Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Kao neko ko je dugo ziveo na B. Kosi mogu slobodno da kazem da je lokacija, kao i mikrolokacija odlicna, pogotovo za one koji zele da nisu pored glavnih saobracajnica i slicno. Kompleks kao da ce biti izolovan i ususkan. Spratnost je nesto sto mise bas svidja, vise volim 2-3 sprata pa u sirinu nego nesto skuceno sto ide u visinu. Sto se cene tice, ili imas ili nemas, ili zelis ili ne zelis...
 
Kao neko ko je dugo ziveo na B. Kosi mogu slobodno da kazem da je lokacija, kao i mikrolokacija odlicna, pogotovo za one koji zele da nisu pored glavnih saobracajnica i slicno. Kompleks kao da ce biti izolovan i ususkan. Spratnost je nesto sto mise bas svidja, vise volim 2-3 sprata pa u sirinu nego nesto skuceno sto ide u visinu. Sto se cene tice, ili imas ili nemas, ili zelis ili ne zelis...
To je i meni bila logika, bio sam voljan da "kupim" nepostojanje spratova odnosno sto manje ludih komsija. Eno npr. Eastside kompleks na Konjarniku vec oko 2900 evra, bukvalno kosnice. Ne znam koliko je sad ovde trenutno kvadrat, ako neko zovne Energoprojekt neka napise. Mada mozda i bolje da ne znam ako je krenulo da pada :D.
 
Ja nekako vise volim sirinu, nego visinu, a i zbog visegodisnjeg zivota na Kosi znam sve prednosti tog dela grada, sta vise zbog sve vece prenaseljenosti NBg-a Kosa postaje sve atraktivnija.
Btw, neko je spominjai klackalice u garazi, savet je da vodite racuna ako ste na donjem nivou klackalice jer je visina ogranicena pa ako vozite neki visi automobil bice neupotrebljivo, a da ne govorim izlazak iz istog u polu sagnutom polozaju.
 
@Комшија-ЗК, наравно да је локација одлична и као што кажеш Коса кварт ће бити изолован и ушушкан, а опет је све ту близу. Писао сам о свему томе на страни 2 и 3.
Две ствари ми се не свиђају, прво што се станова тиче, што су кухиња и дневни боравак једна целина, и друго што се гаража тиче, што су паркинг места удвојена, односно једно иза другог.
Овде неће бити клацкалица, а та гаражна паркинг места ми се исто не свиђају.
Поздрав од комшије са Косе.:sesir:
 
@Комшија-ЗК, наравно да је локација одлична и као што кажеш Коса кварт ће бити изолован и ушушкан, а опет је све ту близу. Писао сам о свему томе на страни 2 и 3.
Две ствари ми се не свиђају, прво што се станова тиче, што су кухиња и дневни боравак једна целина, и друго што се гаража тиче, што су паркинг места удвојена, односно једно иза другог.
Овде неће бити клацкалица, а та гаражна паркинг места ми се исто не свиђају.
Поздрав од комшије са Косе.:sesir:
Taj open space koncept kuhinje i dnevnog borakva je karakteristican za manje stanove jer prosto ne moze drugacije. Izdvojena kuhinja pojede vise kvadrata, a pogotovo sto mora biti duplo veca da bi bila kao zasebna prostorija. Ako je tako onda moras imati i prozor u istoj, a to sve zavisi od strukture stanova i arhitekte. Nisam gledao velike stanove da li imaju zasebnu kuhinju ali znam da danas od garsonjere pa do dvoiposobnih stanova preovladava taj open space koncept. S jedne strane imas manje "mrtvih kvadrata", a s druge nije prakticno kada se kuva jer svi mirisi budu u celom stanu nebitno da li se koristi aspirator.
 
@Комшија-ЗК, наравно да је локација одлична и као што кажеш Коса кварт ће бити изолован и ушушкан, а опет је све ту близу. Писао сам о свему томе на страни 2 и 3.
Две ствари ми се не свиђају, прво што се станова тиче, што су кухиња и дневни боравак једна целина, и друго што се гаража тиче, што су паркинг места удвојена, односно једно иза другог.
Овде неће бити клацкалица, а та гаражна паркинг места ми се исто не свиђају.
Поздрав од комшије са Косе.:sesir:
Slazem se a garazna mesta, ali to je mali broj takvih (dodao sam dole plan garaze). Mi smo uzeli dva koja su jedan pored drugog. Sto se tice kuhinje, to je stvar ukusa, ziveo sam u stanovima koji su imali i jednu i drugu varijantu. Meni je to lepo dok spremamo i kuvamo sto smo svi zajedno i ne mora neko da se izoluje na nekoliko sati u posebnoj kuhinji kao i sto ne ostavljamo goste ako nesto treba da se zavrsi. E sad sto se tice mirisa, sve zavisi sta se kuva :)
 

