Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Јеесте Зума и да се надише остатака Пиралена за потомство или да га затрпа овај багер док га потомство не пронађе за 200 година..

Ако руководство железнице нема намеру да се бахће са тунелима, нема разлога да ико од форумаша ризикује живот силазећи у непознато.
 
Tunel je otvoren sa obe strane, dobro ozidan, provetravanje je sa ovolikim otvorima sigurno dobro, pa teško da posle minimalno 50 godina spiranja vodom i luftiranja može nešto da ostane čak i da jeste prosuto. A duboko sumnjam u to. Ali svako je slobodan u ovakvim izborima pa neka sam bira.
 
Искрено, ја само чекам да може да се изађе из станице ка аутопуту без кружења около-наоколо улицама као што мора сада. Волео бих да нису имали ову заврзламу са тунелом.
 
Можда да обавестимо оног младог сталкера (браћо, браћо), да прође тунелом?
 
Bršem deo posta, jer nisam bio ispratio sve na času (temi) tako da sam u međuvremenu prelistavanjem video odgovore na neka svoja pitanja i predloge.

Doduše i dalje sam siguran da bi za paket pića ili grickalica ili cigareta, i neki od radnika pristao da skokne dole na 5 min i snimi ili opiše š'a ima (u delu kod samog Prokopa, pa koliko stigne). Ako već i nisu silazili iz drugih razloga...
 
Poslednja izmena:
U četvrtak. 24.2.2022. u 10 časova u Medija centru Udruženje "Vratimo trolu 28" predstavlja rezultate istraživanja "Da li znaš kako do Prokopa". Na osnovu preko 1000 popunjenih anketa od strane građana će biti predložena rešenja kako da se ova stanica bolje poveže javnim gradskim prevozom. Više detalja u narednim danima.
 
To je možda najgluplja tvrdnja da ljudi ne mogu naći stanicu,gotovo svaki drugi stanovnik ove zemlje zna putanju kroz kneza miloša,ili kroz deligradsku.
 
То се теби чини, а овде имамо резултате анкете. Који поражавају.
 
Dobro je, nisu ga zazidali, a nadam se da ni neće....

Tuneli zatrpani

Контактирао Кресоја, он био, затрпано и зазидано

Делим се скриншотовима јер ми се слао на инстаграму поруку

1645431082503.png

1645431181809.png


Тако да браћо, ништа од идеје да се нешто искористи. Не умемо ми да будемо прагматични.
 
Искрено не би овај тунел могао нешто претерано практично да се искористи.
 
Evo "referentne" slike, normalne na pravac pružanja stanice, da ostane za uspomenu i kao buduća oznaka tačne lokacije tunela u odnosu na okolne zgrade. Po početnim delovima zidova tunela se vidi da levi tunel ide pravo u brdo, a desni je pod uglom i ide više nadesno.

Nažalost zazidana su oba tunela. Ne bi mi bilo žao da je neko jasno rekao: "Razmatrali smo tu mogućnost i ispitivali tunel. Međutim nije ga racionalno koristiti zbog toga i toga." Onda bi bar znali da postoje opravdani razlozi kao konačni rezultat stručne analize svih razloga za i protiv, a ne samo to što se nekome žurilo i nije hteo da ima dodatne komplikacije i troškove. Čak i kad se napravi pravi ulaz u železničku stanicu sa posebnim autobuskim linijama koji voze do same zgrade, opet bi bilo korisno imati još i direktnu, brzu vezu pokretnom trakom između železničke i autobuske stanica na najvećoj gradskoj saobraćajnoj arteriji kao što je auto put. Pošto je zgrada dugačka u odnosu na širinu, ljudi bi i tada bitno brže stizali od auto puta do stanice (i već bili maltene direktno na peronu), nego pešačeći od posebne autobuske i taksi stanice ispred budućeg ulaza u zgradu, pa kroz nju (dugačka je više od 400m), sve do perona na recimo sredini stanice. Sa brzinom pokretne trake 6 od km/h vožnja bi trajala svega 2 minuta od GSP mreže linija na auto putu do perona. Briga o ovako sitnim detaljima, kao što je još jedna mogućnost pristupa, čini veliku razliku.

IMG_7918r.JPG


IMG_7919r.JPG


IMG_7921r.JPG


IMG_7922ra.JPG
 
Jesu li tuneli zazidani u ovih par nedelja kada su ponovo otkriveni?
 
Gledajući podzemne prolaze po gradu verujem da bi i ovaj zaudarao na mokraću i da bi se skupljali beskućnici. Osim toga noću ne bi bilo bezbedno koristiti ga, jer s obzirom da je uzak a dug idealan je za lopove koji presreću. Tako da nažalost, u našim uslovima nebrige i neodržavanja možda je ovako i bolje.
 
@mihajloboric87
@prle

Živim u okolini Prokopa i teško da ima nekog ko ima bolji uvid u situaciju.

Nemali broj ljudi me je pitao kako da dođe do gradskog prevoza ili kako da od gradskog prevoza dođu do same stanice. Dosta njih pita i za neki market, pa ih u zavisnosti od željenje konačne lokacije, upućujem na "Shop & Go" ili "Aromu", uz objašnjenje kako da dođu.

Bilo je par puta i da me ljudi pitaju za 34, na samoj stanici ispred ulaza u Prokop. Od kako je uvedeno stajalište za 34 i 36 "Rudo" u smeru ka Prokopu, tako je poprilično smanjeno pretrčavanje Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića po izlasku iz troli kod Rudog, u smeru ka Banjici.

Što se tiče 36, par puta sam upućivao ljude šta i kako. Istu u 99% slučajeva koriste oni koji dođu vozom do Prokopa, jer je u suprotnom smeru baš zeznuto, pošto na 20 minuta ide, pa je teško ukombinovati sa redom vožnje voza. Takođe sam prisustvovao i jednom prilikom situaciji da žena sa Banjice nije znala gde je Prokop, a trebala na neki voz da stigne.

Nadam se da je sada malo jasnija slika.
 
Vrh