Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

cripes.gif
 
spatiotecte a pod zastitiom dobila dozvolu za nadogradnju ,plus sto ste se vi kako stanari slozili da se to pravi ,cak vam nije uradio fasadu , kako da zgrada nije sanirana od strane drzave nakon rata
 
direktor":2w2ad6ao je napisao(la):
spatiotecte a pod zastitiom dobila dozvolu za nadogradnju ,plus sto ste se vi kako stanari slozili da se to pravi ,cak vam nije uradio fasadu , kako da zgrada nije sanirana od strane drzave nakon rata

Apsolutno, zgrada pod zastitom je dobila dozvolu za nadogradnju. Sto je potpuno besmisleno!

Mi stanari se apsolutno nismo pitali!
Jednostavno su iskoristili sto je zgrada ostecena u drugom svetskom ratu da bi je sanirali i (naravno) nadogradili na najgori moguci nacin.

Iznad mog stana je bio jedan tavan koji je sad donji deo zute nadogradnje. Moj stan je bio delimicno poplavljen kad su zidali ostale spratove kao i stanovi tada zadnjeg sprata sa druge strane stepenista. Voda je ulazila i u druge stanove ispod!

U principu jedino mi sa zadnjeg sprata smo mogli da nadogradimo zgradu (uz saglasnost vecine ostalih stanara) ali naravno to je obavio neko drugi ko je imao u to vreme veze u zavodu za zastitu spomenika.
 
Ne samo veze nego i kes da palti tacno se znala tarifa zasto se niste pobunili to je vase vlasnistvo , strasno koje divljastvo ,
 
@spatiotecte: Ako je objekat na opstini Stari grad, mora da se pita Zavod za zastitu spomenika, ne vezano da li je pod zastitom ili nije. Sta god se radilo, rekonstrukcija, nadogradnja, ili izgradnja potpuno novog objekta mora da se konsultuje Zavod. Dostavlja im se kratak tehnicki opis sa prikazanim urbanistickim uslovima, i materijalizacijom objekta, fasade sa visinskim kotama i prikazanim susedima, osnove koje su predmet izgradnje, i obavezno renderi ulicne i dvorisne fasade. Tako da mozda i nije pod zastitom objekat, vec je Zavod samo dao misljenje.
 
Vi kao vlasnici zgrade to niste trebali da dozvolite. Pogotovo ne na ovakav nacin!
 
laki72":ur3u9gmg je napisao(la):
Vi kao vlasnici zgrade to niste trebali da dozvolite. Pogotovo ne na ovakav nacin!

Veruj mi nije nista moglo da se uradi. Jednostavno sistem je tako napravljen da ako oni imaju dozvole za tako nesto ne mozes im nista.

Problem je u drzavi sto je omogucila tako nesto, ne u nama pojedincima, stanarima.
 
Ali niko nije mogao legalno da im izda dozvole da nadogradjuju tudje to je kao da ja dodje sad sa papirom da nadogradim cecinu kucu kako bi imao pogled na maru ,debelo su vas zavrnuli ,ili vam je predsjednik skupstine stanara primio mito uzeo vam potpise za jednu stvar pretstavio kao drugu ,posla nisu cista
 
Ово је буквално као да вам је неко ушао у двориште, попео се на кров и почео да гради на њему. Лаки, мало је превише тражити од станара да се боре против овога. Јасно је да се против оваквог безобразлука цело друштво мора борити, али није разумно од јадних људи очекивати да се боре и против профитера, и против државе - чији органи 'заштите споменика културе', и којекаквих других непостојећих делатности, су великодушно стали на страну својих саћудника. Не кажем да не требамо да се супротстављамо и поред тога, али не потцењујемо коликом се физичком, финансијком, здравственом и психичком ризику излажу сви они који храбро стану на пут оваквим бестидницима.
 
Cuj spatio, mozda preterujem, ali smatram da svoju imovinu treba da branim po svaku cenu. OK bi bilo da je to uradjeno makar sa malo vise ukusa, kao i da je stari deo zgrade ozbiljnije renoviran. Pa ovi se nisu cak udostojili da vam makar osveze fasadu koliko toliko...
Koliko je meni poznato vi kao stanari ste morali staviti potpise na saglasnost da se vasa zgrada nadgradi. Bez toga oni nisu mogli dobiti dozvolu. Uopste mi nije jasno kako ste ovo dopustili?
Nemoj me pogresno shvatiti, ne osudjujem vas, potpuno sam na vasoj strani.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
По закону, станари су морали дати сагласност, али, опет - зар, такође по закону, надлежни органи нису требали зауставити ово? И они су, значи, дали свој потпис, или се можда ради о довољно велико 'чивији', да им ни потписи нису били потребни.
 
Danas clanak u Blicu, o sukobu koji je izbio izmedju stanara porodicnik kuca u ulicci Kej Oslobodjenja u Zemunu i likova kojima je neko prodao unutrasnje dvoriste i gde sada prave stambenu zgradu. Slika u novinama je prilicno neverovatna, posto izgleda kao da ce zgrada zauzeti skoro celo dvoriste.Ono metar-dva razdaljina do susednih objekat i tako sa skoro svih strana (bar se tako cini).

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/453828 ... u-dvoristu

Navodno grade bez dozvole, mada kako su davane ove dozvole u Zemunu ne bi me cudilo ni da isposluju neku. mada bing slika jasno pokazuje kako je lose stanje u Zemunu, gde su sva dvorista prakticno pretvorena u objekte, ja ne znam gde imaju prozore ove kuce

http://binged.it/QuXCkS
 
Tekst iz pollitike 5.4.2014g o Divljoj gradnji (i kako se to rešava u Norveškoj)
img270.jpg
 

У заиста великом броју рекордно ружних објеката, правим руглима Зрењанинског пута...овај се истиче за шампионску медаљу.
Далеко је од завршеног, стално се дограђују нови делови, стари су већ у распаду кров/покривач...терасе, катакомбе неке по спратовима... то само треба видети

Сад гледам нешто слику и нереално лепо је испао на њој, за разлику од стварности. :(
 
bgexplorer pa gdje si ti nema te godinama ,ima li kakvih novosti oko bg fontana
 
Vrh