Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

2012":2t2hgmb7 je napisao(la):
Hmm ...deluje mi kao da Rusi dolaze da potpisuju za obilaznicu oko Beograda i prugu prema Skoplju sa Koštunicom,BG Čvor i Prokop im je nepoželjan jer donosi političke poene :kafa:
Можда ниси пажљивије пратио политичка дешавања у Србији, али Коштуница је изгубио изборе и прешао у опозицију пре две и по године. Тако да, ако би Руси нешто и потписали са њим, могли би исти папир да окаче мачку о реп.;)
 
boca-ica":j687dnh6 je napisao(la):
Koliko me sećanje služi Kuvajtćanima su sve stranci gradili , pa i naši odavde išli tamo gradili od od poljskog WCa pa do .... doduše za lepe pare,
Najimpozantnija građevina koju je naša firma tamo napravila je svakako Kuvajtski toranj

Kuwaittowers.jpg

Kuwaitobservation.jpg


PIM je radio kej, a naše, srpske firme, su u Persijskom zalivu imale svoj kamenolom i fabrike građevinskog materijala.

Najčudniji trenutak u Kuvajtu mi je bio kad sam ušao bukvalno u NBGD blok 19a.

Zgrade su gotovo iste, a naša firma je očigledno dva puta naplatila isti projekat. Prvi put u Beogradu, a drugi put u Kuvajtu
 
Uf, Prokop je sveprisutna tema u Beogradu od kada sam se rodio (a i ranije), tako da je njegov zavrsetak dobio izvesnu mitsku dimenziju, poput ponovnog dolaska Isusa na zemlju, bliskog susreta trece vrste ili pronalaska leka za HIV.

I posle svega, najiskrenije, ja bih samo da ga zavrse. Kao neprijatan odlazak kod zubara - "Doktore, samo Vi udrite anesteziju, busite, zakrpite, pa da palim". E tako! Cak mislim da mu se necu ni radovati. Kada neki politicar za pet godina, sa sve Kuvajcanima i Rusima u pratnji, bude sekao crvenu tracicu, prva pomisao ce mi biti: "'Fala kurcu, pa zavrsismo i sa tim Prokopom"...

Slicno je i sa Koridorm 10. Ubejen sam da i kad dodje taj nedosanjani dan da ga zavrse, da ce resiti da ostave metar kvadratni neasfaltiran kako bi vaki guzonja pred svake izbore mogao da dodje da zamaze tu lopatu asfalta i kaze kako ce konacno, za njegovog mandata, Koridor 10 biti kompletiran.

Mislim, sta im drugo ostaje - ima li zivota posle Prokopa i Koridora 10???
 
Homer Jay":1ey5qsu6 je napisao(la):
I posle svega, najiskrenije, ja bih samo da ga zavrse. Kao neprijatan odlazak kod zubara - "Doktore, samo Vi udrite anesteziju, busite, zakrpite, pa da palim". E tako! Cak mislim da mu se necu ni radovati. Kada neki politicar za pet godina, sa sve Kuvajcanima i Rusima u pratnji, bude sekao crvenu tracicu, prva pomisao ce mi biti: "'Fala kurcu, pa zavrsismo i sa tim Prokopom"...
+1
 
+ i od mene. Tako se svi i osecamo.

Imace i posle zivota. UMP, Beograd-Juzni Jadran i Sabac-Rumunija.
 
Ruska milijarda stiže na kašičicu
24. oktobar 2010. | 13:08 | Izvor: Novosti
Beograd -- Ove nedelje u Moskvi zaseda komisija Ruske Federacije i Srbije za kredit našoj zemlji. Problematičan remont pruge Beograd - Bar, jer prolazi kroz tri države.





"Na sastanku Mešovite komisije Ruske Federacije i Srbije, koja će se tokom sledeće nedelje održati u Moskvi, svakako će biti reči o realizaciji ranije ugovaranog kredita za gradnju naše železničke infrastrukture", kaže pomoćnik ministra finansija i šef Radne grupe za realizaciju kredita Ruske Federacije Zoran Ćirović.

"Dobro je što da se, posle nekoliko meseci, o ovom poslu opet razgovara, mada će konačne odluke, ipak, morati da sačekaju naredno zasedanje Radne grupe", dodaje on.

Rusi neće fazni aranžman
Rusko Ministarstvo finansija, koje je nosilac posla ugovaranja investicionog kredita sa Srbijom, nije, kako nam je potvrđeno, prihvatilo predlog srpske strane da se aranžman vredan 800 miliona dolara sprovede fazno. "Oni insistiraju na završetku kompletne dokumentacije kako bi se rizik za investiranje sveo na minimum", ističe pomoćnik ministra finansija Zoran Ćirović.

Ćirović podseća da su, od ukupno ponuđenog iznosa od 800 miliona dolara ruskog kredita, realizaciji najbliži izgradnja Beogradskog železničkog čvora (vredan 200 miliona dolara), kao i izgradnja pruge od Valjeva do Loznice (150 miliona dolara).

"Ranije jeste dogovoreno da Srbija od Ruske Federacije dobije mogućnost povoljnog kreditiranja u ukupnom iznosu od 800 miliona dolara. Ruska strana insistirala je da taj novac bude usmeren u projekte obnove i izgradnje železnice", navodi Ćirović.

On dodaje da su "trenutno realizaciji najbliži projekti izgradnje železničkog čvora i pruge od Valjeva do Loznice. Za projekat elektrifikacije pruge od Niša do Dimitrovgrada, koji je takođe bio u varijanti za dobijanje pozajmice, kredit je već ugovoren sa češkim partnerima. Ostaje pitanje na koji način treba obaviti remont pruge Beograd - Bar, jer ona prolazi kroz tri države, što značajno otežava ugovaranje posla".

