Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

direktor":4epyaicu je napisao(la):
Evo novih hitova ovaj put mirjevo meni neidetifikovana skalamerija zna li ko sta je to
dsc08144.jpg

I dodavanje balkona na srb nacin sklepao zika plus sipke ograde su postavljene suprotno propisima pa se malo djete moze popeti preko iste sto nije dobro
dsc08145.jpg
zabranjaen pristup terasi osobama preko 100 kg :)
ps kako ih nije strah da izadju na ovakvu terasu :shock: meni bi se noge odsekle da izadejm na ovakvu skalameriju
 
Каква парадоксална појава у нашој средини. Кад им пројектујеш балкон, људи га зазидају и застакле. Када им не пројектујеш балкон, они га накаче на зграду!
 
Nisam siguran je li bila ova ljepotica pa cisto da ne promakne bulevar preko puta madere
dsc08179.jpg
 
Na taj hit sam totalno zaboravio strahota da se covjek prepane
 
JohnnyLee":6o0m0j4o je napisao(la):
у мојој згради се, у првом улазу, уселио неко у подрум. тренутно немам слика, али ћу направити пар
Mozda neki live stream, iz podruma :mrgreen:
 
Пар сличица из Железника. Ово је само загревање, увод у главну ствар која се дешава на другом крају насеља, делу у који ретко залазим али ћу отићи ових дана. Тамо су на врховима солитера никли читави засеоци - буквално. До тада уживајте у овим достигнућима архитектуре и урбанизма.

Ова фасада је била сасвим "глатка" - само прозори и француски прозори. И једног дана, станари су одлучили да је неправда то што околне зграде имају терасе а они не...
z-1.jpg


Без коментара.
z-2.jpg


Без коментара (из другог угла)
z-3.jpg
 
Ovo je vise za temu "Kako mu je ovo palo na pamet?" nego za ovu ali sta sad :D

imag1279.jpg


lokacija: izmedju Borske i Banjickog puta kod Tehnogasa...
 
Firebird-011 prva slika kao ukraina
banjica sta ce covjek zaboravio stepenice pa nakalemio na kraju
 
JunkieBanjica":2vss24x3 je napisao(la):
Ovo je vise za temu "Kako mu je ovo palo na pamet?" nego za ovu ali sta sad :D

imag1279.jpg


lokacija: izmedju Borske i Banjickog puta kod Tehnogasa...

WOW, ovo nadmasuje Arkanov "Cardak ni na nebu ni na zemlji" iznad Zvezdinog stadiona. Fantastican primer Cecesije! :kk:
 
stf":3p2cr2jg je napisao(la):
Каква парадоксална појава у нашој средини. Кад им пројектујеш балкон, људи га зазидају и застакле. Када им не пројектујеш балкон, они га накаче на зграду!

Sad mi pade na pamet, mozda ne bi bilo lose pokrenuti bolnu temu "Srbi i terase" u radionici. I neka ovo zapazanje bude uvodni post, jer stvarno zivimo u tom ludilu, napravio im ili ne terasu, neko ce nesto da menja i kalemi.

Kako ovom problemu doskociti regulativno ali i kako projektovati nove zgrade da se taj problem minimizira cak i ako nase inspekcije nastave da ne rade svoj posao jos decenijama. Drugim recima, kako projektovati nove zgrade da ljudima niti padne na pamet niti im bude lako da nesto prekrajaju.
 
Џони, на зградама у Трговачкој (Жарково), подигнутим током '80тих се самовољне интервенције станара не виде толико.
То су ове зграде, са леве и десне стране:

http://mw2.google.com/mw-panoramio/phot ... 103571.jpg

Ево једне сулуде збуџ-терасе на Звездари:

txe01.jpg
 
Drugim recima, kako projektovati nove zgrade da ljudima niti padne na pamet niti im bude lako da nesto prekrajaju.

Prosto :)
Da bude dostupno prema meri naroda

Več u toku projektovanja samo postojanje pratecih prostorija
pod silom slabe platežnosti kupaca, nestali su mnogi prostori . . . .

kupatila - premala,
špajz polako ulazi u bajke
a mikro gostinjska soba kao neki nestvaran pojam iz neke praistorije

jasno da stan nije kuca
ali da postoji propis o min. standarnog kupatila mnoge stvari bi bile u nj. (a ne u dr. prostorijama gde jedu prostor)
da postoji min. špajz - ne bi se u nj. terase pretvarale
da postoji mikro gost. soba mnogi ne bi spavali iza ormana ili na terasi
itd
lično spadam u grupu ,,vanzemaljaca,, koj nema krevet za spavanje u dnevoj sobi

nikako ne može biti ista cena standarnog i ne stadarnog kvadrata - stana
čak to nije ni predvidjeno , jednostavno na toj lokaciji kvadrat je toliki i gotovo :bash:
a definitivno nije isto 60 sa i 60 kvadrata bez mini špajza, itd

