Šta je novo?

Železnice - putnički saobraćaj

Да ли та разлика постоји и на мађарском делу од Хоргоша до Сегедина?
Мислио сам да наши шаљу 711 јер немамо довољно 413, међутим дизел гарнитуре шаљу и Мађари иако је пруга електрифицирана недавно.
 
Да ли та разлика постоји и на мађарском делу од Хоргоша до Сегедина?
Мислио сам да наши шаљу 711 јер немамо довољно 413, међутим дизел гарнитуре шаљу и Мађари иако је пруга електрифицирана недавно.
Nisam siguran za prugu skroz do Segedina.
A razlog zašto nije EMV išao iz Subotice za Horgoš je taj zato što ne bi bio u mogućnosti da uđe u Suboticu čak i kada bi bio uključen napon u kontaktnoj mreži od granice na našoj teritoriji.
Sada već kada su se radovi priveli kraju može se razmišljati o slanju 413 ka Segedinu.
 
Poslednja izmena:
Drugari iz Polazak.rs su objavili red vožnje za relacije Stalać - Žitkovac kod Aleksinca - Niš - Leskovac.

Iz Stalaća do Niša 6 polaska dnevno (uveden ranojutarnji polazak i kasni za / iz Niša), vreme putovanja 1h 50 min.
Aleksinac - Niš ozbiljan (da kažemo) takt od 13 polaska vreme putovanja 40 minuta.
Od tih 13, 6 polazaka ide direktno do Leskovca, vreme putovanja 2h.
Niš - Leskovac 7 brzih, vreme putovanja 50 minuta.
Tu je i 8 lokalnih koji putuju celu relaciju 1h 20 min.

Brestovac - Priboj Leskovački 30 minuta klackanja.
Zanimljivo da Žitkovac - Niš ima 13 RE voza, a Novi Sad - Beograd 12, mada je činjenica da Novosadka pruga ima i dodatne REX polaske opet mi je ovo simpatičan podatak.
Mislim da tu nema potražnje za toliko vozova, pa bi bilo pametnije pojačati RE za Leskovac za barem 2 para, ovo malčice smanjiti.

Za više informacija:
Netačne podatke imaju na sajtu i samo dezinformišu putnike. Objavili su red vožnje za planiranu novu liniju AL-NI-LE kao i za 3 zrenjaninska Re voza, i to u pretrazi za današnji dan.
Kada se ista pretraga obavi na sajtu Srbija Voza, svih tih polazaka i dalje nema.
 
Evo malo nocnih slika (Slikao @superstar i ja)sa novosadske ranzirne i stajalista na pruzi NS-SU.
E sad,zanima me za to stajaliste koje mi nije jasno koje je,nema na mapi i ne znam dal je na foru Kamendina (neke druge linije staju tu pre rasputnice u sajlovu tipa bogojevo-ns)ili je to stajaliste Sajlovo za Regio NS-SU. Jer na stanici pise nesto tipa """SPT Novi Sad""" kao naziv. Prvi put ga vidim.
d0bdde3b-b405-49bd-b63c-45abf1513cc6.jpeg
43d2c449-9634-4b53-babf-07e233b9efb9.jpeg
7fbcc5e9-1ad7-4d72-98d4-83277a24960f.jpeg
ada8d05e-ecf8-4e22-8b57-3f9a6d0bcf47.jpeg
513b3886-4771-41d8-87a4-1fd5dd6322ed.jpeg
d9f6c67e-dd2f-4073-9f94-9c79970dcbaf.jpeg
 
“Primetila sam da kartice mnogih banaka ne funkcionišu na kartomatima, kao i da mnogi građani nemaju račune otvorene u bankama”.
Ok, prate sa Nove S ovaj forum, pa odmah nađu pravnicu koja će da im rekne.

postoje građani kojima je ovim onemogućeno ostvarivanje osnovnih prava, a to su maloletna deca, domaćice i sva ostala nezaposlena lica koja nemaju račune u bankama s toga su oni diskriminisani i o ovome bi trebalo obavestiti Poverenika za zaštitu ravnopravnosti jer se ovde radi o alarmantnom kršenju prava građana ove države”

Čekaj, šta? Maloletna deca sama da idu negde vozom, bez nadzora roditelja?