Prilozi

  • Blok B - Garaža .pdf
    5,8 MB · Pregleda: 227
Kao sto rekoh sve ima mane i prednosti ali sezona sarmi, podvarka i ostalih zimskih djakonija tek pocinje. :)
Da li imate pogodnosti da sami birate materijale i neke modifikacije dok traje gradnja? I da li je grejanje zamisljeno da bude iz toplane po potrosnji ili ce imati svoj nezavisni sistem, bilo na struju, gas itd.?
 
Kao sto rekoh sve ima mane i prednosti ali sezona sarmi, podvarka i ostalih zimskih djakonija tek pocinje. :)
Da li imate pogodnosti da sami birate materijale i neke modifikacije dok traje gradnja? I da li je grejanje zamisljeno da bude iz toplane po potrosnji ili ce imati svoj nezavisni sistem, bilo na struju, gas itd.?
Što se tiče materijala daće nam samo izbor pločica između par tipova. Što se tiče izmena, izmenili smo tj. izbacili deo zida i imali promene električnih instalacija. Baš povodom toga sam prošlog petka i otišao u stan oko pojašnjenja podizvođaču radova za elektriku.
Što se tiče grejanja, biće priključena zgrada na mrežu BG elektrana, plaćanje po utrošku. Trenutno postavljaju stolariju i izvode električarske radove, u Energoprojektu su rekli da objekat B u februaru bude na 80%. Videćemo...
 
da li neko zna koja je cena kvadrata trosobnih stanova i garaznih mesta?
 
Ocekivano, obzirom da se starogradnja na Kosi ceni 2000e, a neretko i vise.
Svakako bice lep blok, sa ne mnogo stanova, imace sirinu, zelenilo i sve neophodne sadrzaje.
Jedino sto ce vecina kupaca biti kesh kupci ili bar dobar deo sume biti dato u keshu. Za kredit uz osnovno ucesce potrebna je mnogo dobra plata ali i mogucnost da se zivi sa ratom koja nece biti manja od 500e.
 
Što se tiče materijala daće nam samo izbor pločica između par tipova. Što se tiče izmena, izmenili smo tj. izbacili deo zida i imali promene električnih instalacija. Baš povodom toga sam prošlog petka i otišao u stan oko pojašnjenja podizvođaču radova za elektriku.
Što se tiče grejanja, biće priključena zgrada na mrežu BG elektrana, plaćanje po utrošku. Trenutno postavljaju stolariju i izvode električarske radove, u Energoprojektu su rekli da objekat B u februaru bude na 80%. Videćemo...
Za grejanje pitah jer bi bilo idealno da objekat ima sopstveni sistem grejanja preko toplotnih pumpi, to je trenutno najekonomicnije i ni od koga se ne zavisi. Ovo grejanje iz Bg elektrana po utrosku ima par skrivenih caka i naravno mana. Prvo tokom cele godine placa se tzv, instaciona snaga koja za stan od 50kvm iznosi oko 1000din mesecno. Drugo, postoji trosak usluge daljinskog ocitavanja potrosnje koji iznosi 3-4e na mesecnom nivou. Dakle, za stan od 50kcm mesecni troskovi za grejanje nebitno da li je grejna sezona ili ne iznose oko 1500din. Nije mnogo ali svakako nije samo po utrosku, da ne govorim da je stavka za instalacionu snagu cista otimacina.
I naravno opet ste ograniceni jer se grejanje ukljucuje u 6 ujutru, a iskljucuje u 22h. Onda dok ne pocne grejna sezona, a hladno u stanu vi nemate grejanje itd.
Dakle iz nekog mog iskustva i kada se sve sabere i oduzme samo toplotne pumpe.
 
