Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Ubih se od traženja na Bingu i Mapsu i ne mogu da nađem ni tu kuću ni ovaj balon u pozadini. o.O
 
To je negdje oko zelj tunela prati prugu od zelj mosta pa tradom dok ne nadjes tenisi teren i zemba imaju negdje fotke iz blica na forumu mislim bas u ovoj temi
 
Evo ga. Idi bre te ulice tu ko u favelama...

https://www.google.rs/maps/@44.7904683, ... 312!8i6656

bla.jpg


Elem, evo kako je bilo valjda 2009. (žuto je sadašnja linija)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454336#p454336:u3yr5n4p je napisao(la):
direktor » 28 Мај 2017 02:41 pm[/url]":u3yr5n4p]To je negdje oko zelj tunela prati prugu od zelj mosta pa tradom dok ne nadjes tenisi teren i zemba imaju negdje fotke iz blica na forumu mislim bas u ovoj temi
@Директоре, ово је Гангулин дворац у Лазе Лазаревића код Звечанске улице, а о томе смо писали баш на овој подтеми негде још током 2014. године, а и слике су од тада где сам уоквирио имање.

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454302#p454302:11792gl6 je napisao(la):
hobotnica » 28 Мај 2017 12:51 pm[/url]":11792gl6]http://www.kurir.rs/ko-da-je-u-nambiji-dr-sapic-zagradio-i-komsijske-baste-clanak-743717
http://dostaje*******ilo.rs/komad-po-komad-palaca/?lang=lat

ima se može se.
@Хоботнице, о томе тј. Гангулиној кући/вили у Лазе Лазаревића код Звечанске и о "кућици" у насељу Бежанијска коса, смо баш ти ја писали у јануару 2016.године на подтеми, сличној овој, а коју смо сви мало запоставили, "Грађевинска мафија, градња мимо закона, корупција,..."
viewtopic.php?f=3&t=381&p=369629&hilit=%D0%9F%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B5+%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B5+%D0%93%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D1%83%D0%BB%D0%B0#p369629
Та кућица је у улици Партизанске авијације прекопута Београдског Водовода и она је наводно изнајмљена од стране Гангуле и он ју је реновирао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454277#p454277:5j95fkfq je napisao(la):
direktor » 28 Мај 2017 10:01 am[/url]":5j95fkfq]http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:667447-POLEMIKE-OKO-NELEGALNOG-OBJEKTA-U-STUDENTSKOJ-Grad-trazi-da-se-srusi-do-temelja

Novosti sapic se pravda da je prizemlje bilo i da njega nece rusiti sto nema veze sa onim sto je tu bilo po gabaritima grad trazi komplet rusenje

Mogu i tu crnu udobicu o istom trosku da pociste i onu kopirnicu antika
Gago+ odlicna analiza lokacije i toka dogadjaja
Хвала @Директоре :sesir:
Што се мене тиче, прво бих почистио коцкарницу, па "црну удовицу", и онда "ујакову" скарабуџевину. Остало може на крају.
Колико сам јуче видео из аутобуса, почели су да руше на "ујаковој" скарабуџевини онај задњи део (на спрату).
 
За такве преграђевине улица и то бам бам одузму ти све шшто си узурпирао плус камату

70% срањских улица у граду решене једним потезом
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454209#p454209:w0kxybi9 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Maj 27, 2017 10:18 pm[/url]":w0kxybi9]U Beogradu je bilo čini mi se preko 100 dzamija I sve su imale dozvolu kad su građene pa su opet sve sem jedne srušene. Eto da nismo bili politički nekorektni danas bi bili bogatiji za 100 dzamija.

Kad si vec zapoceo off, da razjasnimo sudbinu beogradskih dzamija:

U Beogradu je bilo 217 dzamija. Nakon Austro-Nemackog osvajanja Beograda u dva navrata 1690 I 1717 porusena je vecina dzamija i deo pretvoren u crkve. Turci ponovo osvajaju Beograd 1739. Vladaju narednih 50 godina, ruse crkve i obnavljaju neke dzamije. Beograd ponovo zauzima Austrija 1789-1791. Svištovskim mirom 1791. Beograd je prepusten Turcima, a po popisu imao je 15 dzamija koje su i docekale srpske ustanike. U borbama 1806. dobar deo je ostecen a srpske vlasti 1836. su napravile popis od 16 dzamija. Odlaskom muslimanskog stanovnistva iz beograda 1867. vecina dzamija je propalo i unisteno. Danas u Beogradu po informacijamana na sajtu islamske zajednice ima 17 dzamija. Samo Bajrakli dzamija ima minaret, ostalo su mesdzidi - dzamije bez minareta.

