Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

da li neko zna nesto vise o ovom zamku u zelezniku?
videla sam da je nezavrseno, prizemlje je jos u radovima, a na spratu zivi porodica.
zna li neko kad je gradjen?
 
vucko":4jkjlpwd je napisao(la):
Ima slicnih situacija i na Zvezdari.Kako to rese?Daju celoj zgradi dozvolu za nadogradnju pa se iznivelise ta grozota da ne strci i onda je kao sve u redu...
Да, и онда свако од станара са задњег спрата да направи на крову по једну "викендицу" (или кућерак) различитог стила и величине, и онда добијемо општи кичерај ала "тв пинк" :notok:
 
nina g.":3otv0vy1 je napisao(la):
da li neko zna nesto vise o ovom zamku u zelezniku?
videla sam da je nezavrseno, prizemlje je jos u radovima, a na spratu zivi porodica.
zna li neko kad je gradjen?

Грађен је током 2000-тих, не знам када се тачно почело.
 
direktor":3mynqa8g je napisao(la):
dsc06970.jpg

Farba covjek stolariju alu po svom ukusu moglo je biti i roze dimitrijala inace jedna od boljih zgrada
Sizif divljina nadogradnje uslikacu iz drugih uglova ako bude moglo
Једна од бољих и ружнијих зграда на том потезу. Очајна је, дебилно изгледа :roll:
 
Ово ми је на линији чувеног "чардака ни на небу ни на земљи", дакле аркатранзиције, односно, како то неки још зову, цецесије :)
 
Џони, запамтићу ове изразе :lool: Директоре, где се приближно налази ова мутирана кућа?
 
Џони би могао да изда Беобилдов речник појмова београдског урбанизма и архитектуре! :)
 
CECESIJA :lool: :lool: u ulici gdje nema table sidjes na stanici poslije djerma pa kod crkve nn uzbrdo tu je i ona epsova buzdevina iz teme razna izgradnja probaj da je nadjes na bingu :?:
 
ОК, ЕПС-ова буџевина је у Поп-Стојановој ул. То ми је тазбина...такорећи. Него ову "адаптирану" кућу не видех тамо, а не верујем да би ми тако нешто промакло. Ово је стварно...ма не бих више написао ни "јадно" већ пре свега жалосно. Шта су урадили Модерни...
 
Probaj da krenes prema katolickoj cerkvi sa krivim tornjem u temi novogradnja postasvio sam sliku zgrade koja je odmah do cecesije ispred je stub rasvjete sa gomilom kablova obrni krug po kraju gore dolje nece ti promaci ima ti jos primjera cecesije ali mi nestalo prostora na kartici
 
stf":2xhszvga je napisao(la):
Џони би могао да изда Беобилдов речник појмова београдског урбанизма и архитектуре! :)

Хвала, хвала! Ја се само "утјечем" језичким тековинама форума који је изродио изузетно вредне термине:

1. РАСКРПЕТЉА (нешто што није ни права раскрсница ни права петља па би они који је граде и за то би да себи припишу политичке и друге поене инсистирају на термину петља док "хејтери" и опозиција то са ниподаштавањем зову раскрсницом. Термин је онда некаква златна средина коју сви остали могу да употребљавају за дати објекат, и да још при томе нагласе политичку контроверзу која га прати а и ширу друштвену ситуацију хаоса)

2. ПРИТРАЈНО (нешто што описује решење или објекат који се "прогурава" као "привремени" да би га јавност лакше прогутала, а у старту је свима јасно да ће то трајати и трајати, али се опет сви праве луди као да то није случај)

3. ЗБУЏИМОТО (овај по мало контроверзни термин, јер на неки начин није фер према једном познатом светском архитекти, означава објекат који на први поглед изгледа јако ефектно и "светски" али није до краја промишљен у смислу да реализација тешко да може да буде и близу ефектна како се чини на рендерима. Овакве пројекте често карактерише и употреба полупровидног бетона, метала, шетача, бициклиста, параглајдера, и других фигура и објеката који се приказују на рендерима).

4. АРКАТРАНЗИЦИЈА или ЦЕЦЕСИЈА је аутентичан правац у архитектури (и музици, моди, забави, и другим областима живота) настао у Србији 90тих година. Основни састојци су вишак пара, недостатак укуса, и бахатост а највиши домети се достижу када је присутан и снажан окус криминалитата. Култни објекат овог правца је Арканов "чардак ни на небу ни на земљи" код Звездиног стадиона. Овај правац ипак не треба мешати са "обичном" ПЕРМАТРАНЗИЦИЈОМ коју карактерише недостатак пара док су остали елементи мање-више заједнички.

На крају, извињавам се ауторима прва 3 термина, заборавио сам ко су, можда би могли да их идентификујемо или да се сами јаве, но то можда није ни битно, то је сада већ све допринос овог форума нашем језичком благу :) И наравно, ако сам нешто пропустио позивам друге форумаше да допуне списак.
 
NJile nas je obogatijo za raskrpetlju koliko me sjecanje sluzi
 
ja sam šokiran nadogradnjom ove prelepe kuće. nadogradnja u stilu cecesije.
 
Evo novih hitova ovaj put mirjevo meni neidetifikovana skalamerija zna li ko sta je to
dsc08144.jpg

I dodavanje balkona na srb nacin sklepao zika plus sipke ograde su postavljene suprotno propisima pa se malo djete moze popeti preko iste sto nije dobro
dsc08145.jpg
 
direktor":377yhl1o je napisao(la):
Evo novih hitova ovaj put mirjevo meni neidetifikovana skalamerija zna li ko sta je to
dsc08144.jpg

I dodavanje balkona na srb nacin sklepao zika plus sipke ograde su postavljene suprotno propisima pa se malo djete moze popeti preko iste sto nije dobro
dsc08145.jpg

A kako je takva ograda, mimo standarda, uspela da prođe na Mostu preko Ade?
 
Železničar":3twajc2a je napisao(la):
A kako je takva ograda, mimo standarda, uspela da prođe na Mostu preko Ade?
Та на мосту испуњава стандард јер је израђена под нагибом те је малој деци немогуће да се попну.
 
Ово је већ чиста перматранзиција. Недостатак и пара и укуса, а опет бахато и безобзирно. О опасностима овакве ограде на једној тераси да не говоримо, нека нам је сам Бог на помоћи кад правимо овакве глупости...
 
у мојој згради се, у првом улазу, уселио неко у подрум. тренутно немам слика, али ћу направити пар
 
Vrh