Za grejanje pitah jer bi bilo idealno da objekat ima sopstveni sistem grejanja preko toplotnih pumpi, to je trenutno najekonomicnije i ni od koga se ne zavisi. Ovo grejanje iz Bg elektrana po utrosku ima par skrivenih caka i naravno mana. Prvo tokom cele godine placa se tzv, instaciona snaga koja za stan od 50kvm iznosi oko 1000din mesecno. Drugo, postoji trosak usluge daljinskog ocitavanja potrosnje koji iznosi 3-4e na mesecnom nivou. Dakle, za stan od 50kcm mesecni troskovi za grejanje nebitno da li je grejna sezona ili ne iznose oko 1500din. Nije mnogo ali svakako nije samo po utrosku, da ne govorim da je stavka za instalacionu snagu cista otimacina.
I naravno opet ste ograniceni jer se grejanje ukljucuje u 6 ujutru, a iskljucuje u 22h. Onda dok ne pocne grejna sezona, a hladno u stanu vi nemate grejanje itd.
Dakle iz nekog mog iskustva i kada se sve sabere i oduzme samo toplotne pumpe.
Gde sad zivim u MMA je isto po utrosku, uz dobru izolaciju racuni su minimalni. Od 6 radijatora ukljucena samo 3 "na sredinu" i to neki put mora otvaramo prozore da rashladimo a hodamo da ne cuje Vucic u gacama po stanu. Klimu palimo da dogrejemo samo dok se beba kupa i to je to. Hocu reci super je i ovaj vid grejanja samo pod uslovom da nam urade termo izolaciju kako treba. A i toplotne pumpe sigurno ne rade bez nekog vida odrzavanja. Ne branim BG elektrane samo nama grejanje nije bio kriterijum kad smo trazili stan, vec najvise spratnost, struktura stana, pozicija stana, lokacija, kraj i veza sa autoputevima a nadam se i malo pouzdaniji investitor (mada nismo uopste zadovoljni ljudima iz prodaje Energoprojekta).
 
Naravno slazem se apsolutno, samo eto ja sam vise pristalica ako je po utrosku dajte da budem nezavistan. Inace verujemd a ce izolacija biti dobra, to je bar neki standard danas.
 
Brige bez, ali to ne znaci i da se placa 5000e kvm da se podrazumeva otimacina makar bila 1e.
I nije do novca koliko do drugih pogodnosti kada postoji nezavisni sistem.
 
Inače se slažem za toplotne pumpe, centralno grejanje treba da nestane. Samo sam hteo da bacim foru :D
U svakoj šali ima veoma malo šale. Neko mene zezne za 10 e očitavanja utroška energije mesećno, nekog ja zeznem, na kraju smo svi na nuli. :) Da čekam pravdu u Srbiji i poštene kompanije i dalje bih živeo sa mamom i tatom ili u iznajmljenom stanu.
 
Kako gradnja napreduje tako ce i da poskupljuje, pogotovo ako ima kupaca. A realno, treba i nagraditi one prve kupce koji svesno rizikuju i cekaju, od onih koji zele da vide kak ce na kraju sve ispasti pa tek onda odluciti se za kupovinu. Ubedjen sam da cenu kvadrada diktira i mikrolokacija, sirina i visina obejkta. Dakle, sve ono sto se dobija indirektno i u ne-materijalnom smislu, a ti benefiti se osete tek nakon sto se covek useli i pocne da zivi.
 
Данашње слике - 31.12.2022.

Део "Б", почели су да постављају столарију. Прва слика са раскрснице улица Магеланова-Колумбова.
IMG_20221231_123409_resized_20221231_014613968.jpg
IMG_20221231_123129_resized_20221231_014611814.jpg
IMG_20221231_122946_resized_20221231_014536417.jpg


По средини стамбеног блока ће бити ново изграђена Балтичка улица., где су сад ове бетонске плоче. Лево су зграде део "Б", а десно зграде део "А"
IMG_20221231_122936_resized_20221231_014538079.jpg
IMG_20221231_123003_resized_20221231_014537691.jpg


Део "А", увелико се ради, завршени први спратови. Сликано са будуће раскрснице Колумбова-Срђана Алексића (блоковски део ове улице)
IMG_20221231_122742_resized_20221231_014535084.jpg
IMG_20221231_122730_resized_20221231_014536024.jpg


Ради појашњења где је која улица и који је део "Б" и "А", поново постављам цртеж овог стамбеног насеља у блоку 24, трећа месна заједница.
Коса кварт_блок 24-део А и део Б.jpg
 
Nije mi jasno zašto je neophodna ova Baltička ulica. Svi okolni blokovi zgrada su slične veličine kao A+B i nijedan nema ulicu kroz sredinu, već zatvorene parkove. Posebno što kvart ima i garaže, pa nema potebe ni za parkingom između zgrada. Verovatno postoji neki dobar razlog, samo ga ja ne vidim.
 
Pa pristup garažama je predviđen iz te ulice.

Meni, sa druge strane, nije jasno zašto brojne interne saobraćajnice na NB, npr. u novom delu Bloka 29, nisu regularne, imenovane ulice.
 
Vrh