Gore navedene informacije su iz islamskih izvora, tako da apelujem na smanjenje dozivljaja kad se posipamo pepelom.
 
Posipali ili ne nemoes sa danasnjeg stanovista posmatrati tadsnje prilike drugo sultanovim fermanom bilo je predvidjeno uklanjanje i preseljenje nuslimanskog stanovnistva bila je obaveza da ostane jedna dzamija i to je uradjeno sa bajrakli dzamijom
 
Zemun polje nije staro naselje. Pamtim kad je PALSNSKI gradjeno i svi stanovnici su novopridošlice
te ne postoji starosedelaćkog prava niti običaja

Na Zemunskom polju Hrišcani su podigli svoju Bogomolju iza pruge medj kukuruze
Muslimani nabudjuli svoju u centru

E napasu mi se MUDrosti više sa tom karabudjevinom i divljaštvom u ime te tolerancije i ravnopravnosti

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454670#p454670:i8tx33wn je napisao(la):
direktor » Pon Maj 29, 2017 10:07 pm[/url]":i8tx33wn]Posipali ili ne nemoes sa danasnjeg stanovista posmatrati tadsnje prilike drugo sultanovim fermanom bilo je predvidjeno uklanjanje i preseljenje nuslimanskog stanovnistva bila je obaveza da ostane jedna dzamija i to je uradjeno sa bajrakli dzamijom

Nisi razumeo moj post. Poenta je bila da se prestane vise sa mitom o tome da su Srbi porusili 200+ beogradskih dzamija. Kad islamski istoricari jasno tvrde da su ih porusili Austrijanci u ratovima sa Turskom. Ovde se pokazuje elementarno nepoznavanje istorije i sudbine Beograda.
 
Dobra priča: zli Austrijanci porušili većinu džamija, dobri Srbi nisu ni jednu, a one koje su ostale su prosto nestale. Muslimane su lepo zamolili i oni su se odselili, a zatim su džamije nestale sa sve temeljima... čiča miča i gotova priča.
Da ste živeli pre 150, 200, 300, 500 godina bilo bi vam bilo kristalno jasno zašto nema džamija ni Muslimana po Beogradu. Ali danas su mnogi indoktrinirani "političkom korektnošću" pa im nije jasno, mutno vide.
Kapa dole Boci i ostalim osvešćenim ljudima :sesir:
 
Earthmoving":3e0s55u4 je napisao(la):
Da ste živeli pre 150, 200, 300, 500 godina bilo bi vam bilo kristalno jasno zašto nema džamija ni Muslimana po Beogradu. Ali danas su mnogi indoktrinirani "političkom korektnošću" pa im nije jasno, mutno vide.
Kapa dole Boci i ostalim osvešćenim ljudima :sesir:

Ti si covece ostrasceni sovinista!
A sreca da je tebi "kristalno jasno" jer si TI verovatno ziveo pre 100, 200, 500 godina.
Pa ipak, na tvoju nesrecu u Beogradu ima muslimana i to ih ima dosta. Oni su nase komsije, kolege, nasi sugradjani!

Samo losim ljudima smeta KOTEKTNOST, i bode im oci.

Patoloski strah radja patolosku mrznju. I jedno i drugo su ozbiljni poremecaji.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
U pravu ste i jedni i drugi. Muslimane u Srbiji su zaista prvo zbrisali Austrijanci, da smo im u tome pomogli ne sumnjam uopste. Koliko znam, nema ih ni u Vojvodini ni u Madjarskoj, Austriji itd... Jos je i Andric pisao o doseljavanju muslimana iz Madjarske u Bosnu ...Beograd je pred Austrijska osvajanja bio 2-3 grad po velicini Osmanskog carstva.

