Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498292#p498292:daaeylkm je napisao(la):
WLABmz » December 5th, 2017, 1:27 pm[/url]":daaeylkm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498172#p498172:daaeylkm je napisao(la):
solecar » Uto Dec 05, 2017 12:11 am[/url]":daaeylkm]
Pa bilo bi glupo da stanicu nazivaju novom Glavnom železničkom stanicom , a da vozovi kreću iz Rakovice i Zemuna. :)
Ne vidim šta je tu glupo. Tako je recimo u Berlinu ili Hamburgu...
Koristio sam se sarkazmom. Jedino što bi još trebalo da isprobam je da kad se služim sa time , napišem da je to u pitanju , mislim na sarkazam , pošto sam raznorazne stvari isprobavao i gotovo niko da ukapira da je to u pitanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498394#p498394:nahum4cl je napisao(la):
solecar » Uto Dec 05, 2017 8:33 pm[/url]":nahum4cl]
Koristio sam se sarkazmom. Jedino što bi još trebalo da isprobam je da kad se služim sa time , napišem da je to u pitanju , mislim na sarkazam , pošto sam raznorazne stvari isprobavao i gotovo niko da ukapira da je to u pitanju.

Ne ide ti nešto :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=498379#p498379:pmapq83d je napisao(la):
RioBL » Uto Dec 05, 2017 7:41 pm[/url]":pmapq83d]Ja se nadam

Da li je i ovo sarkazam? :mrgreen:
 
Прикладна употреба наводника и/или смајлија може веома лепо дочарати сарказам.
 
je*******iga , koristio sam / koristim i jedno i drugo , pa vidiš da ni to ne funkcioniše.
 
Према новом реду вожње, последњи воз из Уе за Прокоп стиже у 21:21 што је супер. Али нити има више Бг воза нити аутобуса. Како отићи са станице?
 
Krenes onim vozom koji ide na glavnu zeljeznicku i stize u 20:00...dok jos mozes. Kad zatvore glavnu onda ganjaj autobuse iz Uzica. To se inace zove modernizacija srpske zeljeznice.
 
Лоша повезаност Прокопа са ЈГП је највише проблем градских власти.
 
Прокоп од данас главна железничка станица
НЕДЕЉА, 10. ДЕЦ 2017, 11:30 -> 11:32
ИЗВОР:ТАНЈУГ

На српским пругама данас је почео да важи нови железнички ред вожње, а станица Београд центар у Прокопу постаје главна железничка станица за готово све возове у унутрашњем путничком саобраћају.

Из досадашње главне железничке станице Београд у унутрашњем путничком саобраћају од данас саобраћају само три пара возова између Београда и Новог Сада, док се читав међународни путнички саобраћај и даље одвија преко главне железничке станице Београд, објављено је на сајту "Инфраструктура железнице Србије".

У међународном путничком саобраћају највећа је новина да ће воз између Београда и Солуна по новом железничком реду вожње сада саобраћати сваки дан, док ће између Београда и Софије саобраћати током летње туристичке сезоне, од 15. јуна до 17. септембра 2018. године, а у осталом делу године саобраћати на релацији Димитровград - Софија.

Доста измена у организацији саобраћаја биће и у систему београдске градске железнице БГ Воз.

По новом реду вожње, након што БГ Воз почне да саобраћа до Ресника, у Реснику је планирана веза возова из система београдске градске железнице и возова из унутрашњег саобраћаја, који саобраћају на релацијама за и из Ниша, као и за и из Ужица.

У станици Батајница планирана је веза возова из система БГ Воза са возовима из унутрашњег саобраћаја који саобраћају за и из Шида, односно за и из Новог Сада и Суботице, док је у станици Панчевачки мост планирана веза возова из система БГ Воза са возовима из унутрашњег саобраћаја који саобраћају из и за Вршац, као и из и за Зрењанин.

Нови ред вожње важиће до 8. децембра 2018. године.

