Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Pozdrav,

Imate li informaciju da li je moguće kupiti samo garažno mesto u kompleksu?
I ako neko zna, koja je trenutna cena garažnog mesta?

Hvala!
 
Pozdrav,

Imate li informaciju da li je moguće kupiti samo garažno mesto u kompleksu?
I ako neko zna, koja je trenutna cena garažnog mesta?

Hvala!
Parking mesto je 15600 evra a "udvojeno" 25200 evra, sve da PDV-om. To "udvojeno" mislim da znači jedno iza drugog parking mesta što ne znam koliko je praktično (da bi se zadnji uparkirao/otpatkirao prednji mora izaći), ali može da bude rešenje s obzirom na to da je jeftinije nego da se uzmu dva normalna. Mi smo uzeli dva normalna (jedno pored drugog). Okačio sam negde ranije plan garaže pa se može pogledati.

Ne znam da li se može kupiti samo parking mesto, najbolje da ih pozovete da pitate. Podelite info ovde u svakom slučaju :)
 
Prilikom kupovine prvog stana pre 5 godina od GDS-a u MMA nisam, sve sam sam, proslo je bez problema. Sad sa Energoprojektom sam konsultovao advokata oko ugovora da mi pojasni neke stvari posto mi se dosta stvari nije svidelo. U svakom slucaju, ako nisi siguran sto da ne,. Ovaj put razmisljam da angazujem i sudskog vestaka prilikom useljenja pa razmisli i o tome :)
Hvala najlepše na odgovoru. Imate li možda predlog za nekog advokata (možete mi proslediti kontakt i u direktnoj poruci ako imate)? Opet, meni je sve u vezi kupovine totalna nepoznanica. Nemam nikakvog iskustva, pa mi svaki savet i usmerenje znači. Sve najbolje!
 
Informacije koje je je prijatelj dobio iz telefonskog razgovora sa prodavcem pre nekoliko dana: faza "B" je trenutno na oko 70% zarvšenih radova, očekivani kraj decembar ove godine. Od 85 stanova u toj fazi prodato je 40 i nešto (oko 50%). Faza "A" je puštena u prodaju pre neki mesec, ne znam da li je počela izgradnja ni dokle se stiglo. Ne znam ni cene stanova.
Postoje dva tipa parking mesta u garaži, kao što je @nekidrmr već pisao. Samostalno parking mesto košta 17.000eur sa pdv-om. Trenutno mogu da ih kupe samo kupci stanova i tako će i biti sve dok ne prodaju 80% stanova u celom kompleksu. Posle toga, ako procene da ostaje dovoljno, pustiće i u slobodnu prodaju.
 
Faza "A" je puštena u prodaju pre neki mesec, ne znam da li je počela izgradnja ni dokle se stiglo. .
Не пратиш на часу, а коментарисао си.;) Увелико се граде., погледај моју краћу фоторепортажу од 31.12.2022., страна 4. Од четврте слике су зграде у фази "А"
https://forum.beobuild.rs/threads/Е...Бежанијска-коса-М3-3.5130/page-4#post-1024390
 
Ne zanima me mnogo ova tema, pa ne gledam istoriju poruka dalje od poslednje strane🙂.
Samo sam hteo da dam informaciju (koju sam slučajno dobio) čoveku koji je pitao za prodaju parking mesta u garaži.
Kad smo već tu, iznenadio me podatak da objekat koji je na 70% izgrađenosti ima samo 50% prodatih stanova, mislim da je to retko mali procenat za popularne novogradnje sa novobeogradske strane.
 
Ne zanima me mnogo ova tema, pa ne gledam istoriju poruka dalje od poslednje strane🙂.
Samo sam hteo da dam informaciju (koju sam slučajno dobio) čoveku koji je pitao za prodaju parking mesta u garaži.
Kad smo već tu, iznenadio me podatak da objekat koji je na 70% izgrađenosti ima samo 50% prodatih stanova, mislim da je to retko mali procenat za popularne novogradnje sa novobeogradske strane.
Ovo su vise ledine nego sto je novi beograd. Bogu iza nogu pored groblja i ciganmale, nije nesto atraktivna lokacija za ove pare ako mene pitas..
 
I ja mislim da većini ljudi nije atraktivna lokacija po toj ceni u ovom trenutku. Specifična je i spratnost, nekome odgovara, nekome ne. 2/3 naselja je ili prizemlje ili poslednji sprat (a i jedini sprat koji to nije - iznad sebe u nekom delu ima povučeni sprat), što kupci često izbegavaju. Takođe, mislim da je, ko je hteo, uglavnom već kupio. Biće zanimljivo da vidimo da li će se sve prodati do kraja radova, kao i da li će prodavac (ako se ne proda) ostati dosledan ovim cenama ili će ići u korekciju naniže.
 
