Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

dsc07774.jpg
 
Vjerovatno , srussiti sto prije, a kako to u nisu rade zastakljivanje
WMELQuh.jpg
 
Ово у Нишу је "врх" некултуре, бахатости и скрнављења једне релативно лепе и интересантне старе зграде.
 
Sve te pregradnje i adaptacije postojeće arhitekture veoma liče na opšti trend u arhitekturi druge polovine IV i kroz ceo V vek na teritoriji rimskog carstva. Naročito se to vidi jasno na našoj teritoriji (Balkan-Panonija) gde se zidovi grade od komada antičkih skulptura, stubova, konzola i venaca. Zidovi prelaze preko podova sa mozaicima, kuće se grade nad ulicama. Populacija koja to radi je slabije finansijske moći, u tim trenucima se država raspada, dolaze narodi koji su navikli da žive u zemunicama, kućama od pletera i blata......
 
Ovo u Hamburgu je nova zgrada opere (cini mi se) koju grade vec deceniju uz ogromna probijanja budzeta, kako su meni rekli. Mislim da su originalni vec presisali par puta, a jos nisu zavrsili :) Cisto da se vidi da i Nemci promase tu i tamo, uz ovo je mislim cuven novi aerodrom u Berlinu..
 
Nije mi bas jasno zasto si postovao sliku nove opere u Hamburgu - zbog "lose nadogradnje"?
 
capture.png



Počeli su i u ovom delu da grade kuće-splavove, prolazio sam juče nisam hteo da slikam da ne bih imao
problema, uglavnom gomila austrotherm stiropora koje postavljaju kao izolaciju na zidovima,
a koliko sam uspeo da primetim izgleda da će odmah pored nići još par kućica, zato što su već obezbedili
''temelje'' tj. burad u vodi.

Da li imaju dozvolu, čisto sumnjam.
 
Somi303":31riq2ci je napisao(la):
И ова је дуплирана?
dsc08192.jpg
Sta, samo se covek nije slagao sa studiom o visokim objektima :mrgreen: Sad ce visak spratova lepo na legalizaciju, a sigurno nece rusiti. Super.
 
Ovaj je krenuo od jednog kisoka covek. Sta da vam kazem americki san :)

Ima jos jedna takva ista preko puta moje zgrade.
 
Браво за Нишлије. Добро је знати да и у овако урушеном систему ипак постоје неке границе.
 
Чери, погледај Директорову поруку од 19. априла на исто овој страни, има слика како је било.
 
dsc08396.jpg

lokaciju pozajmljujem od bivseg
capture.png

evo i ovi se sire kod zaricevog mosta
dsc08386.jpg
 
Vrh