Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

DusanBG":uxs9a5kt je napisao(la):
DusanBG":uxs9a5kt je napisao(la):
Na "cuvenoj" lokaciji preko puta sup-a kod Perpera (Omlad. brigada) jedan od kafica je krenuo da ozida bastu i usao cak 15-tak cm u trotoar. Juce videhh da je postavljena zabrana gradjevinskih radova, ali svejedno videh i majstore unutra kako rade. Srbija...

Из кола ми се чини да овај приводе лагано крају, "изборили" су се са инспекцијом очигледног - читај нису је зарезали 2%.

perper.png

Danas videh da je jedan kafić napravio baštu na sprat. Verovatno zato da sada svi mogu da vide svoje bahato parkirane automobile na tom potezu.
 
Mogli su odraditi cijelu fasadu bar ,kako bi manje upadalo u oci
 
Не упада у очи толико колико мислиш пошто се доњи део уклапа у сивило које га окружује :cry:
 
ukrao je svaki kvadrat koji je mogao na najjajarskije fore.

u potkrovlje je uspeo da ubudži čak 3 etaže.
posl prve nadograđene etaže drugu etažu je proširio za metar.
ukrao je čak i kvadrate na račun nečega što je zamišljeno u budućnosti da bude neki svetlarnik. verovatno je zaključio da nema portebe za svetlom.


po meni degutantno. nisu mi jasni ljudi koji dozvole sebi da kupe nešto ovakvo.
 
Jos su mi manje jasni ljudi koji su dozvolili da se na njihovoj zgradi radi ovakvo `nasilje` !!!
 
A da zalili su se stanari gradu kako zgrada puca i tone ,stvarno mi nisu jasni
 
direktor":ty60imdq je napisao(la):
A da zalili su se stanari gradu kako zgrada puca i tone ,stvarno mi nisu jasni
Zalili se gradu? Znaci oni i dalje ne kapiraju da je zgrada njihovo vlasnistvo, pa samim tim i odgovornost??? :-o
Jel smo mi to nacija koja je ostala zamrznuta u nekom drugom, davno proslom vremenu???

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Они капирају да су само њихови станови приватно власништво, а остало улаз, лифт, степениште, кров, фасада, подруми (ако их имају) је као нечије друго власништво. У томе и јесте проблем, што их оно што је изван њихових четири зида у опште не интересује. То ће ваљда Деда Мраз да им поправи.
Што кажу Директор и Лаки72, стварно ми нису јасни.
 
Тражити од града да уради фасаду на згради је исто као када бих ја тражио да ми уради фасаду на кући :roll:
 
@somi
Tako je, samo to oni koji su od stanarskog prava do vlasnistva dosli za (u proseku) manje od 100DM (50EUR)
NE MOGU DA SHVATE.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Pa onda treba jednako kaznjavati za raspale i prljave fasade i stanare zgrada ali i vlasnike privatnih kuca...
 
Treba, naravno
Samo sto je mnogo vise raspalih fasada na zgradama jer ih stanari ne smatraju svojom obavezom

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Па и требало би да власници кућа које нису ни омалтерисане плаћају неку еколошку казну. Плаћају је као што и скупштине станара плаћају за распале фасаде - значи не.
 
Al si ti kontras, covece. :D
Prica je o tome sta bi trebalo, a ne kakvo jeste stanje.
Valjda se slazemo da se postojece stanje treba menjati ?
 
MilisaV":3im5bwbr je napisao(la):
po meni degutantno. nisu mi jasni ljudi koji dozvole sebi da kupe nešto ovakvo.

Nisu ni meni jasni, ali nasa tuzna realnost je da ce ljudi kupiti bilo sta, sve dok je dovoljno jeftino. Nagledao sam se mnogo gadnih stanova, bez dnevne svetlosti, sa stubovima po sred stana, bez adekvatnog prilaza, sa sumnjivim papirima, bez dozvola itd, i svaki put sam se cudio kad vidim koliko su nasi kupci spremni (ili prinudjeni) da zive ispod svakog ljudskog dostojanstva, samo ako im se da dovoljno niska cena.
 
laki72":3p3i9beo je napisao(la):
Al si ti kontras, covece. :D
Prica je o tome sta bi trebalo, a ne kakvo jeste stanje.
Valjda se slazemo da se postojece stanje treba menjati ?
Чини ми се да нека казнена одредба заиста постоји. Као и онда да је власник парцеле дужан да одржава путни појац дуж исте. Па то нико не ради, и нико никад није попио казну иако постоје законске основе. Као и оно да се испред радње зии чисти снег. Ко је па за нечишћење икада платио казну?

Дакле, одредбе постоје, и нико их не шиша, а буџет баш фино може да се пуни.
 
laki72":2m259jf8 je napisao(la):
@somi
Tako je, samo to oni koji su od stanarskog prava do vlasnistva dosli za (u proseku) manje od 100DM (50EUR)
NE MOGU DA SHVATE.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

to shvataju vrlo dobro kada prodaju te stanove sto su u vreme slobe kupovali za po 100-200 dem.
 
Black":3jre0kof je napisao(la):
MilisaV":3jre0kof je napisao(la):
po meni degutantno. nisu mi jasni ljudi koji dozvole sebi da kupe nešto ovakvo.

