Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Podsetimo se originalnog projekta (Gagina slika).

Ne znam zašto nigde nije do sada isticano da je samo sprat nelegalan.
file.php
 
Ali ni ovo nema vise dozvolu da zauzima zelenu povrsinu koliko sam ja razumio
 
dogradjeni pomocni objekat za smjestaj zena.
Pametnom dovoljno.

Elem, da se vratim na striktno komunalni aspekat svega toga - raspitajte se kod ljudi koji žive blizu džamija koliko im je lepo. Stanari oko Bajrakli džamije su se godinama cimali po opštini i inspekcijama da se zavijanje u pola noći zabrani ili smanji pa su jedva uspeli. A to je dakle u centru grada, i to u komšiluku nekoliko uticajnih pojedinaca i grupa. A zamislite šta bi tek bilo u tom Zemun Polju.
I svakako da treba rušiti sve nelegalne objekte, u tome se svi slažemo. Ali mislim da je svima jasna razlika između nelegalno sazidane stambene kuće i nelegalno sazidanog verskog kompleksa. Koji uvek ima tendenciju da se samo širi i širi, kao pomenuta Bajrakli džamija. Dakle da, i jedno i drugo su problem. Ali treba biti slepac (ili PC opterećen) da se ne vidi razlika između ta dva i da se isčuđava što neko ne želi takav objekat u jednom Zemun polju.
 
Bender, ti nemas toliko problem sa tim sto je ovaj objekat negde u Zemun Polju nelegalan, vec zato sto je verski, tj. vere kojoj ti ne pripadas.

Ovo je jos jedna kap u moru stvari zbog koje Aleksandar Vucic treba sto pre da sjasi s vlasti i da se stavi tamo gde pripada.
 
Šta se čeka za rušenje divlje gradnje kod Studenjaka? Kakav sprat nelegalan, čovek sagradio objekat na trotoaru I zelenoj povšini. Zamislite kad bi ispred svih zgrada na zelenim površinama nikle ovakve kuće jer su zelene površine ispred tobože slobodne za gradnju. Islamabad.
 
Drakche":2g5vckem je napisao(la):
Bender, ti nemas toliko problem sa tim sto je ovaj objekat negde u Zemun Polju nelegalan, vec zato sto je verski, tj. vere kojoj ti ne pripadas.
Ja ne pripadam nijednoj veri tako da se ne radi o tome. A o toj veri sam rekao šta sam imao. Kome treba još nek se informiše malo o njoj. Toliko od mene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454072#p454072:34rqaphl je napisao(la):
Earthmoving » 7 minutes ago[/url]":34rqaphl]Šta se čeka za rušenje divlje gradnje kod Studenjaka? Kakav sprat nelegalan, čovek sagradio objekat na trotoaru I zelenoj povšini. Zamislite kad bi ispred svih zgrada na zelenim površinama nikle ovakve kuće jer su zelene površine ispred tobože slobodne za gradnju. Islamabad.

Objekat na tom mestu postoji već godinama. Treba proveriti legalnot tog starog objekta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454070#p454070:3s9aiigh je napisao(la):
Drakche » 11 minutes ago[/url]":3s9aiigh]Bender, ti nemas toliko problem sa tim sto je ovaj objekat negde u Zemun Polju nelegalan, vec zato sto je verski, tj. vere kojoj ti ne pripadas.

Ja imam problem sa objektima koji prave buku, a nalaze se u blizini kuća. Nebitno da li je taj objekat kafana, džamija ili crkva. Svako ko je neki deo života proveo blizu tih objekata zna o čemu se radi.
 
Mozda imam i ja, ali u ovom kontekstu ta "buka" iz dzamije kao opravdanje za rusenje takodje zvuci kao izgovor za islamofobiju. Uostalom, takve stvari se ne resavaju na ovakav nacin. Samo kazem da sa ovakvim stvarima mora puno delikatnije da se postupa i da se resava, ipak je u pitanju jedna manjinska zajednica.
 
I ja se slažem da je ovo bilo potpuno netaktički. U moru nelegalnih objekata po gradu da se prvo odabere verski objekat, tj. njegov deo.

Meni smeta "vađenje" na versku svrhu objekta, kao da je to važnije od dozvole.

Sa druge strane, ne smeju da se vade na "i drugi grade nelegalno pa ih ne ruše".
 
Zašto da se ne vade na to (na stranu što je ta džamija u estetskom smislu rugoba i pto su mogli da naprave nešto što ima više orjentalnih elemenata, evo im sad prilike da idu polako i da to poprave)? To je opravdavanje dvostrukog aršina i shvatanja demokratije dge su svi jednaki, ali su neki "jednakiji" od drugih.
 
nelegalno je nelegalno pa bilo da je versko, da je šapićevo, vesićevo il tomino.
 
