Šta je novo?

Компјутери и технологија

Немам појма.

Узео сам MSI Aero RX560 4G графичку јер нису имали коју сам хтео.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
4gb sasvim dovoljno za sve igrice na high. Dobra je ta graficka, zavisi naravno sta igras.
 
Не играм GTA 5, Fortshit и та срања тако да ће бити супер.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Jel flešovao neko ROM na Xiaomi prvi put?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=766665#p766665:3kc8pewr je napisao(la):
Djole Pevcanin » 16.Aug.2020/9:36 pm[/url]":3kc8pewr]Jel flešovao neko ROM na Xiaomi prvi put?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Ja fleshovao Lineage OS na Xiaomi A2, prošlo bez problema.
 
Ne bih da s*ebem pošto bih flešovao XEU Stable na Mi 9T pa me zanima.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Потребан ми је неко ко се разуме у Wi fi екстендере јер имам огроман проблем са њим. Одједном је престао да ради, блинка наранџасто и не да ми да се повежем на интернет тј. даје али нема преноса података између рутера и екстендера. Покушао сам преко апликације да поново повежем оба али ми није дао да укуцам шифру јер је предугачка па сам променио шифру рутера и укуцао шифру и каже login failed. Екстендер сада не ради тј. само блинка наранџасто, ресетован је али ми сада не да ни преко апликације да се повежем. Носио сам га у Win Win где је и купљен где су га ресетовали али опет имам исти проблем. Сада сам га ја ресетовао опет и опет није решен. Да ли неко зна како ово да решим?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Пошто је тема "Ћирилица или латиница питање је сад" закључана, а ово је ствар везана за рачунаре, поставићу овде:

https://rs.sputniknews.com/zivot/202101 ... ionalizam/

Одмах сам инсталирао, одлично ради. И Беобуилд сам одмах ћирилизовао.

Нека ти је Јоване на здравље и на спасење! :sesir:
 
IBM 350 hard drive od čitavih 5MB je iznamljivan za velikih 3000 $ (današnjih 30 000 $). Bio je težak 1,5 tona.


10-3f0ca3fb2979c0b3bb4eadd595166f66.jpg
 
Имам један мали проблем. Које напајање купити?

Наиме, заменио сам прошле недеље AMD ђубре од графике MSI Aero RX560 са Asus GeForce RTX3050 Dual OC 8GB GDDR6. Небо и земља у односу на ђубре које мало мало па зајебава у смислу да се крешјуе драјвер и да су ми у Монитору где сам склапао комп рекли да реинсталирам драјвер. Наравно, опет исти проблем две године касније.

Али, то није тема.

Хоћу да заменим LC Power напајање од 600W нечим квалитетнијим од 650 или 700W како бих могао да нормално користим компјутер са тренутном графичком картом и да се не дај Боже не спржи од овог кинеског ђубрета. Избор је једноставно превелик. Не смем ETS2 да упалим јер температура иде на 60 и ради на 100% а управо то је другару скоро уништило 1650. Тип каблова небитан дакле до највише 15000 динара 80+голд мада и не мора само да је квалитетно и јако да графичка чије је препоручено напајање 550W може да ради нормално да не морам да бринем о температури. Имам 3 вентилатора у кућишту која лепо раде посао.

Тренутне спецификације рачунара су следеће:

Ryzen 3 3100
RTX 3050 8GB
Gigabyte B40M DS3H плоча
2x 8GB HyperX Fury један старији један новији 2667mhz
HDD од 1TB без SSD-a

Хвала унапред на саветима.
 
Имам један мали проблем. Које напајање купити?

Наиме, заменио сам прошле недеље AMD ђубре од графике MSI Aero RX560 са Asus GeForce RTX3050 Dual OC 8GB GDDR6. Небо и земља у односу на ђубре које мало мало па зајебава у смислу да се крешјуе драјвер и да су ми у Монитору где сам склапао комп рекли да реинсталирам драјвер. Наравно, опет исти проблем две године касније.

Али, то није тема.

Хоћу да заменим LC Power напајање од 600W нечим квалитетнијим од 650 или 700W како бих могао да нормално користим компјутер са тренутном графичком картом и да се не дај Боже не спржи од овог кинеског ђубрета. Избор је једноставно превелик. Не смем ETS2 да упалим јер температура иде на 60 и ради на 100% а управо то је другару скоро уништило 1650. Тип каблова небитан дакле до највише 15000 динара 80+голд мада и не мора само да је квалитетно и јако да графичка чије је препоручено напајање 550W може да ради нормално да не морам да бринем о температури. Имам 3 вентилатора у кућишту која лепо раде посао.

