Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Upravo barem u Evropi nema takvih objekta bas na stanici. Takva resenja ima jedino u americi kao na Pensylvania Station u Nju Jorku. Vise bi voleo autorsko resenje stanicne zgrade a ne pravljanje pecurke-zgrade na objektu.
 
Levo od stanične zgrade na prethodnoj fotki planiran je Tržni Centar (P+2) - 51570 kvadrata,na desnoj strani Garaža.
 
Ovo sa hotelom nije aktuelno neka ranija razrada ne znam ni ko je pustio na tv.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368687#p368687:3qc9zv8g je napisao(la):
dove » Mon Jan 25, 2016 11:42 am[/url]":3qc9zv8g]Vučić sutra otvara "Prokop", izmeštanje železničke stanice trajaće godinu dana
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/vuci ... na/n1r7w7x
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... ma-putnike

Veliki je posao premeštanja stanice u Prokop, sad krećemo ka drugoj fazi, sigurno će nam trebati godinu dana da bismo je razmestili, ali razmestićemo je - rekla je Mihajlovićeva za TV Pink, uoči sutrašnjeg otvaranja te stanice posle 40 godina.

Tuzna vijest ako se pokaze tacna. A jos tuznija sto ju javnost pozdravlja i s nestrpljenjem iscekuje :(
 
Дал је могуће човече да си толико загрижен, ако ово стварно мислиш мени те је стварно много жао... :shok: :kafa: :grand: :bash: :roll: :( :(
 
Nemas razloga da mene zalis. Ja ne zivim u Srbiji. Zali one koji ce godinama da placaju posljedice ovakvih egzibicija ako si vec sazaljive prirode.
 
Moze se i zaprznim kolima, kamelskim karavanima i opankama ziveti. Ajde barem da neko sad napise deseterac na izgubljenom sjaju bijele carske stanice na savskom trgu i kako je kralj Milan nekada zidao gvozdeni put prema carskom nisu. A onda da se okrenemo buducnosti a gusle nek zice kidaju za prosla vremena...
 
Орјене, оћемо једно такмичење у иронији, а?
Не имасмо то одавно.

Кључни појмови: Свијетли Прокоп, брзе пруге, Југоисточна Европа, интеграције, напредак, историја, човечанство, модерне технологије...
Могу ја тако до сутра, него ми не би добро већ негде после трећег појма, па сад већ морам да се одјавим.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368712#p368712:t56p7lrf je napisao(la):
RioBL » 25 Jan 2016 02:01 pm[/url]":t56p7lrf]Nemas razloga da mene zalis. Ja ne zivim u Srbiji. Zali one koji ce godinama da placaju posljedice ovakvih egzibicija ako si vec sazaljive prirode.

Што се онда чешеш када те не сврби :?: :roll:
 
И сад нешто конструктивно, да изађемо из реторике великих речи, пјесничког израза и соцреалистичке естетике високих пећи и многоколосечних вокзала (жел. станица).

Дакле, мој предлог је: нека споје та два воза за Нови Сад што су наумили да доведу до Прокопа са два поласка за Ниш, не бисмо ли, коначно, добили директну везу између другог и трећег града у земљи. Да буде нека корист и од незавршеног Прокопа, колика-толика.
 
иако је то врло једноставно урадити, за мозгове у ЖС то је нуклеарна астро физика
 
Ma, da pojacaju i prolazne linije BG voza bilo bi dobro.
 
Ne postoji stanicna zgrada jos,a ni pristupne saobracajnice,sta ce sa platformom.Pa jos most preko Dunava pa tek onda ce ovo postati glavna stanica.
 
OK, evo sad će neki vozovi iz NS završavati na Prokopu. Lično mislim da ta dva odmah treba produžiti za Pančevo, pa će svakako proći kroz Prokop, a i dobili bi direktnu vezu sa Pančevom.
Ono što meni sad nije baš najjasnije, znam gde je Prokop, ali ako dođem na njega na koju stranu treba da izađem da se dokopam grada, na gore, ili na dole, ka auto putu. Gde se sad tu stiže do gradskog autobusa. Pogotovo nekog koji ide ka centru grada (recimo prema Terazijama, Tašmajdanu, Kalemegdanu). Da li je signalizacija koja "upućuje" ljude ka gradskom prevozu postavljena?
I da li mi je onda brže da ipak izađem na NBG, pa na tramvaj, koji mi je odmah "pod nogama" na stanici NBG. Pogotovo sad kada ponovo vozi 11, mada je retka, ali 7 i 9 su česte, a s njima sam odatle za kratko vreme i na sadašnjoj stanici, i na Slaviji, i na Tašmajdanu (to sam praktikovao i sada, kada voz taljiga od NBG do glavne stanice mileći 10 km/h).
 
Brže ti je da izadješ na NBG pa na bus 95 (najfrekventnija linija u gradu) pa do Doma Omladine 2 minuta hoda i na Trgu Republike si.
 
I eto dokaza besmisla pozicije Prokopa u praksi. Najbesmisleniji infrastrukturni objekat u istoriji Beograda.
 
Tako je, samo je jos bezveznije mesto aerodroma u surcinu, ako je vec smisljen kao beogradski aerodrom, sto su ga pravili u tom selu? Nema ni tramvaja, ni gradskog busa a peske od terazije preko njive. Cudno da ga uopste koriste kad je pravljen u njivi suncokreta. Predlazem da ga premeste gde je i ranije bio. Totalni Fiasko. :mrgreen:
 
Како немају 72 и А1 до АНТ? А где је био је засметао изградњи Новог Београда и аутопута. Биће потребно доста интервенција да се прокоп прими у ткиво Београда као трансплатовани орган у организам, али није да то није могуће. И наравно требаће ту доста времена (поготову за метро).
 
@miki_ns Најбоље је мислим да изађеш на Булевар изнад Прокопа и ухватиш тролу. Кнеза Милоша никад не стоји, може се кретати спорије или брже али како год окренеш за десетак минута си код Народне Скупштине.
Мислим да је аеродром у Сурчину на локацији на којој је јер је она јако повољна за прилаз авиона и пре свега се о томе водило рачуна па тек онда о прилазу људи. Перспектива је изградња брзе пруге до аеродрома, све друго је замајавање без обзира на локацију истог јер у сваком случају не може бити у центру града.
Иначе град о 2мил становника не може нормално да функционише без метроа па како год да су добро осмишљени остали видови транспорта и док то не решимо вртећемо се у круг, возачи је кунути возаче, возачи пешаке, ГСП и једне и друге итд.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368800#p368800:3vgscjyx je napisao(la):
Mijat » 25 Јан 2016 11:31 pm[/url]":3vgscjyx]@miki_ns Најбоље је мислим да изађеш на Булевар изнад Прокопа и ухватиш тролу. Кнеза Милоша никад не стоји, може се кретати спорије или брже али како год окренеш за десетак минута си код Народне Скупштине.

10 минута ти треба само од изласка из воза до станице трола у Булевару. И то ако немаш пртљаг и брзо ходаш.
 
Постоји ли неки пролаз тј. степенице за пешаке до Руда? Нисам никад цуњао по Прокопу са те стране.


Sent from my iPhone6+ using Tapatalk
 
Vrh