Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Sto je najgore, nije ovde najveci problem u tome sto je on parkiran na pesackom, vec je problem u nacinu razmisljanja koji je vrlo utemeljen u mnogim glavama nasih ljudi. Oni koji nesto protiv toga treba da ucine - nigde ih nema. U stvari, eno ih, tuku se oko fotelje koju ne zasluzuju!
 
@dragan
Jel mozemo da se dogovorimo da prekinemo ovu raspravu jer nema vajde. Ja u jednu stranu ti u drugu. Ako ti je dobro onda nista. Ne mogu da ti objasnjavam sta si napisao ako sam ne shvatas.
Ne znam da li u ovom slucaju na parkingu vazi sobracajni zakon (mislim da da) ali ako ne onda ovo nije prekrsaj ali upravo ono o cemu sam pisao nedostatak opste kulture i bahatosti. Mozda neko to vidi drugacije i odusevljava se domisljatoscu nasih sugradjana sto je jos tuznije.
 
Nenad":1sgs72i8 je napisao(la):
...nije ovde najveci problem u tome sto je on parkiran na pesackom,...
Pa, nije parkiran na pešačkom, ali jeste iza žute linije ?!

Jel ta žuta linija treba da ide sasvim do zebre pešačkog, pa da je tako i koriste?!
 
A je l' ste vi primetili da na Bulevaru uopste vise nema beogradskih svercera, ja sam se sokirao kada sam prosao pre neki dan... sve neki Bosanci... posle mi je preselo da se guram pa sam krenuo sinama, kad ono svi automobili sa BiH tablicama - dakle nije cak ni da kazes da su izbeglice, nego dolazi iz BiH i bave se nelegalnom trgovinom u Srbiji. Ako nista drugo, treba im zabraniti ulaz u zemlju. Zasto bi mi brinuli o bosanskoj socijali?

Da ne pricam sto su to ljudi loseg, rudimentarno osmanskog ukusa koji donose najsundastiju zamislivu robu. Zato sve vise devojaka po gradu i pocinje da lici na bosancice.

To su sirovi ljudi, sa kojima mi nismo navikli da se obracunavamo. Moral tih ljudi je nulti u smislu neke drustvene odgovornosti. Setite se samo one bosanke koja se zakljucala u svoj kiosk na bulevaru pre par godina i pretila da ce ga dici plinskim bocama sa sve sobom u vazduh ako ga sklone. Epilog: kiosk i danas stoji istom mestu bez ikakve dozvole.

Ima tu mnogo posla, ne za nadleznu inspekciju, vec za tuzilastvo - da se utvrdi ko njima dojavljuje izlaske inspekcije.
 
A ovaj sa 206icom, jel imao invalidsku nalepnicu? Neću da grešim dušu, ali čini mi se da je nema...
 
@Dragan
Veruj mi da gresis za dil komulaca i preprodavaca na zvezdari. Da, tacno je da postoje inspektori koji su tu dosli po partijskoj funkciji, ali oni nista i ne rade tako da nemaju sa kim da budu u dilu, medjutim najveci deo onih pravih inspektora je ostao i njima glavni problem predstavlja to sto nemaju nikakvu zastitu. Policija je vrlo nevoljna da ide sa njima u te racije po bulevaru, te ako se moze govoriti o nekom dilu to sigurno nije dil inspektori-preprodavci vec policija-preprodavci. Samo cu ti reci da je jedan od odbornika na Zvezdari takodje preprodavac pa se nekako vredi zamisliti nad time.
 
