Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Nisam odusevljen plocicama pogotovo zidnim ali treba imati na umu da je oko 120m na svakom peronu oblozeno granitom sto nije mala povrsina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366373#p366373:1kqvqr40 je napisao(la):
Delija » 11 Jan 2016 20:41[/url]":1kqvqr40]Игоре, знаш ли што су одустали од оних таласастих алу облога на плафону станице који су пробали на почетку радова?

Ово ће на крају испасти простојно али могло је и морало све то далеко лепше, рационалније и модерније. Силне милионе су беспотребно потрошили на ову ВЦ керамику по зидовима и стубовима. Естетски ово је две класе иза перона код Вука.

Delija kako do sada nisi shvatio da je stanica iznad perona i koloseka na ploči - čuvena kota 105. Tamo možeš da istakneš kreativnosti ako se sa investitorom dogovoriš ("ti" kao arhitekta). Ovu su samo peroni koji pre svega treba da budu od izdržljivog materijala zbog velikih temeperaturnih razlika i velikog broja putnika sa svojim koferima na točkiće i sl. Tu se čovek kratko zadržava kada stigne voz na kolosek ili 5-10 minuta ranije siđe na peron. Čak i da kasni voz to ćeš sve saznati iznad u toploj udobnoj čekaonici stanice sa ugostiteljskim sadržajem i raznim prodavnicama iznad perona i koloseka.
 
Procice mnogo vode ispod beogradskih mostova dok mi izgradimo tu toplu udobnu cekaonicu stanice sa ugostiteljskim sadrzajem.
 
Апропо "топле, удобне чекаонице на плочи", поготову ако она буде вееееликих пропорција за мало путника, и следствено томе "јефтина" за одржавање и надасве економски/енергетски одржива:


Trece i ono najcrnje - zeleznicka stanica u Uzicu. Ono je tek Bogu plakati... Temperatura jako niska, voz zatvoren, stanica em sto je oronula, em nema restoran, em pokretne stepenice nepokretne (3 sprata vuci torbe nagore), nego sto nema grejanja. Kazu da je nekada svega bilo. Radio lift, pokretne stepanice radile, restoran postojao, lozilo se na ugalj, ali nekome palo na pamet da je uglalj opasan po okolinu i to zabranili. Vele, bolje da se smrznes nego da izazivas hazard. Koji je u civilizovanom svetu ovako tretiran, da se smrzne u stanici, ne tako bas malog mesta i svi se privikli na iskusenje i prezivljavanje bez i trunke protivljenja??? WOW.


Цитат форумашице Staklene_Wool_nice са топика Модернизација железнице.

Сањајте топло и удобно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366608#p366608:8s0xrnuh je napisao(la):
laki72 » 13 Jan 2016 12:01 pm[/url]":8s0xrnuh]Mislim da nece
Optimista si Laki, to ne lici na tebe. :D
 
Mnogi nisu verovali ali mi ćemo kao što smo i obećali otvoriti Prokop dan pre Savin dana”, kazao je Vučić na konferenciji za novinare.

Vučić je kazao da će sada voz od Beograda do Novog Sada kretati sa Prokopa.

“Odmah ćemo krenuti i u drugu fazu Prokopa, gde imamo ideju i za šoping mol i za hotele i želimo da to bude jedno od najlepših mesta”, kazao je Vučić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1085118
 
šta to oni zapravo "otvaraju"?

prokop je i do sada bio "otvoren".
 
Pa pitaj av av i ekipu plus nije ni blyu da bude skory gotovovo nego otvara se faza faze koja nije faza a treba se negdje slikati
 
E moj direktore šta očekuješ, na opštinskom nivou je još gore, kod mene u opštini se slikaju i kad pokose travu na javnoj površini, a jednom su otvarali neku asfaltiranu ulicu i postavili slike odatle na fb. Ni na jednoj slici u prvom planu nije bio put već gomila ljudi bez vratova, vrv članova lokalnog kluba obolelih od kompleksa niže vrednosti a.k.a sns.
 
Zasto ako bi voz za NS isao iz Prokopa?
Ako je cilj da se Prokop polako uvodi u funkciju (sa cime se u nacelu slazem), to se moglo smislenije uraditi tako sto bi voz saobracao na relaciji Pancevo-Novi Sad.
U takvoj varijanti, ovaj bi voz koristio znatno veci broj putnika.
Meni bi to bilo logicnije, onako laicki.
 
Ako se napravi linija Pancevo-Novi Sad, niko u taj voz ko putuje iz Beograda ne bi ulazio u Prokop, vec sa Vuka, pancevackog mosta ili Karadjordjevog Parka.

Tako da ako je cilj da se prokop sto vise koristi onda Pancevo-Novi Sad po meni nije dobra ideja.
 
:bash: :bash:

Ili da premeste sve vozove ili ništa. Zamislite da neko treba da preseda. I treba nepoznatim putevima da dođe od Prokopa do Glavne ili obrnuto.

Ovaj psihopata je zreo za...
 
Tek ćete videti koliko je idiotsko rešenje Prokop. Još bez adekvatnog prevoza do tamo. Kako sa Banovog brda npr stići do Prokopa a da bude jednostavno? Mirijevo, Zvezdara, Borča... Hitno treba uvesti bar 4 ili 5 novih linija. Koliko parking mesta će biti tu?
 
Mirijevo, Zvezdara, Borča - BG vozom, za Banovo brdo nemam tačan odgovor.
 
Баново брдо не треба посебно повезивати с Прокопом, јер је директно повезано са станицом Нови Београд (једном од две главне железничке станице према пројекту Б. ж. чвора по варијанти "Прокоп") - Мостом на Ади.
 
A sta onda raditi sa metro trasom u prokopu gde da vodi linija? Pitanje je vise za temu o metrou ali prica o tramvaju ka zarkovu a ne pravom metrou preko prokopa je po meni besmislena "alternativa".
 
Линија из Ежисовог плана је спас за Прокоп: директно га повезује са практично целим Београдом на десној обали Саве - Чукарицом, Савским венцом, центром, Палилулом, Миријевом...

Док нема метроа, југ Београда преко Моста на Ади има савршену везу са главним железничким станицама новог чвора.
 
Ezis je predvideo kao sto znas liniju do prokopa sto je i logicno nema tu nikakvog spasa vec logika prosta. Pritom u pitanju je druga linija dok je preko Ade treca.
 
Ova prica oko Prokopa postaje sve komplikovanija.

Sto se blizi kraj stanice, sve se javlja veca sumnja da li ce je ljudi koristiti.
 
Koji moj guraju sada vozove za Novi Sad na Prokop!? Dokle će više političari svoju sujetu da stavljaju ispred logike i zdravog razuma!? Ali ne, ne može gospodar da se strpi da stanica bude gotova, reći će plebs: "ma, ništa nisu radili na tom Prokopu, vidiš da nijedan voz ne ide odatle"... E sada će ljudi praktično preko gradilišta da lome noge kako bi uhvatili voz za Novi Sad, samo da kada bi sišli na peron, mogu da kažu: "Vidi kako je ovo Vučić lepo napravio" :bash:

Joj, Srbijo...
 
A stedler i visina perona
Gledajte pozitivno bar ce voz za ns da ide krace 10min
i tako ce vecina silaziti na nbg
Od banovog brda do prokopa bus 49
Kad bi se samo naso neko da zabrani otvaranje nezavrsenog objekta protiv pozarci bilo ko .
 
Vrh