Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Ink,Izvini ali ti izgleda nisi bio u Prokopu,a ja sam bio u Evropi gde i živim(a jel Bg ne smatraš Evropom,uvrnuto!) a obišao sam mnoge gradove,Naravno da postoje i veće stanice,ali su is strukturno drugačije građane,sa ili sa jako visokim krovovima pa utisak često i vara, a dovoljno je da se uporede projekti najnovijih Kineskih stanica koje su građene po principu Prokopa,a izvini stvarno treba dođeš na Prokop staneš ispred polu završene stanice pa da dodaš još toliku građevinu na sve to pa onda kaži vau,definitivno najveće stanica Jugoistočne Evrope od Beča do Istanbula(i njihov novi projekat je sličan Prokopu ali duplo manji kao i u Beču ili ti južni deo Evrope uopšte ne računaš Evropom,u Milanu velika stanica ali peroni jednostavno pokriveni pa se sada postavlja pitanje šta je stanična zgrada a šta nije, a Mare Car dao lepo objašnjenje ,nemožeš suditi o stanici koja je u izgradnji dok je ne vidiš lično završenu i onda tek stekneš utisak o celom projektu,jer na renderima Prokop ne izgleda tako grandiozno ali kad odeš tamo..bogme.. poveliki :kafa: da nabrajam dalje Budimpešta manja,Atina manja,Sofija manja,Bukurešt manja,Tirana manja,Rim manja,Istanbul manja,Cirih manja,Minhen manja,Berlin slična,veća za jedan nivo ispod zemlje....Barselona slična,Madrid slična, u ostalom imaš na Skyscrapercity temu "Railway" pa možeš da pogledaš slike svih većih stanica Evrope i sveta,Prokop kada i ako ga završe kao i toranj na Avali koji je dobio visoke ocena na istom forumu.
xin_5220605090955468106584.jpg

Evo kako bi izgledala potpuno pokrivena ploča ,kota 105.na Prokopu(u poslednjoj fazi), a jel tebi ovo malo?
 
2020--> Sta lupas da stanica Centrale Termini u Rimu i stanica u Milanu koja ima 30 koloseka, kao takodje stanica Gara de Nord u Bukurestu sa 20 koloseka i ogromnom stanicnom zgradom su manje od Prokopa!
O Minhenu da ne govorim :rolleyes:
 
A jel misliš na Prokop u izgradnji ili završen?,jer ne zaboravi kod nas su teretna i ranžirna odvojena u Makišu, isto sa 30-ak koloseka i tornjem i čime sve ne,a stanica Nbg i Rakovica,Zemun+30 km duplih tunela+ kolosalnim mostom i oni su deo iste priče Železnički čvor u Bg je sistem i ne sastoji se samo od jedne zgrade..ja nisam rekao da je Prokop najveći, već jedna od desetak najvećih u Evropi, a kao reakcije na moj post gde sam rekao vau koliko su velike platforme,a pitan sam zašto kažem vau grandiozno kada u Evropi ima većih,pa reklo bi se ima ali ne mnogo..;) a princip gradnje stanica pre 100g. i u skorije vreme je dosta promenjen što nabolje pokazuje Berlin i Prokop i serija Kineskih e za to bi se tek reklo kolosalnih aerodromskih ups... železničkih zgrada..
 
Ako se ne varam ranžirna stanica Makiš ima neverovatnih 120 koloseka.
 
Samo da dodam kad je napravljena bila je najveća u Evropi. :)
 
Par komada manje, zaboravio tačan broj, ali je mislim 117 ili tako nešto..
 
U Beogradu je nekada a i sada sve građeno da bude najveće na Balkanu,novim tornjom na Avali,mostom na Adi,Prokopom,Kliničkim centroma,Vma...Marakanom,Arenom,Sava Centrom,Genex kula,Ušće.. a nadajmo se i Metrou od 500km ;) tradicija se nastavlja...
 
2012":3ad7fokr je napisao(la):
U Beogradu je nekada a i sada sve građeno da bude najveće na Balkanu,novim tornjom na Avali,mostom na Adi,Prokopom,Kliničkim centroma,Vma...Marakanom,Arenom,Sava Centrom,Genex kula,Ušće.. a nadajmo se i Metrou od 500km ;) tradicija se nastavlja...
to mi se i bas svidja, tako i treba da bude. steta sto vise nemamo najveci shopping mall na balkanu
 
Biće siguran sam,Ikea je u najavi a i Autokomanda uostalom Uće mall je već u upotrebi meni je dovoljno veliki a ne zaboravimo da će se graditi Kineski šoping centar jedini i najveći u južnoj Evropi ,a više bi mi se dopalo da dobijemo i Aqua park i stazu za formulu 1 ,tako da bi pored Hipodroma to baš komletiralo ponudu metropole,ali kad smo kod veličine možda treba reći da su sadržaji mnogo bitniji kao i kvalitet
 
Svi ti objekti su imali Balkanske rekorde ili JI Evrope, a jedino ranžirna stanica Makiš evropski. Meni je to neverovatno jer ipak smo mali i kao ex Yu u odnosu na zapadne zemlje.
 