Inače, prema dogovorenoj dinamici, srpska strana bi do kraja ove godine trebalo da dostavi svu neophodnu dokumentaciju za ugovorene projekte.

"Posle te faze, ulazimo u posao ugovaranja konkretnih uslova kredita, ali očekujemo da on bude povoljniji od onih koji se trenutno mogu dobiti na komercijalnom tržištu. Ruska strana, inače, insistira da njihove firme budu najvećim delom nosioci projekata gradnje", zaključuje Zoran Ćirović.

O “ruskoj milijardi za Srbiju” prvi put se govorilo prošlog oktobra, kada je predsednik Ruske Federacije Dmitrij Medvedev boravio u Beogradu. Od tada je na srpski državni račun leglo tek 200 miliona dolara povoljnog kredita za podršku budžetu, dok je investicioni deo sporazuma, vredan 800 miliona dolara, ostavljen za usaglašavanje. Do sada je održano nekoliko sastanaka radne grupe, ali ni jedan posao nije ugovoren.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=10&dd=24&nav_id=467417
 
Homer Jay":2z62litl je napisao(la):
Uf, Prokop je sveprisutna tema u Beogradu od kada sam se rodio (a i ranije), tako da je njegov zavrsetak dobio izvesnu mitsku dimenziju, poput ponovnog dolaska Isusa na zemlju, bliskog susreta trece vrste ili pronalaska leka za HIV.

I posle svega, najiskrenije, ja bih samo da ga zavrse. Kao neprijatan odlazak kod zubara - "Doktore, samo Vi udrite anesteziju, busite, zakrpite, pa da palim". E tako! Cak mislim da mu se necu ni radovati. Kada neki politicar za pet godina, sa sve Kuvajcanima i Rusima u pratnji, bude sekao crvenu tracicu, prva pomisao ce mi biti: "'Fala kurcu, pa zavrsismo i sa tim Prokopom"...

Slicno je i sa Koridorm 10. Ubejen sam da i kad dodje taj nedosanjani dan da ga zavrse, da ce resiti da ostave metar kvadratni neasfaltiran kako bi vaki guzonja pred svake izbore mogao da dodje da zamaze tu lopatu asfalta i kaze kako ce konacno, za njegovog mandata, Koridor 10 biti kompletiran.

Mislim, sta im drugo ostaje - ima li zivota posle Prokopa i Koridora 10???
:laugh::laugh:

+ :kk:
 
Ma treba bre srusiti tu betonsku plocu i umesto nje postaviti veliki stakleni krov!



Bild_6_Hauptbahnhof_rdax_560x392.jpg
 
Nema potrebe, jer je ploča skoro završena fali još jedan manji deo,a na toj ploči bi mogao da se postavi takav staklenac,koliko sam pročitao rusi su dali zeleno svetlo da se kompletiraju projekti do kraja godine,te se nadamo da će biti završena po postojećem projektu,koji ostavlja veliki prostor na ploči za šoping mol...
 
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1419575

Седница Скупштине града заказана за четвртак, 11. новембар

Пред одборницима ће се наћи и већи број одлука о изради планова детаљне регулације саобраћајница, делова Булевара ослобођења и продужетка Динарске улице, као и планова регулације комплекса Клиничко-болничког центра.

Dakle usvojice one saobracajnice i kruzne tokove izmedju bulevara oslobdjenja i kneza milosa koji mu dodju pristupne do prokopa :vops:
 
Nema,ali objavice u sluzbenom listu cim ga objave i tekst i graficki prkaz
 
Mrkonjić: Ruski kredit od marta
15. novembar 2010. | 16:15 | Izvor: Beta
Beograd -- Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić kaže da bi u martu mogla da počne relizacija projekata u srpskoj železnici, finansiranih iz ruskog kredita.




Mrkonjić je o realizaciji izgradnje beogradskog železničkog čvora, odnosno stanice Prokop i pruge Valjevo-Loznica razgovarao sa delegacijom Ruske državne železnice, koja je doputovala u trodnevnu posetu Srbiji, navodi se u saopštenju Ministarstva za infrastrukturu.

Cilj posete je da se sagleda stanje tih projekata i usaglase idejni projekti, da bi što pre počeli radovi.

Potpredsednik Ruske državne železnice Avtandil Gorgiladze je kazao da su projekti na srpskoj železnici od velikog značaja za Rusiju i da nameravaju da sa "bratskom Srbijom" postignu dogovor do kraja ove godine.

Projekti na železnici u Srbije trebalo bi da se finansiraju iz 800 miliona dolara vrednog ruskog kredita za infrastrukturu u Srbiji.

Načelni dogovor o tom kreditu postignut je prilikom posete predsednika Rusije Dmitrija Medvedeva Beogradu, u oktobru 2009. Detalji oko uslova tog kredita još nisu dogovoreni.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=11&dd=15&nav_id=472524
 
Pa sada ne sumnjam da će se novac odobiti za Prokop, jer je Bugarska konačno potpisala južni tok.. :kafa:
 
Jeste on nam doneo sreću za Prokop,eto javiše danas konačno potpisan protokol,ceo kredit ide u železnicu ,radovi počinju na proleće a pripremni radovi odmah.. :) Prokopu se konačno pružila šansa..
Izgleda da će se i Bečki "Prokop"završiti kad i Beogradski..
http://www.youtube.com/watch?v=uqOyjy1AKeQ
 
Tako je,ali ovaj put će biti ok protokol je potpisan,projekti usvojeni,pripremni radovi počinju nema sumnje.. :kafa:
 
Vrh