Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

stvarno je jadno.
E jos mi smeta, sto lepe plakate na autobusnim stajalistima (GSP), na one kako da ih nazovem :) stubove gde su ispisane informacije koji busevi staju, na koliko minuta idu, i gde je mapa GSP mreze po Beogradu i ostale informacije vezane za prevoz. Barem su u Zemunu, celi ti "stubovi" (boze ne mogu da se setim kako se to zove) izlepljeni plakatima, chak i predizbornim stranachkim!!!!!
 
Evo kako izgledaju beovoz ulazi/izlazi kod vuka...

vuk.jpg


Zar te ocajne reklame ne moze neko da ukoloni? Nemoguce da imaju dozvolu za tako nesto.
 
To nije ulaz u stanicu, vec u podzemni trzni centar koji ne izgleda nista bolje od tih reklama.:(
 
Mozda kada to zvanicno postane metro a ne beovoz ;)
Elem zna li neko objasnjenje zasto je samo jedan ulaz od tih kod vuka pokriven???
 
A zasto bi onda mi postovali zakone ako ih oni ne postuju. Isto je i za npr. vezivanje pojaseva. Zasto da ih vezujemo kad se niko od policije ne vezuje. Stvarno bi mogli nadlezni malo da povedu racuna o ponasanju svojih sluzbenika.
 
Milance":1d5tdov0 je napisao(la):
Zasto da ih vezujemo kad se niko od policije ne vezuje.
Zato što ako se skršiš, naje*******aćeš. A tek ako ti se aktivira airbag, piši propalo. A panduri su inače poznati po svojoj inteligenciji.

Kontam tvojju poentu, ali primer ti je loš. Ali ni poenta nije baš najbolja, ja u principu poštujem zakone, etc. Savest mi je čista, a ovo ide njima na čast.
 
^^Ako nisi provalio bio sam ironican. Naravno da cu da vezujem pojas a ne da se ugledam na pandure. Skontao si poentu koja je ovde najbitnija ;)
 
Jedan primer polovično urađenih stvari u Beogradu – zgrada se nalazi u Zadarskoj br. 14, na Kosančićevom vencu. Jedan deo koristi SPC, a drugi je stambeni. Crkveni deo je renoviran, a stambeni je ostao... u izvornom obliku. :lol:

twoface2.jpg


Reprezentativan politički marketing na reprezentativnim zdanjima, preko puta međunarodnog pristaništa.

bilbordi.jpg
 
ko im dozvoli da "ukrase" onako grad za evroviziju, stavili su one budjave novogodisnje lampice po knezu i po drvecu u okolini, znaci strasno, ako ima neko sliku, neka okaci da vide ostali na sta to ruglo lici.
 
Uzas,evo jedne bolje stvari,stand za evroviziju juce u 4 ujutru na kraju Knez Mihajlove,nemam blage za sta im sluci ovaj cicica koji spava,valjda je on osiguranje da neko ne unisti stand?:p
168a1hf.jpg
 
shmeksi":3kvv79d7 je napisao(la):
ko im dozvoli da "ukrase" onako grad za evroviziju, stavili su one budjave novogodisnje lampice po knezu i po drvecu u okolini, znaci strasno, ako ima neko sliku, neka okaci da vide ostali na sta to ruglo lici.
evrovizijsko ruho naseg grada (17.5.2008.)

np50zl.jpg


11j0ps6.jpg


:notok::

fk0j6s.jpg


egbtaa.jpg


rhqskn.jpg


213py7o.jpg


154x9mw.jpg


vdz795.jpg
 
Ekčli, meni se mnogo sviđa šta su uradili sa Albanijom i Etnografskim.. Ovo ostalo.. Kljak.. :/
 
Ovo sa Zadarskom nam se izgleda smeshi i na "selotejpari" (polukruznoj zgradi kod Brankovog mosta"... Videh da skele nisu postavljene do kraja i sve ocekivah da neimari montiraju skalametriju do krajnje ivice zgrade u Brankovoj ulici. Ali ne lezi vraze... Kad malo bolje pogledah vidim da je skela tacno postavljena do ulaza (zgrada ima vise ulaza)... znaci vi iz drugog ulaza "J.... se!" iako je u pitanju ista celina :rolleyes:
 
na palatu albanije bi trebali da stavu jos dva velika tv-ekrana, pa da lici na beogradski "time square" ;)
 
Bolje da su finansirali dekorativno osvetljenje jos nekoliko "udarnih" zgrada u centru, nego sto su stavljali ove novogodisnje lampice iz Svilajnca!
 
@Boban
Ja to mislim vec godinama, i nikako mi nije jasno zasto to ne urade, to je prostorno veoma slicna celina Times Sq...
 
neznam. ja ne zivim u beogradu, iz berlina sam, i naravno zato samo imam turisticki utisak. ali sam bio cesto u bgu i naravno sam obisao i terazije i albaniju. i sto se mene tice, mislim da postoji neka slicnost, sto se tice polozaja i prostora. a kad sam prosle leto bio u nyc ispred time squara sam stvarno morao da pomislim na albaniju!;)

zar ne lici bar malo?
768722192_86a23fba6e.jpg

image


sta misle beogradjani?
 
mislim da bi to trebali da stave na zgradu centrotextila a albaniju da ne diraju :) ovako nešto:

image
 
Homer Jay":nvppdsj8 je napisao(la):
Ovo sa Zadarskom nam se izgleda smeshi i na "selotejpari" (polukruznoj zgradi kod Brankovog mosta"... Videh da skele nisu postavljene do kraja i sve ocekivah da neimari montiraju skalametriju do krajnje ivice zgrade u Brankovoj ulici. Ali ne lezi vraze... Kad malo bolje pogledah vidim da je skela tacno postavljena do ulaza (zgrada ima vise ulaza)... znaci vi iz drugog ulaza "J.... se!" iako je u pitanju ista celina :rolleyes:
U Nemackoj ima takvih zgrada koliko pozelis :( . A u Becu imas cak i zgrade reprezentativne kao nasa skupstina koje su do pola renovirane.
 
^^Hm... gde u Nemackoj? Bio sam i u Becu pa nisam vidjao bas takve nebuloze.
 
Vrh