2012":2gagwa4u je napisao(la):
U Beogradu je nekada a i sada sve građeno da bude najveće na Balkanu,novim tornjom na Avali,mostom na Adi,Prokopom,Kliničkim centroma,Vma...Marakanom,Arenom,Sava Centrom,Genex kula,Ušće.. a nadajmo se i Metrou od 500km ;) tradicija se nastavlja...
А да не говорим и о листу који има највећи у земљи (мислим, тираж).
 
Atina nas šije sa aerodromom,ali ok imali su Olimpijadu ;)
 
Pa da Atina ima najveću v.luku na Balkanu,a iako veliki grad pre Olimpijade nije imala tako velike javne objekte,već su tada dobili novi Aerodrom,most za Peloponez i Metro kao i naravno sportski kompleks,Atina posle Olimpijade je potpuno drgačiji grad,za nas koji je pamtimo od ranije.
 
2012":be1c8zsm je napisao(la):
Pa da Atina ima najveću v.luku na Balkanu,a iako veliki grad pre Olimpijade nije imala tako velike javne objekte,već su tada dobili novi Aerodrom,most za Peloponez i Metro kao i naravno sportski kompleks,Atina posle Olimpijade je potpuno drgačiji grad,za nas koji je pamtimo od ranije.
pa da, to jeste, ali ja sam kontao da hoces da kazes da smo mi odma posle Atine sto se velicine aerodroma tice (valjda na Balkanu), sa cim se ja ne bih slozio ;)
 
Возикао се данас 26.04.2010. бициком до Авале, па усликах на брзину успут...

p1010039resize.jpg

p1010040resize.jpg

p1010041resize.jpg

p1010042resizep.jpg

p1010043resize.jpg

p1010044resize.jpg
 
ретардињо":id6fpfnv je napisao(la):
Возикао се данас 26.04.2010. бициком до Авале, па усликах на брзину успут...
Супер слике. Хвала. :gobb:
 
Dva koloseka na stanici „Prokop" biće završena do kraja juna »
27. April. 2010 | (18:19 -> 18:23), Izvor : Studio B, Komentari: 0
Izgradnja petog i šestog koloseka na beogradskoj železničkoj stanici „Prokop" biće potpuno završena do kraja juna, dok se poboljšani režim rada „Beovoza" može očekivati krajem godine, rekao je sekretar za saobraćaj Dragoljub Đakonović
.



Đakonović je istakao da na osnovu ugovora između „Železnica Srbije" i „Energoprojekta" obnova ovih koloseka vredi oko 335 miliona dinara.

- Očekujemo da remont devet elektromotornih garnitura bude završen tokom leta i da najkasnije do kraja godine zaživi prva faza modernizacije „Beovoza", kada će vozovi od Zemuna do Pančeva saobraćati u intervalu od 15 minuta. Primera radi, od stanice „Novi Beograd" do stanice „Karađorđev park" stizaće se za samo šest minuta. U trenutku kada se obnavlja most „Gazela" to će biti odlična alternativa za prelazak iz jednog u drugi deo grada - rekao je Đakonović.

Vozovi „Beovoza" stajaće na stanicama „Zemun", „Tošin bunar", „Novi Beograd", „Prokop", „Karađorđev park", „Vukov spomenik" i „Pančevački most" i biće usklađeni sa ostalim linijama javnog gradskog prevoza.

Tokom naredne godine mreža će biti proširena od Zemuna do Batajnice, a u planu je i modernizacija „Beovoza" do Ripnja i od Pančevačkog mosta do Krnjače. Za dve do tri godine „Beovoz" će biti produžen od Resnika do Lazarevca, odnosno Mladenovca i od Rakovice do Umčara.

Đakonović je naglasio da treba učiniti sve kako bi se stanica „Prokop" konačno kompletno završila. Procenjuje se da je za njen završetak potrebno oko 110 miliona evra, koji bi se mogli obezbediti iz kredita Ruske Federacije našoj zemlji. Bez završetka ovog železničkog čvora i izgradnje železničke obilaznice Beograd neće biti u mogućnosti da na pravi način iskoristi potencijale svojih obala, rekao je Đakonović i dodao da ispod ove stanice postoji prostor za stanicu budućeg beogradskog metroa.

Izvršni direktor „Energoprojekta" Dragan Marković potvrdio je da će obnova perona pet i šest biti završena do kraja juna, rekavši da je u toku postavljanje šina uz pomoć specijalne mašine. www.studio b rs.

Neki ovde preuzeše obavezu da nam tačno,na vreme i kvaltetno,kako rekoše kulturno prenose agencijske vesti ili tekstove...ali koliko vidim ostadosmo neinformisani,te smatrajte ovaj tekst donacijom 2012..
:D
 
bit ce bit ce beovoz,samo da dozivimo tu 2012tu i ruski kredit. :kk:
 
a koje godine ce kompletno cela stanica biti zavrsena :/
 
To ćemo saznati sredinom maja,najvljen je završetak pregovora u vezi Ruskog kredita,i poslednje što su izjavili i s jedne i sa druge strane da neće biti problema,pa držimo palčeve..u tom slučaju cela stanica bi mogla da se završi za godinu dana kako je ranije izjavljeno..
voz.jpg

Evo ga i prvi remontovan..ko bi rekao da nije nov.. ;)
 
godinu dana od kada legne kinta a kinta ce najranije leci u novembru il decembru znaci negde 2012 te ako sve prodje kako treba.Fino izgleda,nazalost brzo ce ga izvrljati kopilad
 
Vrh