedan sat kasnije?
 
Ne znam šta se desilo ali nijedan od 3 polaska u satu, ne ide na vreme.
Interval 23 min vikendom, a ovakva situacija.

Onaj polazak u 13:45 je krenuo u 13:35.
I to #3450 koji je klimatizovan.

Screenshot_2023-05-20-13-19-42-194_com.busplus.jpg
 
trebalo bi napraviti zvanicnu aplikaciji sa redom voznje. Sajt bgprevoz je los jer je red voznje u formi pdf fajla koji treba najpre da se preuzme pa onda gleda a to niie zgodno na telefonu
 
Не мора ако уђеш само у ред вожње уместо у линије.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Bila je ranije aplikacija, Kad će mi bus ali su prestali da je ažuriraju.
 
Називи терминуса нису били тачни, зашто би је ажурирали.
 
Ko koristi javni prevoz, neka preventivno baci oko na red vožnje, možda bude iznenađen, neke linije su danas ažurirane.

Tako je zadjni 58 za Železnik već u 22.30, 56 ka Petlovom u 23.30, a rekao bih da su radile duže donedavno.
 
Poslednji sa Pančevca je u 22.40, a iz Železnika u 22.30.
 
Ko koristi javni prevoz, neka preventivno baci oko na red vožnje, možda bude iznenađen, neke linije su danas ažurirane.

Tako je zadjni 58 za Železnik već u 22.30, 56 ka Petlovom u 23.30, a rekao bih da su radile duže donedavno.

Poslednja 56-ica ti je odavno u pola dvanaest, a 53 jedina ide posle nje sa Zelenog venca, i to solo naravno, pa je prepuna.
 
Uh, izgleda da sam napravio lažnu uzbunu, gledao sam na busevi i pogrešno sam skapirao jedan podatak. 🥵 A ne koristim nešto prevoz ka tom delu grada pa sam bio u šoku od onog što sam video.

Gledao na busevima.
Izvinite.
 
Tačno tako sam i pretpostavio da je u pitanju. Najbolje ti je da gledaš zvanični sajt bgprevoz.rs Tamo piše od kada važi red vožnje. Druga stvar koju možeš da konsultuješ je i sajt gsp.rs, ali tamo imaš samo red vožnje za linije koje održavaju GSP i privatnici, izuzev linije 313 koju drži Lasta.​
 
Vrh