Ovo su vise ledine nego sto je novi beograd. Bogu iza nogu pored groblja i ciganmale, nije nesto atraktivna lokacija za ove pare ako mene pitas..
Ciganmalu će rešiti T6. Za svakog ko radi u Sremu ili NBG lokacija je idealna. Što se tiče groblja, mrtvi ne voze auta niti idu u vrtiće i škole što znači više mesta i prostora za nas žive. Možda na prvu loptu nije "atraktivna" lokacija ali mislim ako se gleda malo u daljinu jeste potencijal ;) Videćemo.
 
Ovo su vise ledine nego sto je novi beograd. Bogu iza nogu pored groblja i ciganmale, nije nesto atraktivna lokacija za ove pare ako mene pitas..
Види се да не познајеш насеља у општини Нови Београд.
Ледине су насеље које припада општини Нови Београд, као што и насеље Бежанијска коса припада истој општини. Насеље Бежанијска коса има три месне заједнице, и свака има своје блокове. 1. м.з. је цео један блок, 2.м.з има шест блокова, а 3. м.з има 26 блокова.
Блок 24 где Енергопројект гради ове станове у низу, нису уопште "Богу из ногу" и нису уопште близу гробља, а колико знам, цигани би требало следеће или оне тамо године, да лете оданде.
 
Nekome je bogu iza nogu ko je sa nekih krajeva preko mosta, a i radi na toj strani reke ali nama koji smo poslom vezani za NBg, a pogotovo koji smo ziveli na Kosi kraj je jako dobar. Mislim da ce usled prenaseljenosti na Nbg biti sve atraktivniji. Sto se groblja tice daleko je od istog, a svakako je bolje mozda i gledati u daljini u groblje nego u neku toplanu i slicno.
I neka neko objasni sta znaci pojam "atraktivna lokacija"? Da li je to trenutni trend ili dostupnost skole, vrtica, pijace, blizina auto puta i slicno.
 
Po mom shvatanju, atraktivna lokacija = tražena lokacija, mesto na kom veliki broj ljudi želi da živi ili poseduje nekretninu. Ne mora nužno da znači da je atraktivna lokacija istovremeno i kvalitetna, kao i obrnuto. Takođe, kvalitet lokacije je subjektivna stvar, nekome je bitna blizina centra grada, nekome velikih saobraćajnica, a većini blizina svakodnevnih potreba (posao, škola, vrtić).
Ovu poziciju ne vidim kao atraktivnu, ne zbog romskog naselja i groblja (jedno će se uskoro rešiti, drugo i nije blizu niti je vidljivo), već zato što je to sam obod grada i Novog Beograda, iza su Ledine, pa Surčin, druga opština, prigradska naselja. Nije bliža bitnim sadržajima (škole, vrtići, autoput kao veza ka gradu...) od bilo koje druge NBG lokacije, a znatno je dalja od društvenih sadržaja, kao i mostova ka centru grada.
Ima i prednosti (kao i svako periferno naselje), manja gužva, manja frekvencija saobraćaja, mirnija okolina.
Sve u svemu, iz mog ugla - nije atraktivna lokacija, to dokazuje i relativno manja potražnja za ovom novogradnjom. Deo ljudi će naći svoj interes i računicu da živi na tom mestu, što je sasvim ok.
 
Dakle, svodi se sve na licne potrebe, ukuse i shvatanja. Oni koji su iz unutrasnjosti, bar deo njih nikada nije culo za Kosu...znaju za Vracar i NBg tako da ima i toga. Drugo, sada vise preovladavaju kesh kupci, oni koji uzimaju kredit su sve redji zbog trenutne nesigurnosti ali ne sumnjam da ce na kraju vecina stanova biti prodata i trazice se stan vise.
 
Podela ljudi na one iz unutrašnjosti i neke druge nikako nije fer, posebno ne podcenjivačkim tonom, da znaju samo za Vračar i NBG. Računam da je to nenamerna omaška.
Pitali ste za objašnjenje pojma atraktivna lokacija, dao sam svoje viđenje tog pojma u prvoj rečenici prethodnog komentara.
Slažemo se da ova lokacija ima određenih kvaliteta, koje neki ljudi prepoznaju, neki ne. Atraktivna nije. Tj., najmanje je atraktivna od svih na kojima se trenutno gradi na NBG. Inače bi, u ovoj fazi izgradnje, Kosa kvart bila na 90% prodatih stanova, kao druge novogranje na NBG, koje su još i znatno skuplje.
I ja ne sumnjam da će na kraju svi stanovi biti prodati. Ostaje da vidimo u kom trenutku i po kojoj ceni.
Diskusija je krenula od moje konstatacije da prodaja ide sporije nego što bih očekivao.
Koje je vaše mišljenje, zašto ide sporije? Zato što deo ljudi iz unutrašnjosti nije čuo za BK i zato što keš kupci brojnošću nadmašuju kreditne? Ako je to, ne slažem se.
Mislim da je razlog neadekvatan odnos trenutne cene i "celog paketa" koji nudi Kosa kvart (preostali stanovi), u poređenju sa drugima. A možda i grešim...
 