Тренутне спецификације рачунара су следеће:

Ryzen 3 3100
RTX 3050 8GB
Gigabyte B40M DS3H плоча
2x 8GB HyperX Fury један старији један новији 2667mhz
HDD од 1TB без SSD-a

Хвала унапред на саветима.
Asus rog strix je dobro napajanje
 
Али је 150€.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Не смем ETS2 да упалим јер температура иде на 60 и ради на 100% а управо то је другару скоро уништило 1650.
Kako gledaš temperaturu napajanja sunac ti tvoj? :)

Procesor ili grafika na 60C je ništa (ako je temp za njih). Tek kada pređe 80C, počneš malo da se cimaš, a preko 90C da se zabrinjavaš. Tako da drugaru nije tih 60C uništilo grafiku, već nešto drugo.

Što se napajanja tiče, ne moraš za tu konfu da se otvaraš za neko što ima fensi nalepnice pa košta 30% više. Za normalnu cenu imaš FSP napajanja koja će ti odraditi posao odlično, a ostaće i soka za upgrade kasnije - https://atom.rs/?sid=31280

Za razliku u ceni uzmi SSD i progledaj. ;)
 
Samo da vam kažem, ovo nije prvi put da lik pokreće temu sa nekim trivijalnim lako rešivim pitanjem samo da bi iskoristio priliku da iznese specifikacije svoje konfiguracije.

Prećutao sam to prva dva-tri puta kad sam naletao na ovu temu ali ovaj put me nešto mrzi.
 
Kako gledaš temperaturu napajanja sunac ti tvoj? :)

Procesor ili grafika na 60C je ništa (ako je temp za njih). Tek kada pređe 80C, počneš malo da se cimaš, a preko 90C da se zabrinjavaš. Tako da drugaru nije tih 60C uništilo grafiku, već nešto drugo.

Što se napajanja tiče, ne moraš za tu konfu da se otvaraš za neko što ima fensi nalepnice pa košta 30% više. Za normalnu cenu imaš FSP napajanja koja će ti odraditi posao odlično, a ostaće i soka za upgrade kasnije - https://atom.rs/?sid=31280

Za razliku u ceni uzmi SSD i progledaj. ;)
SSD нећу купити никад јер ће напајање бити последње улагање у рачунар. За сада сам главне ставке решио, додао рам и узео убицу од графичке баш да више никада ни једну једину компоненту не купим.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@ssd deo
steve-harvey-whats-wrong-witchu.gif


:)

3050 je daleko od ubice. Low-end RTX karta koja nije trebala ni da bude izbačena u prodaju ako ćemo realno. Ali nVidija is gonna nVidija.
Svakako je bolje od onoga što si imao, jer karte nizu ni iz približnog ranga od starta bile (ni cenovno ni po performansama).
 
Samo da vam kažem, ovo nije prvi put da lik pokreće temu sa nekim trivijalnim lako rešivim pitanjem samo da bi iskoristio priliku da iznese specifikacije svoje konfiguracije.

Prećutao sam to prva dva-tri puta kad sam naletao na ovu temu ali ovaj put me nešto mrzi.
Тема је последњи пут била активна прошле године.

Питање није лако решиво јер постоји једно шурнаест произвођача напајања и још толико врста. Забринут сам да не цркне ова од лошег напајања и то је све.

И не, не пишем свуда конфигурацију само да бих писао. Не знам. И то је све. А ти мислиш да је грех не знати колико видим иначе не би написао ово што си сад написао.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Loš rezon, ali ok. Ti si imao neki ko zna koji problem i sad izbegavaš AMD bez potrebe.

Čisto da znaš, ni nVidija nije pošteđena istih/sličnih problema i nadam se da nećeš imati ponovo iste zezancije, jer MPO (guglaj slobodno "mpo nvidia") uvek vreba iz zapećka. ;)
 
SSD нећу купити никад јер ће напајање бити последње улагање у рачунар. За сада сам главне ставке решио, додао рам и узео убицу од графичке баш да више никада ни једну једину компоненту не купим.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

3050 ubica od graficke?
Mora da se salis...

Skoro pa najslabija u 30XX seriji.
Ako si mislio da sa njom neces vise nikada nijednu komponentu kupiti tesko si se zeznuo.
Ona je vec sada skroz prevazidjena
 
Sta ra'itev vi na tim kompovima kad vam je sve prevazidjeno i slabo, igrate igrice u VR...?
 
Pa ne znam za sta koristi komp decko ali eto primera radi pokreni Cyberpunk sa tom 3050 bice ti sve jasno...
Ili pokusaj da renderujes u 3D neki model pa ce biti jos jasnije.
 
Vrh