“Mi ovde u Srbiji se pravimo da smo tehnološki pismeni, a u stvari smo jedna nacija penzionera koji ne znaju da koriste aplikacije i koji ne žele da koriste kartice. Mi smo nacija koja je slagana da će ekspoziture banaka da produže radno vreme nakon leta, a neće. Zamislite situaciju u kojoj vama bankomat proguta karticu, vi ne možete da idete vozom, ne možete da podignete novac, ne možete da odete na blagajnu. Kome se mi tačno pretvaramo da smo digitalizovani”?, upitala je još jedna putnica u vozu politikološkinja S.J.

Ne znam, srećo, zamišljam i situaciju gde može da me odžepari neki Rom, ili da me pogodi asteroid u glavu.
“Pitam se i ko obrađuje podatke u toj aplikaciji gde ja treba da ostavim podatke svoje kartice na kojoj primam platu? Pri tom mobilna aplikacija ‘Srbijavoza’ za kupovinu on line karata takođe malo, malo ne radi i zašto ja moram unapred da se obavežem kojim prevozom se vraćam kada on takođe ne radi. Ako taj voz ne dođe onda ja dodatno plaćam 500 dinara zato što njihova usluga nije stigla do mene, da li je to normalno?”
:poop::poop::poop:
 
Evo malo nocnih slika (Slikao @superstar i ja)sa novosadske ranzirne i stajalista na pruzi NS-SU.
E sad,zanima me za to stajaliste koje mi nije jasno koje je,nema na mapi i ne znam dal je na foru Kamendina (neke druge linije staju tu pre rasputnice u sajlovu tipa bogojevo-ns)ili je to stajaliste Sajlovo za Regio NS-SU. Jer na stanici pise nesto tipa """SPT Novi Sad""" kao naziv. Prvi put ga vidim.
Pogledajte prilog 213229Pogledajte prilog 213230Pogledajte prilog 213231Pogledajte prilog 213232Pogledajte prilog 213233Pogledajte prilog 213234
Piše TPS Novi Sad.
 
Čekaj, šta? Maloletna deca sama da idu negde vozom, bez nadzora roditelja?

Izvini, da li srednjoskolce mame i tate moraju da vode za ruku u skolu? Ili smatras da srednjoskolci nisu maloletnici? Da li deca sa sela ne treba da idu u osnovnu muzicku skolu ili nesto slicno? Nemaju svi besposlene mame i tate da ih vozaju. A nisu ni sva deca nesposobna da se sama o sebi brinu na tom nivou.
U moje vreme smo jos od prvog razreda isli sami peske ili autobusima u skolu, a u srednju skolu su skoro svi sa sela gde je bila pruga, isli vozom. Pa dok zeleznica nije prilagodila vozni red da ne moze da se stigne na vreme na nastavu, a onda i ukinuli zbog "nedostatka interesovanja".
 
Poslednja izmena:
Izvini, da li srednjoskolce mame i tate moraju da vode za ruku u skolu? Ili smatras da srednjoskolci nisu maloletnici? Da li deca sa sela ne treba da idu u osnovnu muzicku skolu ili nesto slicno? Nemaju svi besposlene mame i tate da ih vozaju. A nisu ni sva deca nesposobna da se sama o sebi brinu na tom nivou.
U moje vreme smo jos od prvog razreda isli sami peske ili autobusima u skolu, a u srednju skolu su skoro svi sa sela gde je bila pruga, isli vozom. Pa dok zeleznica nije prilagodila vozni red da ne moze da se stigne na vreme na nastavu, a onda i ukinuli zbog "nedostatka interesovanja".
Bas tako,kad sam iso u srednju,dolazila su samostalno razna deca vozom,isto nis bg prugom su ulazili i izlazili srednjoskolci a bogami i osnovci. Nije to nista problematicno niti im trebaju mama i tata da ih vode za ruku sa 12-18 godina zaista.
 
