Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

dsc08325.jpg

ulica paralelna sa ruzveltovm opet se naso neko pametan pa nije uvukao zgradu :bash:
 

Дошло је и до праве експлозије прављења станова од гаража у приземљима старих зграда у Борчи. Гараже су увучене што може да се уочи у десном углу слике, где није дограђено на тој страни зграде. Па се дозида тај део због већих квадратура.

Када сам обратио више пажњу на ове појаве схватио сам да их има десетине...
 
Zvezdara je unistena Dup-om, nelegalnom gradnjom, nepostovanjem zakona.. Niko do sada nije ni uperio prst u odgovorne, a kamoli da je neko odgovarao.
 
Na banovom brdu su radjenje jedne od prvih ali i korektnijih nadogradnji ali ovo stvarno nema smisla
 
Kako je zaraslo stepeniste , zgrada je pripadala zajednici secerana Jugoslavije , zbog nadogradnje su na zgradi popucali stubovi sad je ojacavaju .Za nadogradnju sigurno nisu imali dozvole .Nego kakvi su ovo rezervori za mazut iza doma zdravlja
vazduh.jpg

par slika sa fpz od znanca
vazduh.jpg

DSCN3064.jpg

DSCN3065.jpg

DSCN3068.jpg

DSCN3070.jpg

kupljena za milon evra
 
dsc08755.jpg


cvijiceva nema parking mjesta dovljno ali zato imamo ovu skarbud iz 90 tih
 
direktor":3uqjmlyv je napisao(la):
Nego kakvi su ovo rezervori za mazut iza doma zdravlja

To se rezervoari toplane na brdu.

Ovo je užas kako izgleda nadogradnja zgrade koja je na brdu poznata kao "Belje", po samoposluzi istoimene firme koja je bila u prizemlju(sad je tu samoposluga "Idea")!
 
Genjalno toplana i dom zdravlja jedno do drugog , zar nije ono vise uz pozesku toplana brdo sa velikim crveno bjelim dimljakom
 
direktor":1iqhabe1 je napisao(la):
Genjalno toplana i dom zdravlja jedno do drugog , zar nije ono vise uz pozesku toplana brdo sa velikim crveno bjelim dimljakom

Pa kod nas "genijalnost" nikad nije manjkala! :p
Da je slika par milimetara veća video bi se i crveno-beli dimnjak iznad rezervoara! :wink:
http://binged.it/1iMGpxA
 
Somi odavno smo to ispljuvali ali nije lose da se ponovi kakvi idjotizmi patdaju ljudima na pamet
 
Ja sam u soku! :shock: Nadam se da ce neko reci da ovo nije zbilja vec neciji ps. A ako nije onda bi mogli da ga kandidujemo za osmo svetsko cudo modernog doba.
 
To čudo na vrhu stoji godinama. Inače to je u samom centru Zaječara pored trga, gde su zgrade muzeja, arhiva i park.....
 
Рекао бих да је "архитекта" имао инспирацију у чувеној постмодернистичкој кули из Њујорка: Sony building.

att_building_il51.jpg
 
Nisu znali za hidro izolaciju pa su stavili krov poznato srb rijesenje
 
direktor":2mdk9a1y je napisao(la):
dsc08755.jpg


cvijiceva nema parking mjesta dovljno ali zato imamo ovu skarbud iz 90 tih

Nekada je u prizemlju ove zgrade bila pedijatrija doma zdravlja,dok nisu izgradili DZ u Knez Danilovoj.
 
^
^

Svidja mi ta ideja poigravanja sa zgradama iz ere tzv. soc.realizma, ali ovo mi ne lici na hotel iz centra grada, nego na nekakav mlin sa periferije ili tako nesto.

Inace, ovo nije jedinstven slucaj, vidjao sam u vise navrata da su tako na neku stambenu zgradu / soliter dogradili klasicni cetvero-stresni krov sa crvenim crepovima.
 
Pa bar da je cijelom duzinom zgrade i da je ptorefljen raspored prozora ,zeks daj jos koju sliku sokiraj nas malo
 
Ovo je najnovija pa nisam slikao ostale...inace ovde vlada potpuni haos u ruzenju naselja...prisutna je ogromna kolicina neukusa i stihijske nadogradnje...prosto da covek ne poveruje sta se radi na 13km od Terazija...uzas zivi!
 
Vrh