Moja podela na ljude iz unutrasnjosti i neke druge se odnosila samo na nepoznavanje geografskog podrucja. Kao sto ni ja pojma nemam ili nikada nisam cuo za neka naselja u gradovima u unutrasnjosti koja su primamljiva, zahvalna ili atraktivna za zivot tako isto deo ljudi iz unutrasnjosti ne zna da osim centralnih gradskih opstina, Nbg-a, mozda Zemuna postoji jos lokacija koje bi im bile interesantne. Jednostavno ne zive ili nisu ziveli u Bg i to je jedino na sta sam mislio pod pojmom onih iz unutrasnjosti. Dakle, nije omaska ali ni to da se neko ne znam kako etiketira ako se kaze da je iz unutrasnjosti.
Cene formira trziste, bile one neadekvatne ili ne...ako je do sada prodato bar 50% stanova to ne znaci da prodaja ide lose vec samo da mozda nema vise onog utiska da kao da dele za dzabe. Sto se nacina kupovine tice to je moja pretpostavka. Dakle, prodaja slazem se ide sproije ali na kraju ce se opet traziti stan vise.
 
Данас - 28.02.2023. је објављена "Јавна презентација УП за изградњу јавних саобраћајница Нови Београд". Реч је о саобраћајницама које ће се налазити у стамбеном насељу "Коса кварт" на Бежанијској коси у блоку 24, и то саобраћајнице део улице Срђана Алексића, Балтичка и Улица број 2. Овде имате све о томе https://www.beograd.rs/cir/gradski-...-izgradnju-javnih-saobracajnica-novi-beograd/ , а ево само неколико детаља.

Све три нове саобраћајнице ће имати ширину коловоза од 6 метара са обостраним паркинзима, тротоарима и зеленилом. Саобраћајница Срђана Алексића је уствари наставак постојећег дела ове улице, где је почетак улице код садашње привремене окретнице градских аутобуса 70,74 и 75. Саобраћајница Балтичка ће бити улица која ће пролазити кроз средину насеља, а из те улице ће бити улази и излази у/из подземне гараже зграда које су подељене на део "А" и део "Б". Саобраћајница "Улица 2" ће бити попречна улица која ће спајати улицу Срђана Алексића-Балтичку и постојећу Магеланову.

Ради појашњења где је која улица и који је део "Б" и "А", поново постављам цртеж овог стамбеног насеља у блоку 24, трећа месна заједница.
Коса кварт_блок 24-део А и део Б.jpg


Ортофото и неколико цртежа
Плавим испрекиданим линијама су саобраћајнице које ће се р/градити
029.JPG


117.JPG

8cb3f587b550073d74f6bf605782775e_3975224225_Page_069.jpg
 
Izmena gradjevinske dozvole je usvojena prosle nedelje. Verovatno ce uskoro poceti da pozivaju na potpisivanje aneksa ugovora za one koji su potpisali po staroj dozvoli.

1677657128770.png
 
Ево и данашњег промотивног чланка у Куриру о Коса кварту

KOSA KVART – Stanovi za one koji su okrenuti porodičnim vrednostima
DRUŠTVO, 10.03.2023. 18:00h
Bežanijska kosa je oduvek bila simbol stanovanja u kućama sa akcentom na vrednosti porodičnog života. Uskoro na ovoj prestižnoj lokaciji na samom obodu Novog Beograda, naći će se 6 lamela stambenog kompleksa – KOSA KVART. Prvu priliku da postanete vlasnici jednog od 168 stanova imaćete u petak, 24. marta kada će se desiti Prodajni dan. Prodajni dan je prilika da po najpovoljnijim uslovima ,,ugrabite’’ šansu i postanete ponosni vlasnici i stanari Bežanijske kose.

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...a-one-koji-su-okrenuti-porodicnim-vrednostima
https://kadenasothebysrealty.com/
 
Koja je okvirna cena po m2?
Poslednja cena je bila dok je Energoprojekt prodavao oko 3000 evra sa PDV-om. Sada kada je preuzela Kadena ne znam (ni oni sami, zvao sam ih nisu znali) verovatno će ih formirati tek za prodajni dan 24.3. ili samo čekaju da izmena gradevinske dozvole postane pravosnažna.
 
Više od pola veka gledamo u daljinu sa metroom i 40+ godina sa tramvajem u 21. vek...
Tako su mi isto pričali za stan u Mileve Marić Ajnštajn da ima Roma, da je Bogu iza nogu... A evo za 5 godina više nego duplo skočio kvadrat nego što sam platio. Pitanje je kako gledaš u daljinu. I slepi mogu da gledaju - ali džaba kad ne vide. 😎
 
Vrh