"Инфраструктура железница Србије" је у нови ред вожње ушла са 160 километара пруга на којима је брзина возова повећана на 80 - 120 километара на сат и смањеним дужинама лаганих вожњи за 50 километара, захваљујући свеобухватним пројектима модернизације и реконструкције железничке инфраструктуре у Србији.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... anica.html
 
Po sistemu pravljena požara i gašenja istog očekujem da počnu da se pojavljuju tekstovi u medijima kako je loše povezan Prokop, te će gradska vlast brže bolje da uvede neku liniju do Prokopa. To naravno je trebalo da se uradi već danas kada je krenuo novi red vožnje, ali...
 
Ma samo nek urade , ja sam im još pre puštanja južne saobraćajnice dostavio predloge koje smo iznosili ovde.
 
I dalje mi nije jasno šta je sa spuštanjem trola na Prokop.
 
Rekao bih da ni oni sami ne znaju. Evo sad dođosmo u situaciju da je problem i predviđeno proširenje ulice Dragana Mancea. umesto da su to uradili zajedno sa novgom saobraćajnicom ...
 
Драгана Манцеа су стварно требали да раде заједно са изграђеном саобраћајницом до плоче, а са њима и контактну мрежу за тролејбусе.
 
Ko zna kada ce to prosirenje Dragana Mancea. Ono vijuganje i prolazenje ljudima ispod prozora u soliterima od sadasnje stanice trolejbusa do Prokopa mi ide previse na zivce. Kakva je mogucnost da se uradi kontaktna mreza za trole sad pa da proradi trola dole dok se ceka to prosirenje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499742#p499742:bf29s5wq je napisao(la):
mvbg1 » December 10th, 2017, 9:07 pm[/url]":bf29s5wq]Ko zna kada ce to prosirenje Dragana Mancea. Ono vijuganje i prolazenje ljudima ispod prozora u soliterima od sadasnje stanice trolejbusa do Prokopa mi ide previse na zivce.
Ja stanujem tu i meni to uopšte ne smeta.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499742#p499742:bf29s5wq je napisao(la):
mvbg1 » December 10th, 2017, 9:07 pm[/url]":bf29s5wq]Kakva je mogucnost da se uradi kontaktna mreza za trole sad pa da proradi trola dole dok se ceka to prosirenje?
Ne postoji ni jedna prepreka da se postavi kontaktna mreža. Sve što treba da se uradi je da se postavi kontaktna mreža na način kako je to urađeno u Cvijićevoj i Dimitrija Tucovića , uz eventualno postavljanje dodatnih stubova na par mesta.
 
Дакле, да наставимо у стилу Ex Yu Aviation, идемо на трендове на српским железницама у децембру:

- У милионској престоници, главнина железничких линија измештена је на градилиште железничке станице Београд-центар, које се не налази у центру, и које не опслужује нити једна једина фреквентна линија јавног превоза изузев БГ:воза, а очекује се и да учесталост његових полазака ускоро буде четвороструко мања.

После овога једно питање се намеће: Заслужујемо ли ми уопште државу? Јер, да су остали Турци, то не би било тако.
 
Хоће ли прокоп после затварања главне станице бити преименован у Главна станица, или остаје Београд центар?
 
Neće, zato što Beograd ima dve glavne stanice: Prokop i Novi Beograd, a po GUP-u i treću planiranu (Sajam).
 
Извињавам се унапред због постовања двапут заредом. Ево шта, како ја видим, у новој ситуацији треба под хитно учинити са мрежом јавног градског превоза. Реч је о промени траса постојећих линија:

- 96 се продужава Дечанском, Тргом Николе Пашића, кроз Кнеза Милоша и даље до Прокопа. Нова линија: Борча - Прокоп;

- 78 се преусмерава од Старог савског моста - Савском па преко Мостарстке петље и Прокопа, Булевара кнеза Александра до Драгише Мишовића и даље редовном трасом;

- 55 се преусмерава са Мостара на Прокоп, улицу иза гробарског стадиона и Аутокоманду, до постојеће трасе.

На свим линијама обавезно зглобни аутобуси.

Касније размислити о увођењу потпуно нових линија, имајући у виду и будућу аутобуску станицу на Новом Београду, као и ж. ст. НБ.
 
Vrh