Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Ako su ispunjeni projektom definisani protivpozarni uslovi i pristupi zasto bi nesto bilo zatvoreno?

Potrebno je za pocetak dobro javnim prevozom povezati prokop i uraditi makar gornje pristupe.
 
Бојим се да нам се спрема нешто још глупље: друга линија Бг:воза Ресник - Прокоп, прва линија градко-приградске железнице пројектована тако да уопште нема путника.
 
А што не до Карађорђевог парка, Вуковог споменика, Панчевачког моста и Крњаче?
Зато што су будале, немам други одговор.
 
Mislim da je dobro sto je spomenuto da je planiran shoping mol na Prokopu. Ima jako puno razloga da bas tu bude, tako da mislim da je to dobra vest, ako je tacna i ako nisu opet lazi.

Za dostupniji prokop je potrebno samo malo vise dobre volje i pameti, pa da se linije javnog prevoza reorganizuju da im terminus bude na prokopu () ili da prolaze neposredno pored (kao na primer linija 18,55) Takodje prema najavama (kad se setim sta je sve najavljeno) prioritet bi imala linija metroa od Cukarice, sto opet nije tako lose i moze biti dobro, samo da se to nekad i dogodi.

Ono sto jeste nerazumno, zasto voz za NS krece iz Prokopa, kad je mogao iz Rakovice (kako je i predvidjeno po novom Bg cvoru) ili mozda cak iz Panceva.
 
Шопинг мол је у реду, али онда треба да се планира и паркинг на плочи, јер би било мало гротескно (бар мени) да посетиоци мола користе станични паркинг испод перона.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366876#p366876:3e4jfr14 je napisao(la):
Пантограф » 14 Jan 2016 05:12 pm[/url]":3e4jfr14]А што не до Карађорђевог парка, Вуковог споменика, Панчевачког моста и Крњаче?
Зато што су будале, немам други одговор.
Verovatno hoce da se sa Prokopa preseda u okviru gradsko prigradske zeleznice.

Inace slazem se da nema razloga da voz za NS polazi sa Prokopa vec da mu polazna bude Pancevacki most ili Rakovica.

E sad postavlja se i pitanje da li bg voz moze da posluzi kao fider ka Prokopu da se ne bi gurao u cvor neki od ovih vozova za ns
 
Тачно, хоће да се преседа.
И тако ентузијаста из Ресника прво седне у 47, да би стигао до ж. ст. Ресник, па у воз до Прокопа, па чека неколико минута везу, па, ако му је крајње одредиште поред неке од станица прве линије - то је то, а ако није... опет преседа.

И тако ентузијаста из Ресника три пута крене возом за Београд: први пут, последњи пут и никад више. А град плаћа за празне возове.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366878#p366878:1pai3v3i je napisao(la):
Пантограф » 14 Jan 2016, 17:18[/url]":1pai3v3i]Шопинг мол је у реду, али онда треба да се планира и паркинг на плочи, јер би било мало гротескно (бар мени) да посетиоци мола користе станични паркинг испод перона.
Ne znam koliko je parking mesta zakonski potrebno za zel.stanicu, ali za trzni centar potrebno je 1pm na 50m2 neto prodajnog prostora ili neki put daju podatak 1pm na 60m2 bruto povrsine. Ako sve to moze da stane na taj stanicni parking onda super, ako ne onda je neophodno obezbediti zakonski dovojan broj. uzgred ja i ne znam da ima taj stanicni parking, nikad nisam video neke slike toga, ne znam ni jel pusten u upotrebu
 
Nije pušten. Na onim renderima na temu kako stanica treba da izgleda, koji su bili i ovde, nacrtan je ulaz u nekakvu podzemnu garažu, pa sam ja zaključio da je to u planu.
 