shmeksi":17e98nwo je napisao(la):
@Dragan
Veruj mi da gresis za dil komulaca i preprodavaca na zvezdari. Da, tacno je da postoje inspektori koji su tu dosli po partijskoj funkciji, ali oni nista i ne rade tako da nemaju sa kim da budu u dilu, medjutim najveci deo onih pravih inspektora je ostao i njima glavni problem predstavlja to sto nemaju nikakvu zastitu. Policija je vrlo nevoljna da ide sa njima u te racije po bulevaru, te ako se moze govoriti o nekom dilu to sigurno nije dil inspektori-preprodavci vec policija-preprodavci. Samo cu ti reci da je jedan od odbornika na Zvezdari takodje preprodavac pa se nekako vredi zamisliti nad time.
To nije tacno, ja sam svojim ocima gledao kako jedan prodavac vikne da je javljeno da dolaze, onda se svi pokupe. 5 minuta posle inspekcija se satru SA POLICIJOM seta pustim ulicama bulevara. Uopste nije bitno da li su u dili ili neko prosto prisluskuje policijske frekvencije - posao se ne radi i za to ne postoji opravdanje.
 
pa javljeno je da dolaze kad ih vide da izlaze iz opstine, a veruj mi lucifere da je sve sto sam naveo u postu istina.

ali kakvi su tek indijanci u knezu, i to stvarno mislim indijanci :D imaju neki uvezbani zvizduk na koji se svi razmile po okolnim prolazima :cool:
 
shmeksi":135qntzk je napisao(la):
pa javljeno je da dolaze kad ih vide da izlaze iz opstine, a veruj mi lucifere da je sve sto sam naveo u postu istina.

ali kakvi su tek indijanci u knezu, i to stvarno mislim indijanci :D imaju neki uvezbani zvizduk na koji se svi razmile po okolnim prolazima :cool:
Posto inspektori izlaze iz opstine samo kada idu da love bosanske svercere po Bulevaru??? - slabo verovatno.

A sto ne moze jedna ekipa inspektora non-stop da sparta Bulevarom? I zasto policajci moraju da budu uniformisani? Ti ljudi svakodnovno cine ozbiljna krivicna dela - prodaja nedeklarisane robe, prodaja pirata, ometanje sluzbenih lica u vrsenju duznosti, poreska utaja (svako od njih)... - to znaci da bi mogle da se premine i sve tehnike koje vaze za pretkrivicni psotupak - prikriveni islednici, video nadzor...
 
"Da zvezdarska inspekcija hoće ili dobije nalog da radi - za nedelju dana bi završili posao.
Svi oni tačno znaju 'štekove', podrume, šupe ili stanove gde se drži 'cenjena roba'.


Pre neki dan je na TV govorio predsednik opš.Zvezdara u stilu 'mi smo nemoćni',.. itd.
što nije tačno, već su izgleda svi oni u 'dilu' sa prodavcima - najjasnije rečeno.
"

Evo još jednom citirani post sa predhodne strane, a kome ovo nije jasno - neka pita.
Prodavci su na Bulevaru po 10-15g. i imaju 'svoje mesto', a znaju se sa inspekcijom vrlo dobro.

Kad moj prijatelj rep.trž.inspektor povremeno ode u pomoć na Bulevar, onda mi u povratku
ispriča stanje i prenese pozdrave od bulevaraca, koji me pamte još od kada sam držao tu radnju
preko puta opš.Zvezdara, a sada je Sent Đzorđz.
Sutra dolazi kod mene ( nedeljom pazari na zemunskoj pijaci), pa ćete moći da mu postavljate
direktno pitanja u vezi trgovine na Bulevaru i da li to može da se spreči kao na Zel.vencu.
...........................................................................................................................

snap1wf9.jpg


Ovaj auto nije parkiran na pešačkom prelazu, a jeste iza žute linije, pa ispada da je to ok.
Hteo sam da kažem da nije trebalo povući žunu liniju iza stuba sa pešačkim znakom
jer je suviše blizu p.prelaza, pa može da ugrozi pesake, ali iskoristili su svaki milimetar.
.................................................................................
ps
Milance":2nnip7qd je napisao(la):
@dragan ...Ne mogu da ti objasnjavam sta si napisao ako sam ne shvatas.
Naravno da ne možeš ! ... da objasniš ni meni ,ni bilo kome, šta ti to hoćeš da kažeš,a
verujem da ni tebi nije jasno, pa prvo sebi objasni .. i bolje se bavi temom nego spamom.
 