Sama Srbija je 1700 bila 30-tak godina pod Austrijancima, a Austrijski imperator uzima sebi titulu Srpskog kralja, tj. kralja Srbije. Mislim da su tu titulu imali i do 1914, sto objasnjava deo njihovih pretenzija.

Prvi Ustanak je Srbija docekala sa postotkom Muslimana oko 15-20% i to su etnicki ocistili Srbi. I poslednji kamen koji je ostavstina Turske u Srbiji je unisten, tako da danas u Srbiji nema nista starije od 200 godina (sem crkava i tvrdjava). Do duse zbog mnogih ratova izmedju Austrijanaca i Turaka u Srbiji i nije bilo mnogo objekata iz perioda Turske vladavine.

Da li zalim zbog osvajanja Austrije i srpskog ustanka, iskreno Ne. Bez Austrijanaca i Ustanika, niklada mi slobodu ne bi videli, a danas bi bila najobicnija manjina velike Turske drzava. Bili bi kao Kurdi, i to svima treba da bude jasno. Prema tome veliko hvala i Austrijancima i nasim junacima.
 
Laki, ne mogu ja da te učim istoriji na temi "Ko im ovo dozvoli". Za prvu pomoć, pročitaj gornje postove Boce, Nevena i Direktora. Plus, nema govora o šovinizmu, upravo je suprotno, mi smo bili žrtve genocida od strane Muslimana skoro pola milenijuma, mi njih pre toga nit smo dirali, nit osvajali nit ništa, ljudi su došli i napravili zulum, desetkovali nas, kidnapovali decu 250god u janičare, vratili nas u kameno doba... ima toliko stvari, zaista nema mesta da se ovde guši tema. Ali samo da znaš da Karađorđe, Obrenovići, Austrijanci & Co nisu proterali Muslimane iz Centralne Srbije i Vojvodine i da je ostalo mešano stanovništvo da bi verovatno i u Srbiji imali krvavi rat 90ih kao što je bio u Bosni. Dakle oni su odradili "prljav posao" tada ali su nama sada spasili desetine hiljada života koji bi slično kao u Bosni, Kosovu, poginuli u ratovima gde su mešovite sredine. Ja cenim i hvala im što nisam imao rat jer znam kako je bilo 90ih u takvim sredinama.
Što se tiče gradnje nove džamije, voleo bi da mene i sve građane ovog grada na referendumu neko pita da li smo za ili protiv. Valjda i mi starosedeoci ovde imamo neka prava, ne samo oni koji su juče došli. Umesto da nam neki tako kao ti nameću svoje norme na osnovu ličnog afiniteta.
 
e sad sto se tice novih dzamija bih rekao da muslimani imaju pravo da izgrade sebi bogomolju. Svi gradjani treba da uzivaju ista prava. O cemu sam pisao je ipak drugo vreme, istorija, i mislim da smo svi civilizacijski napredovali. Religija je ipak privatna stvar.

Ali postovanje manjine, znaci i neku propocionalnost i odmorenost sviju. Propocionalnost dzamija prema proporciji broja muslimana. Ne vise od toga.

U sustini bih najvise voleo da zivimo bez religije, nema islama i hriscanstva, nema onda i religijskih problema na Balkanu.
 
Prvo je pitanje da li su ti Muslimani Zemunci ili Beograđani (nešto mi nisu prepoznatljivi likovi sa Bg ulica gledajući ta lica, imena i fesove) tj. odakle su, da li imaju uopšte pravo da borave ovde. Ne može država da ne poštuje svoje zakone, da pušta na izvolte u zemlju a onda kaže sad imamo x% Muslimana, imaju pravo na x% džamija. To je nepošteno i drugi ljudi koji poštuju zakon ispadaju budale. Dakle ili će država poštovati svoje zakone, ili ćemo početi da se samoorganizujemo u neformalne grupe svako sa svojim zakonima i odbranom ko Divlji Zapad.
 
Ti bi "pod mac bato" pa koga dovatis. Puu bagro zatucana siledzijska ....
 
@realEarthmoving,

Nije baš realno da je tih 15-20% muslimana samo otišlo iz Beograda u XIX veku, a njihovih 15 bogomolja se samo srušilo i nestalo. Je ne sporim nijednu činjenicu koju si izneo o turskom zulumu, ali ajde da ne gledamo preterano romantično ni na period nakon 1806.