@astrodule Sigurno nije vaznije od dozvole, ali slucaj je blago receno cudan, postupak pogresan na vise nivoa, o tome se radi.

Postoji i treca verzija price da je ovo jos jedan od scenarija koji treba da nam odvuce paznju od drugih tema tipa "gasic" i sl. na kolateralnu stetu ljudi koji vecini nisu bitni. Takva im je praksa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454058#p454058:8zrhpt4c je napisao(la):
astrodule » 27 May 2017 10:04 am[/url]":8zrhpt4c]Podsetimo se originalnog projekta (Gagina slika).

Ne znam zašto nigde nije do sada isticano da je samo sprat nelegalan.
file.php
a jel video ovo šapić i lepo rekao pa ljudi kakav moj ujak eto ko je investitor.
 
U Beogradu je bilo čini mi se preko 100 dzamija I sve su imale dozvolu kad su građene pa su opet sve sem jedne srušene. Eto da nismo bili politički nekorektni danas bi bili bogatiji za 100 dzamija.
 
Како рече Хоботница, сваки нелегалан објекат је нелегалан и ту не сме бити компромиса. Страшно би било када једино када би се стало на исламском објекту у Земун Пољу и спрату локала чији власник нема српско име. Тада би заиста постојала основа да се постави питање да ли је реч о селективној правди. Али, ако машине наставе да раде на Савском насипу и другде по Новом Београду, таква оптужба неће имати основа.

Што се тиче објеката који су били у својини Турака у време кнежевине и краљевине, сви до последњег су били исплаћени власницима. Оне које нису купила физичка лица, откупила је Београдска општина која је ангажовала Емилијана Јоксимовића да на месту сокака провуче европске улице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454117#p454117:3q2qiyj2 je napisao(la):
hobotnica » 27 Мај 2017 01:48 pm[/url]":3q2qiyj2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454058#p454058:3q2qiyj2 je napisao(la):
astrodule » 27 May 2017 10:04 am[/url]":3q2qiyj2]Podsetimo se originalnog projekta (Gagina slika).

Ne znam zašto nigde nije do sada isticano da je samo sprat nelegalan.
file.php
a jel video ovo šapić i lepo rekao pa ljudi kakav moj ujak eto ko je investitor.
Што каже @Астродуле, да се мало подсетимо.

Овако је "тај" објекат тј. "Индекс 10" изгледао до пре три-четири месеца (Астродуле скинуо са "уличног погледа").


Индекс 10 је ту од 1983.године и имао је (нисам сигуран) само привремену дозволу, као и остали објекти ту у том делу. Што се тиче инвеститора који пише на табли, а на слици коју сам снимио 19.марта о.г., је у међувремену умро, а Шапићев рођак (ујак или већ шта) је то све купио. После пар дана кад сам снимио таблу, она је уклоњена тј. пошто су биле две табле, улоњене су обе !!! Значи да је неко видео на Беобилду слике и обавестио инвеститора.

Решење је општина Нови Београд издала за реконструкцију објекта Индекс 10, а не за доградњу тј. надоградњу целе ове скарабуџевине која је изграђена. Значи решење је дато на основу цртежа који је био на табли и за објекат који нема спрат и који изгледа сасвим другачије него ово што је (било) изграђено. То је лепо рекла и шефица за управно-правне административне послове у општини Нови Београд у овом чланку, а тај чланак ми је послао један наш уважени члан, а из којих новина је, стварно не знам, сад није ни битно. Има још један чланак који сам добио, али се практично не може читати, у доста је малој резолуцији.Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2

И остали објекти који су у том низу су исто привременог карактера, а најстарији су пекара и бивша кафана-сад се ту продају разне топлотне пумпе, ту су преко 40-так година. Прво што треба да лети у том низу је она коцкарница, која се проширила на део где је некада била месара (до 2011 или 2012. године).

Иначе у том делу Студентске улице, само преко пута, а где је на тротоару она званична такси станица су и они проширени бивши киосци, а поготово, ко се сећа, је била једна мала прво пиљарница, па мала самопослуга која је проширена, која се опет касније волшебно проширила и по дужини и по ширини, а поготово по висини (на спрат) и на крају смо добили "црну удовицу", тако је зову, која је већ дуже време закантанчена јер нема скоро никавих папира, једино сад ради мењачница, мада је и она једно време била затворена.
"Црна удовица" Pogledajte prilog 1

Толико од мене. :sesir:
 
I vi ocekujete nesto od Sapica, pa covek je zagradio celu ulicu na Senjaku i pretvorio u svoje dvoriste.
 
Ulica Laze Lazarevica iz Zvecanske. Ulica vise ne postoji, jer je sad njegovo dvoriste.
 
Kod Autokonande, nije Senjak, jbg nemam memoriju slona, ali zagradjenu ulicu nisam zaboravio.
 
Vrh