Naravno da o pretvaranju terasa u sobe , špajzeve odlučuju i dr. faktori sve do kulture
ali i ovo navedeno nije za negirati,
sve u svemu epidemija zatvaranje terasa će po inerciji vršiti još dugooo i kome treba, i kome ne treba. . . .
epidemija je to
 
Član 20., tačka. . .
(1) U stanu mora biti obezbeđen prostor za čuvanje hrane i pića u vidu plakarske ostave, sa obaveznom ventilacijom, minimalne dubine 60 cm i minimalne dužine:
- 60 cm – garsonjera do jednoiposobnog;
- 90 cm – dvosobni do trosobnog;
- 120 cm – troiposobni i četvorosobni;
- 150 cm – četvoroiposobni i veći;

kod mene je 90 cm ali malo je to, al hajde znam da i taj min. nema svuda
pa makar i to da zaživi. . .
kako bi zatvranje terasa svelo na minimum
 
Лично сам мишљења да су ти недостаци само изговори. Увек били, увек биће.

Пример су куће по периферији које су људи градили по својој мери (народној) па су и на њих додавани разноразни калемови и тумори. Човек је по дефиницији похлепан и циљ је да ућари који квадрат требао му он или не.

Ови примери са Видиковца су феноменални. Људи 40 година живе без тераса и сад им као требају, па их накалеме а потом поједини и застакле. Ако ти не одговара стан, продај па купи други.
 
Naravno da su izgovori, nikome 4+ kvm nisu rešili stambeno pitanje.

Ovo bahaćenje sa kačenjem divljih terasa je nešto što nisam do sada video, ali ovi detalji o dograđenim, pa zatim zazidanim terasama su nešto što prkosi zdravom razumu. Ovo je totalna divlja gradnja i prosto ne verujem da neka inspekcija nije došla to da sruši obzirom da su isti i izašli iz gabarita zgrade i to na zemljište uz objekat.
 
Да видиш кад почну да дозиђују дивље терасе на већ дозидане-па-застакљене/зазидане дивље терасе. То ће превазићи Монти-Пајтон...
 
Terase jesu divlje ali ranije dok je bilo drzave po imenu sfrj nisu smjeli da to rade danas mogu terasa im je mozda nedostajala od samog pocetka .Njemci su to rijesili tako sto su gradovi sistematcki dodavali terase na zgrade po projektu,a kodnas i ako su se gradjani pozalili vjerovatno su im iz opstine rekli da to njih nije briga i ljudi se organizovali i dodali balkone
 
Evo i jedan slucaj sa Banjice, neki su se potrudili da nadgradnje urade u istim ciglama kao sto je zgrada, neki su koliko toliko uklopili ali ovo je strasno! Izgleda kao da je neko zastaklio krovnu terasu pa je potom odlucio da nakaci i golubarnik na krov :bash:

imag1328.jpg
 
Нисам сигуран да је ово за ову тему.,али свакако погледајте ово чудо између жичке и булевара..сликано уз жичке

edit>ddirektan link za sliku

20130414151732.jpg


Sent using Tapatalk 2
 
direktor":13c8z454 je napisao(la):
Terase jesu divlje ali ranije dok je bilo drzave po imenu sfrj nisu smjeli da to rade danas mogu terasa im je mozda nedostajala od samog pocetka .Njemci su to rijesili tako sto su gradovi sistematcki dodavali terase na zgrade po projektu,a kodnas i ako su se gradjani pozalili vjerovatno su im iz opstine rekli da to njih nije briga i ljudi se organizovali i dodali balkone


Не знам за целу сфрј али у Београду су увек застакљивали терасе. Чак ни дивља градњаније сва од 1991.
 
Ма, наравно. Није Калуђерица јуче настала. Али да су егземплари попут Алтине настали након почетка ратова, то стоји.
 
U predhodnim postovima uglavnom prikazana je logika (arh.elite)
,,nisam ja kriv, krivi su svi drugi-o,, :laugh:
a ni 1 slovca o prilagodjavanju arh. standarda prema novom vremenu i potrebama
jeste da se radi o nasoj anomaliji , ali koliko vidim niko ne odustaje od štancovanja po vec prašnjavim šemama
a verovatno nema ni atentičnog Srpskog standarda u toj oblasti
e zato bice tu još mnogooo budjevina i zatvaranja terasa za ovu temu - ko im to dozvoli . . . .
 
drum1":lgge4zhh je napisao(la):
Нисам сигуран да је ово за ову тему.,али свакако погледајте ово чудо између жичке и булевара..сликано уз жичке

https://www.dropbox.com/sc/qzs9oh2azdp9eps/HOiSTNG8RK

Sent using Tapatalk 2

Ja sam veceras dok sam se setao to video, da li znas sta je to i odakle tu ?
To je skoro nastalo, i ne znam cemu sluzi ?
Tu je vec sazidana novogradnja, pa ne znam sta poredstavlja sada ova skela ?
 
Vrh