Nisu ni meni jasni, ali nasa tuzna realnost je da ce ljudi kupiti bilo sta, sve dok je dovoljno jeftino. Nagledao sam se mnogo gadnih stanova, bez dnevne svetlosti, sa stubovima po sred stana, bez adekvatnog prilaza, sa sumnjivim papirima, bez dozvola itd, i svaki put sam se cudio kad vidim koliko su nasi kupci spremni (ili prinudjeni) da zive ispod svakog ljudskog dostojanstva, samo ako im se da dovoljno niska cena.
Није цена пресудна, већ локација. Зато ова наказа и има 8 уместо 4 спрата :bash:
 
Борчанац":2d1gqan4 je napisao(la):
milos.tro":2d1gqan4 je napisao(la):
Čitaoci "Blica" upozoravaju: Neko će da strada zbog neobezbeđenog gradilišta!
M. Beljan | 26. 02. 2014. - 20:05h |
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/445811 ... gradilista

Dva gradilišta u Ulici bratstva i jedinstva u Borči, na razmaku od oko 100 metara, nisu obezbeđena i neko od pešaka mogao bi da strada, upozorava naš čitalac Jaroslav Komlina, dodajući da se obraćao i građevinskoj inspekciji, ali da se još ništa nije promenilo.

- Poslao sam mejl građevinskoj inspekciji, sa fotografijama na kojima se jasno vidi koliko je to opasno za pešake. Na gradilištima nisam primetio ni table sa natpisima ko je investitor, ko je izvođač, radnici su bez kompletne zaštitne opreme, nemaju ni šlemove... Verovatno se radi o divljoj gradnji. Pošto niko od nadležnih nije reagovao, molim vas da ispitate ovu opasnu situaciju pre nego što neko nastrada - navodi Komlina, koji je i nama poslao fotografije.

U Sekretarijatu za imovinsko-pravne poslove, građevinsku i urbanističku inspekciju navode da postupak u slučaju gradilišta u Ulici bratstva i jedinstva vode opštinski inspektori.

- Upoznati smo sa problemom. Postupak inspekcijskog nadzora za predmetni objekat već se vodi u građevinskoj inspekciji opštine Palilula, koja je nadležna u ovom slučaju - kazala je Sanja Raščanin, pomoćnik sekretara.

U opštini Palilula, međutim, nisu mogli da nam potvrde da li se objekti sa fotografije grade nelegalno, ali ističu da se u Borči radi na uklanjanju nekih od građevina.

- Naši inspektori bili su u Borči i postoji nalog za rušenje nekih objekata, kao i krivična prijava protiv izvođača. Utvrdićemo da li je reč o zgradama u Ulici bratstva i jedinstva - rekao je Nenad Đurđević iz opštine Palilula.

439872gradiliste01foto-j.jpg

439873gradiliste02-foto-.jpg

Као што рекох, настављају. Писао сам да изливају плоче а ево и слике истовара материјала. Све директно са аутобуске станице.
У низу мало даље има и других примера који се виде. А доста их је иначе.



Мени ни мало не смета прави грађевински бум овде. Уз десетине ових малих зграда и 1000 станова што држава гради има и доста локала. Али безбедност мора да се испоштује, па ме занима како овакво градилиште обезбедити, ако би имало дозволе? При томе не знам зашто не би добили дозволу овде, који су потенцијални разлози?


Ево и другог градилишта из исте те приче, на 100 метара размака, чак иза њега у готово другој улици има још 2 објекта. Активни су радови, што је необично ако стварно има налога за рушење... :roll:

мало ближе, радници на десном крају крова, без икаквог страха. Чини ми се и без икакве заштите.
 
Борчанац":39qi6ryk je napisao(la):
Хвала косооки!
Интригира ме зашто се овај издваја од толико других, али сазнаћемо већ. И на самој слици има објеката на самом тротоару, у линији са овим. Можда је просто право време за строгоћу, да Борча задржи бар неким делом неку пристојност. Да не пролети све што се дешава не каналисано и неконтролисано.

Ово је врло озбиљан проблем, чије последице досежу далеко даље од Борче. Ради се о нарушавању суверенитета државе, кроз рушење владавине права од стране појединаца - како оних који граде на дивље, тако и оних који запостављају своју дужност као део органа државе и заштитника правног поретка. Укратко, друштво нам је болесно, а ово је само један од симптома те болести.
 
Somi303":283p1n3f je napisao(la):
Somi303":283p1n3f je napisao(la):
Јел може неко ко живи на Дорћолу или у близини или само пролази туда да слика ову наказу са друге стране.
http://binged.it/1csesuo
Пошто нико није хтео..
DSC00117_zpsb3769066.jpg

Дуплирана :shock:

Ja imam stan u toj zgradi, ali u onom delu iz 1939te.
Ta zgrada je podignuta jevrejskim kapitalom
Na njoj je pao bacac za vreme bombardovanja 1941, i bukvalno je do 2000te postojala ogromna pukotina do 4og sprata gde se moglo videti spolja kroz rupu od 8 cm. Zgrada je bukvalno prepolovljena na dva dela sto je dovelo do toga da jedna strana zgrade tone u odnosu na drugu.

Ja ima stan na 4tom medjuspratu i moj deda je u ono vreme sanirao tu rupu kroz koju je prosao bacac.
Inace posle 2000te godine je uradjena "restauracija" te zgrade koja je pod zastitom zavoda za zastitu spomenika i dogradili su ovaj arhitektonski kataklizam.
 
Vrh