Entuzijasta iz Resnika se ne mora voziti do zeleznicke stanice 47. Ima jos 2 linije na raspolaganju. A moze i da se proseta jer mu je potrebno 10-15 minuta laganog hoda :D ;)

salim se malo pantografe, ali izmedju guranja u busu i kretanja mic po mic u crnotravskoj, zatim u zoni autokomande i od fransa do slavije nasuprot silaska par stanica do zeeznicke stanice resnik i brzog dolaska u centar grada, lako je napraviti izbor.
Naravno da bi bilo puno bolje da ta linija BGvoza ide do pancevackog mosta, sto bi omogucilo brzu vezu svima koji sa juznog dela grada idu ka severoistocnom.

P.S. Zar vase udruzenje ne bi moglo da pokrene inicijativu kojom bi se na gradske vlasti izvrsio pritisak oko trase i ubrzanja uvodjenja druge linije?
 
25-og je svečanost.
Radi se u dve smene da se sve završi na vreme.
Čak su i našu firmu angažovali za, neke njima, nepremostive prepreke nastale u predhodnom periodu.
Nije da se hvalim, ali energoprojektu ng smo uštedeli cca 5000 eur
 
Моравац, да неће бити очишћени сви они графити по тунелима?
 
Ne znam, zvali su me po drugom pitanju koje je bilo urgentno. Juče su recimo, prekrečili zaštitne ograde u belo, a tamo nije bilo 10 cm2 čistog prostora. Verujem da će se skidati i sa zidova, stepeništa, pa možda i sa tunela.
Ako budem imao informaciju preneću ovde
 
речено је на теми о БГ-Возу зашто то Дирекција неће да уради:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366923#p366923:2y9skh6t je napisao(la):
Karlo del Ponte » 14 Јан 2016, 20:00[/url]":2y9skh6t]Јуче сам после дужег времена имао разговор са представницима Дирекције за јавни превоз. Образложење за линију за Ресник:
1. Уколико би ишла за Земун, са развојем Прокопа и даљим пројектима за Будимпешту доћиће до преоптерећења пруге западно од Прокопа
 
Od dudućeg "Najvećeg" šoping centra na Balkanu kod mikrofona do budućeg "Najvećeg" šoping centra na Balkanu kod Auto Komande ima 2,5 KM. Budući malo manji najveći šoping centar na Balkanu se nalazi na pola puta između njih, tj na 1,2 km udaljenosti od oba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367094#p367094:b6f5lncd je napisao(la):
JohnnyLee » Fri Jan 15, 2016 3:31 pm[/url]":b6f5lncd]речено је на теми о БГ-Возу зашто то Дирекција неће да уради:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366923#p366923:b6f5lncd je napisao(la):
Karlo del Ponte » 14 Јан 2016, 20:00[/url]":b6f5lncd]Јуче сам после дужег времена имао разговор са представницима Дирекције за јавни превоз. Образложење за линију за Ресник:
1. Уколико би ишла за Земун, са развојем Прокопа и даљим пројектима за Будимпешту доћиће до преоптерећења пруге западно од Прокопа

Rekoh li ja...BG voz će prvi da izvisi prebacivanjem saobraćaja na Prokop. Na novom čvoru jednostavno nema mjesta i za jaku gradsku i međugradsku željeznicu. Džaba i što je Prokop prolazna stanica, moraće napraviti od nje terminus. Prva najavljena međugradska linija će biti terminalna na Prokopu. A sjetite se da su vas sve ubjeđivali kako je prednost Prokopa ta što će vozovi moći da prolaze kroz stanicu. Eto kako će moći.
 
Pa sa samo 2 koloseka u sva 3 pravca naravno da ce biti Prokop usko grlo za gradsku zeleznicu kombinovano sa ostalim saobracajem.
 
...i onda kažu "treba ići u drugu fazu i ulagati u Prokop" a ne mogu razviti potreban saobraćaj preko Prokopa. Da zaplačeš od tuge.
 
све може, само је потребно модернизовати пругу и ставити адекватну сигнализацију. ево, спатио живи у Паризу па нека ме он исправи, али тамо РЕР возови имају праћење и краће од два минута. како? па зато што имају добру сигнализацију. може и код нас, са добром сигнализацијом да имаш барем 15 пари возова (тј. воз на свака 4 минута) између Прокопа и Батајнице или Прокопа и Ресника или Прокопа и Панчева
 
Vrh