Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Ja stvarno ne znam kako nisu mogli da umesto tih visećih stubova stave neke odole i tako podupre te travelatore... A i čisto sumnjam da to estetski mogu kao da poprave.
 
И мени то није јасно. Зашто мора да виси?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: bit
dji_fly_20231003_171638_720_1696346207805_photo_optimized.jpeg
dji_fly_20231003_172300_722_1696348802048_photo_optimized.jpeg
 
Ne znam da li je šala, ali mislim da je ovo odlična ideja :) Trenutno su stanična zgrada i peroni totalni kontrast. Goli ofarbani plafon i keramičke pločice više odaju utisak nekakve garaže nego sastavnog dela namenjenog putnicima.. Kada bi plafon ofarbali u crno i postavili brisoleje iznad putničkog dela uz modernu rasvetu izgledalo bi fantastično, čak i ovo što si pominjao da ograde deo kod pokretnih traka, mislim da bi se totalno promenio generalni utisak.

EDIT: Evo nekih primera:
ea51b14281fd588257cf5296df4ae0d0.jpg

13.jpg

7.jpg

 
Poslednja izmena:
Ljudi, šta predstavljaju ove sklepotine na severnom ulazu. Mene podsećaju na štandove sa sajma knjiga. Neki parkinzi za bicikle i motore?
 
Да нису покрили отворе где ће доћи покретне степенице за новоизграђен перон?
 
Da li ste vi normalni, pa nece odrzavati ni goli beton a ne to
Pa ovo je i predvidjeno da traje dugo, a da ne zahteva neko posebno održavanje. Instalacije koje su skrivene iznad su lako dostupne, nema nikakvog lupanja betona posle itd, sve što treba jeste ofarbati beton u crno, a posle toga će svejedno sam pocrneti od neodržavanja i to je to. U poredjenju sa većinom drugih rešenja, ovo mi deluje najbolje u našem slučaju.
 
Pokrenuta je peticija za bolje povezivanje Prokopa gradskim prevozom (trolejbusi i autobusi) i za izmenu plana linije 1 metroa, tako da se usvoji krak preko Prokopa i KCS, prema prvobitnom planu firme EGIS. Ko god smatra da je potrebno ponuditi bolju uslugu javnog prevoza i bolje povezati železničku stanicu sa drugim delovima grada, istu može potpisati na linku 👇, gde može saznati i sve njene pojedinosti.​

 
Vrh