Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Druga strana medalje. Znam i slučaj gde je rampa bila spuštena dugo, a voz je prošao. Auti su se provlačili ali naišao je čovek sa šleperom koji je blokorao prelaz jer ne može da prođe.
Zvali su železničku stanicu, oni im rekli da nisi nadležni i spustili slušalicu.
Revoltirani vozači su polomili rampu da bi oslobodili saobraćaj.
 
Pa stanica na TK pruzi nije nadležna, e sada moglo je stanično osoblje da obavesti TK iz dobre volje.
 
Bukvalno 99.99% ljudi nema pojma šta je telekomanda i ko je nadležan za rampu. To je termin isključivo za železničare, za običnog vozača to je samo rampa koja neče da se digne i za koji "niko" nije nadležan.
Takvo iskustvo posle može da nesavesnog vozača dovede u situaciju sa posumnja da rampa opet ne radi.
Mislim da to nije tako redak slučaj da rampa bude spuštena a voza nema. Često se pominje
 
s druge strane, dešava se i da je podignuta a voz prolazi, pa nekako niko nije dodatno oprezan zbog toga... ali kad je spuštena odmah se misli da je bez razloga zbog kvara.
 
s druge strane, dešava se i da je podignuta a voz prolazi, pa nekako niko nije dodatno oprezan zbog toga... ali kad je spuštena odmah se misli da je bez razloga zbog kvara.
Ne opravdavam neodgovornost al ima je sa obe strane. Doduše kad je rampa podignuta u kvaru verovatno uvek ima nalog za kocenje
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mel
Koliko se sećam, od Vinarca do Đorđeva su radili gornji stroj, ali bez stanica i bez mostova. I sada kada dođe na redu nastavak od Brestovca, nije valjda da ce kompletnu prugu sa donjim strojem raditi. Ispašće da su bacili novac da bi se pruga koristila 2-3 godine.

Nema nikakvih planova za Vinarce - Brestovac, za sada
Ako se nekad bude radilo nešto na toj deonici, trebalo bi organizovati zamenski autobuski prevoz za deonicu Leskovac - Brestovac.
 
Ne opravdavam neodgovornost al ima je sa obe strane. Doduše kad je rampa podignuta u kvaru verovatno uvek ima nalog za kocenje
Opšta populacija kada vidi da su prelazi u kvaru odmah pomisli kako je to opasno i kako će neko da "d'izgine".
A ustvari, verovali ili ne,tada je voz najbezbedniji po sve vozače drumskih vozila.
 
Vrh