PS: A za to ko je starosedelac Beograda, imam pitanje: Ko određuje broj prethodnih generacija stalno nastanjenih u Beogradu da bi se bio starosedelac?
 
nije Goje nisu sami otisli. Sve drzave Balkana su nastale na etnickim ciscenjima manjina, pa tako i Srbija ispod Save i Dunava. Uz mekanu ili cvrscu silu, zavisi od toga koliko se bunila manjina. Beogradski muslimani danas zive u Sandzaku, Bosni i Turskoj.

Ali nemoguce je to na Balkanu izmeriti, koliko je ko kome zla ucinio, jer je bilo previse zla. Jedino resenje je svesti sve na coveka, biti civilizovan, i preseci liniju zla.

To ipak ne znaci da treba da se odricemo borbe nasih predaka za slobodu, a to da nije bila zlatna, to se da pretpostaviti, iako slabo u knjigama pise. To se krije ko zmija noge.
 
i jos da dodam iako je istorija tu tuzna, mi smo mala Deca u odnosu na Grke, kako su se oni svetili brutalno muslimanima. Javite mi kada jednog u Grckoj sretnete.
 
Da se ne zavaravamo: Srbija već skoro 200 godina nije muslimanska zemlja, sa izuzetkom pojedinih delova.
Što se Beograda tiče: ok, treba da imaju još jednu bogomolju, ali, ko reče da imaju podjednaka prava da grade džamije koliko i pravoslavci crkve (kojih ima bezmalo 90%), grdno zloupotrebljava političku korektnost.
Što se tiče ovog cirkusa u Zemun Polju, činjenica je da oni tamo nisu imali građevinsku dozvolu, no ja ne verujem da je to pravi razlog rušenja - neki baja je verovatno to video kao mesto u koje će potencijalno nastaniti višak migranata, možda i ćar sebi lično da im gradi nekakve socijalne stanove, ali se čini da su vlasti u međuvremenu promenile svoj stav o njima. Ko će ga znati.

P.S: pogledajmo malo neke od oaza savremene političke korektnosti. Uporedimo koliko se gradi crkvi, a koliko džamija i drugih verskih objekata.
 
@Goje, mislim da starosedeoci bilo gde na svetu moraju da se pitaju, jer ne mogu ja sutra odem u Afriku ili negde i namećem svoja pravila, došao sam juče, a idem sutra. Znači da bi ja kao slobodan putnik ujutru učestvovao o odlučivanju u Americi, popodne u Kini, uveče u Africi. Ne ide to tako. Druga stvar, ne može neko pravi 10oro dece u pustinji i onda kaže nemam leba i vode aj se uvalim Goji u stan, I to ne jedan nego pola milijarde siromašnih celog sveta ajde na izvolte, nema granica, slobodan protok ljudi. Mi moramo sebe zaštiti ne možemo dozvoliti da nam drugi prelivaju krize i probleme koje sami naprave, nek onda ono trpe posledice a ne drugi ni krivi ni dužni. Nek Pakistanac ili Afrikanac umesto 5 pravi ko i Evropljani ili Kinezi 1,2 dece pa će imati leba, a ne napravi 5oro i onda ih Evropi uvali da ih hrane, pa valjda ćemo od toga malo što imamo pre da hranimo našu decu ? Naši ljudi jedva imaju za 1,2 dece ali će da finansiraju razmnožavanje ostalih? Ja ne prihvatam tu samodestruktivnost koju vidim ovde neki drugi članovi podržavaju (ne mislim na Goju). I onda kad se uvale, pa znate pa mi smo sad tu šta ćete, mi smo vaše nove komšije, susedi, pa dajte nam džamiju pa dajte nam ovo ono. I onda se vrši pritisak iz stranih ambasada (što nisu vršili kad su nama uništavali crkve na Kosovu i terali ljude) u pola noći da Srbija ne sprovodi zakone i ne ruši ?!
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... tuje-zakon
 
I na zapadu je fora: manjinska prava, sve da, ali, molim lepo, ne može većina da se ne pita. Ne može ta većina da zabrani nekome da ispoljava svoje običaje, ali ne može taj da nameće svoje običaje kako hoće.
 
Vrh