Netačne podatke imaju na sajtu i samo dezinformišu putnike. Objavili su red vožnje za planiranu novu liniju AL-NI-LE kao i za 3 zrenjaninska Re voza, i to u pretrazi za današnji dan.
Kada se ista pretraga obavi na sajtu Srbija Voza, svih tih polazaka i dalje nema.
Verovatno su prekopirali iz reda voznje za ovu godinu, posto su planirali ove godine da zavrse do Brestovca. Svakako od tog voza nema nista barem do proleća. Inače, mislim da su prekopirali potrebno vreme iz vremena pre rekonstrukcije. Valjda ce trebati dosta manje između Niša i Leskovca. On je i u 2019. putovao oko sat vremena.
 
Netačne podatke imaju na sajtu i samo dezinformišu putnike. Objavili su red vožnje za planiranu novu liniju AL-NI-LE

Inače, mislim da su prekopirali potrebno vreme iz vremena pre rekonstrukcije. Valjda ce trebati dosta manje između Niša i Leskovca. On je i u 2019. putovao oko sat vremena.
Potrebno vreme u 2019. za brzi voz 46-47 minuta
Screenshot_2024-09-29-23-51-06-97_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12~2.jpg

Za regio 1:03-1:09 minuta
Screenshot_2024-09-29-23-50-02-43_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12~2.jpg

Ispasce da posle rekonstrukcije treba vise vremena.
Screenshot_2024-09-29-23-53-59-93_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12~2.jpg

Srediće se sve kada završe ono malo što im je ostalo. Inače na ovom sajtu vagon veb tokom cele.godine stoje polasci na relaciji Aleksinac-Leskovac, mogu da razumem da oni kopiraju plan ali da neko ovako izlupeta u sred septembra...
 
Čekaj, šta? Maloletna deca sama da idu negde vozom, bez nadzora roditelja?
Наравно да иду, како би иначе стигли у школу и зашто би иначе постојала школска месечна. Зато су и поласци који се гађају са школским сменама често значајно пунији јер ти у воз одједном уђе гомила средњошколаца.

А чак и ако занемариш одлазак у школу, ваљда и путују негде. Иду код бабе и деде, иду у изласке, иду било где. Тад вероватно имаш највише слободног времена у животу. Па, ја сам целу средњу провео или у возу или бусу или стопирајући, а ниједно од тих средстава ми није било потребно до школе. Хтео да упознам своју земљу и радим занимљиве ствари са друштвом.

Где ти живиш човече, јел си заборавио како је имати 16 година.
 
Poslednja izmena:
Ispasce da posle rekonstrukcije treba vise vremena.

Zato što je tempo obnavljanja pruga sporiji od tempa njihovog propadanja usled neadekvatnog održavanja. Niš - Brestovac, odnosno deonica koja se obnavlja je bila relativno dobra i pre remonta, te benefit skraćenja vožnje nije previše značajan. Od Brestovca do Vinarca je pruga loša i biva sve lošija jer ona nije rađena, a od Vinarca do Leskovca je pruga obnovljena pre 7 godina iz ruskog kredita, međutim loše je održavana od tad, te je smanjena brzina. Sve ukupno kad se sabere, biće dobro ako vozno vreme iz 2025. bude približno onome iz 2019. U prevodu, jedan korak napred, dva koraka nazad.
 
Verovatno su prekopirali iz reda voznje za ovu godinu, posto su planirali ove godine da zavrse do Brestovca. Svakako od tog voza nema nista barem do proleća. Inače, mislim da su prekopirali potrebno vreme iz vremena pre rekonstrukcije. Valjda ce trebati dosta manje između Niša i Leskovca. On je i u 2019. putovao oko sat vremena.
Radovi na južnoj pruzi nisu gotovi, ali zašto su bukvalno 31.08.2024. zrenjaninski voz koji je trebao krenuti 01.09.2024. skinuli sa reda vožnje na sajtu? Zašto, ako je na ovom forumu baš tih dana bilo reči da je čak i jedna garnitura 711 poslata iz Rume u Zrenjanin da bi vozila na toj liniji?
Mislim, jasno ko dan da je jedini suštinski razlog Pantransport i njegov mafijaški monopol, kao i za nepokrivenost Pančeva BG Vozom. Ali koje "zvanično" objašnjenje za to ima gospođa direktorka IŽS koja misli da je moguće rekonstruisati 2000 kilometara pruge za 5 godina :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Vrh