dragan":3umhnos0 je napisao(la):
Ovaj auto nije parkiran na pešačkom prelazu, a jeste iza žute linije, pa ispada da je to ok.
Hteo sam da kažem da nije trebalo povući žunu liniju iza stuba sa pešačkim znakom
jer je suviše blizu p.prelaza, pa može da ugrozi pesake, ali iskoristili su svaki milimetar.
Koliko se ja seca, parkiranje je zabranjeno i po 15m pored pesackog
 
Lucifer":tx9chapw je napisao(la):
dragan":tx9chapw je napisao(la):
Ovaj auto nije parkiran na pešačkom prelazu, a jeste iza žute linije, pa ispada da je to ok.
Hteo sam da kažem da nije trebalo povući žunu liniju iza stuba sa pešačkim znakom
jer je suviše blizu p.prelaza, pa može da ugrozi pesake, ali iskoristili su svaki milimetar.
Koliko se ja seca, parkiranje je zabranjeno i po 15m pored pesackog
upravo tako, u nemačkoj je to 5m iza i ispred pešačkog a siguran sam da je i u srb tako.
 
Samo da pitam, da li vi znate da zvezdara pocinje od orla sa jedne strane, a od vuka sa druge strane, treba i to uzeti u obzir. Ja odgovorno tvrdim da nema dila izmedju inspektora i komunalaca jer je trenutni predsednik opstine Milan vrlo nezgodan sto se takvih stvari tice. Zavrsio sam sa pricanjem na ovu temu. :)
 
^^Jesam vrlo sam nezgodan na ovu temu! :D
Pa ne moze biti dozvoljeno ovakvo parkiranje nikako jer je preblizu pesackom prelazu i ne znam sto se tolika rasprava vodi oko toga. Kao sto je Steva rekao 5m je granica. Drugo zuta crta kod nas oznacava rezervisanu liniju, rezervisano parking mesto itd. tako da obicni automobili nemaju sta da traze tu. Eventualno ako covek ima invalidsku ID pa mogu to da shvatim ali u protivnom je to slucaj za pauka.
 
shmeksi":1w9sc60d je napisao(la):
Samo da pitam, da li vi znate da zvezdara pocinje od orla sa jedne strane, a od vuka sa druge strane, treba i to uzeti u obzir. Ja odgovorno tvrdim da nema dila izmedju inspektora i komunalaca jer je trenutni predsednik opstine Milan vrlo nezgodan sto se takvih stvari tice. Zavrsio sam sa pricanjem na ovu temu. :)
Ti si stvarno nastran, kako mozes da kazes da odgovorno tvrdis??? Znas li ti sta to znaci? Mislim da i vrapci znaju da se gradjevincki inspektori potkupljuju parfemima i viskijima. Mislim da ne treba mnogo maste da se smisli cime bi se mogli potpkupiti trzisni inspektori. Ja znam ljude koji su posao inspektora napustili zato sto im je bilo muka od kolega.

Da li si stvarno u stanju da verujes da su ti ljudi nepobedivi? Pa ja sam ti lepo napisao u proslim postovima stvari koje tebi ne odgovaraju pa preko njih preletis. Ti svi ljudi svakodnevno cine krivicna dela - od prodaje pirata do poreske utaje i nedozvoljene trgovine. Zasto nema istraznih postupaka, ako treba i sa prikrivenim islednicima, video nadzorom?

Mislim stvarno.
 
