Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Проблем је што нема промена у том смеру. За почетак су могли да спусте тролејбусе доле још када је урађена саобраћајница на плочи. Могли су да пребаце неке аутобусе да окрећу доле када је укинута окретница Савски трг.
Град и железница нису у складу са овим пројектом од самог почетка. Мимоилазе се скроз.
 
Pisano je 100 puta šta treba poboljšati, davani i konkretni predlozi - ništa nije poboljšano. Ništa neće ni biti poboljšano.

Na perverzan način, postoji neki prećutan konsenzus da je linija 36 dovoljna, kao i da je pešačenje do trolejbusa OK. Pa onda to je, što je.
 
Па за сад је могло да буде побољшано, али град баш брига за ову станицу, а железница је свет за себе.
 
Sa novom staničnom zgradom stižu i nove linije. 100,% i to ih Vučić najavljuje

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Moglo jeste, ali sada idu izbori, otvara se stanična zgrada, biće i poslovne zgrade pored, pa eto prilike i za neke nove linije. Naravno, da to bude više od onoga kako ćemo jednog dana dobiti vezu sa linijama sa autoputa preko pristupnih saobraćajnica kod Hitne pomoći, a koje treba da se izgrade, kao i da to bude više od lupanja šakom o sto (metaforički) i govora kako Prokop mora da ima direktnu vezu sa metroom preko prve linije, a u planovima za isti se ništa ne menja (i dalje se to ignoriše).​
 
Da budemo sasvim realni, kad sa stanice kreće 36-ica, autobus je gotovo uvek poluprazan, kao i voz iz Novog Sada kada dolazi na Prokop. Gotovo svi izađu na Tošinom Bunaru kada je u pitanju regio ili Novom Beogradu kada je intersiti. Situacija je drugačija kada je vikend pa se duže čeka, nakupi se ljudi, ili u večernjim satima kada bude masa ljudi koji dolaze, tada su trole često pune. Ja veoma često koristim Prokop i nisam imao iskustva kao što je prevelika gužva u troli ili čekanje. Da, stvari u budućnosti moraju da se menjaju, ali trenutna situacija prema mom vrlo subjektivnom mišljenju, zasnovanom na iskustvu, nije akutna.

Više me brine ko će biti zakupci prostora i gde ću piti kafu XD
 
Cudi me da niko nije primetio ogroman mural koji je postavljen u holu zgrade jos pre neki dan. Iskreno meni se ne svidja, izgleda bas socijalisticki (oblici i boje).
 
Vratimo se na brisoleje😂
Па да се вратимо, ево предлажем да се зграда Железничка станица Београд Центар преименује у Железничка станица Београд "Брисолејка" :cool:
 
Meni je sa Žarkova mnogo jednostavnije da se spustim do stanice Novi Beograd nego da kružim okolo da bi došao do Prokopa. Jednog lepog dana kad budu pustili Sokola kroz Vračarski tunel, ova stanica će definitvno izgubiti smisao postojanja. Totalni promašaj i bacanje para.
Ti druze da si promil Zarkovac znao bi da je najveca jeres u Zarkovu reci NA Zarkovu, SA Zarkova, postoji samo U i IZ Zarkova ;-)
 
Može li se negde videti mural? Već su krenule teorije zavere da prikazuje boje strane zemlje.
 
Može li se negde videti mural?
IMG_8525.jpeg
 
Vrh