Steva":229tq42r je napisao(la):
.. u nemačkoj je to 5m iza i ispred pešačkog a siguran sam da je i u srb tako.
Izgleda da nije tako, jer i sa druge strane p.prelaza je parking mesto do samog p.prelaza.
Možda su se majstori malo prefarbali, umesto da su nacrtali znak za zabranjeno parkiranje.

ps. .. poznajem i policijskog inspektora iz M.Rakića koji je svojoj ženi otvorio
parfimeriju ( u ono vreme), a on je snabdevao sa oduzetom robom iz Bulevara.

A, on je oteo od stanara neke zajedničke prostorije do ulice, otvorio kafić i
legalizovao, a posle prodao za lepe pare - inače je bio zadužen za taj deo Bulevara.
 
^^
Da, bas me cudi za tog inspektora... ja uopste ne znam gde Milanche zivi... neki deda na Banovom brdu skroz skrenuo, nije imao nikog i njime se pozabavio organ starateljstva - na kraju je deda umro, a covek iz uprave (organa starateljstva) sebi zadrzao kucu i sad u njoj zivi a to je najstroze zabranjeno.
 
Sto se tice ovog parkinga gore, stvar je vise u principu nego u detaljnom lenjirskom merenju da li je auto tacno na pesackom ili 2 mm od njega! Pored vise desetina slobodnih parking mesta covek se parkirao na ulazu u centar - to je problem! A da je ovo mesto na kome on stoji bilo zauzeto, verovatno bi se i parkirao na pesacki direktno!
Nadam se da su sada svi razumeli zasto sam postavio tu sliku!
 
ma u merkatoru stalno parkiraju na pesackom prelazu i to uvek neki ogromni besni dzipovi :mad:
 
Nenad":2ae7v5lh je napisao(la):
... covek se parkirao na ulazu u centar - to je problem!.....
Slika je dobar primer,ali tvoj komentar je samo malo .... 'neprecizan'.
Čovek se parkirao tamo gde je obeleženo, a oko skoro pola met. od
p.prelaza. ( vidi strelicu na slici)

autogq1.jpg


Niko nije mogao ni da ga kazni i da je hteo, a problem je u takvom
obeležavanju,jer i sa druge strane prelaza je obeleženo do pešačkog prelaza.
Može da se uputi majl sa ovom slikom aerodromu da to doteraju kako treba.
Pa, pošto je Nenad postavio sliku, onda je taj posao na njemu. :)
 
Dragane, ovaj post ti je stvarno nebulozan i ako ne razumes sta je trebalo da bude receno onime sto sam napisao onda molim te nemoj ni da komentarises, ali stvarno!

Covek se nije parkirao tamo gde treba i to je cinjenica, a oko Idee postoji mnogo obelezenih parking mesta kao sto se na slici i vidi. Na ovakvim primerima se vidi zasto se ljudi parkiraju sa ukljucena "sva cetiri" na bulevaru, zasto ulicni trgovci misle da "imaju prava" i tako dalje!

I ako to nisi uspeo da shvatis, onda nadji neki drugi post da komentarises! A za to sto pokusavas doticnog gospodina sa slike da opravdas, za to vec nemam reci!
 
Мислим да Драган само покушава да каже да је већи проблем начин на која су обележена паркинг места.
На слици заиста изгледа као да ту постоји обележено паркинг место, искористио човек указану прилику иако је цела ситуација ван памети, мада тешко је очекивати од наших људи да нађе паркинг мало даље и да оде да упозори "надлежне" на пропуст са обележавањем паркинга.
 
Влада":8msutaae je napisao(la):
Мислим да Драган само покушава да каже да је
већи проблем начин на која су обележена паркинг места.
Pa, naravno. ... parkirao se na obeleženo, gde mu je najbolje ili najblize.
Ta priča 'mogao je tamo-ovamo' nema veze - parkirao se na 'parking'.

Zanači, treba pisati 'Idei', nešto me potsećalo na aerodrum, koja je
nacrtala takvo parkiranje, ako je taj prelaz na njenom placu.
 
Vrh