Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Odakle ti ta racunica tj mogu reci pretpostavka?
 
Moja izjava se odnosila na gradski saobracaj imajuci trenutno u vidu da je prokop najpraznije stajaliste na trasi BG/Beovoza.
 
Igor":3ktx3lu4 je napisao(la):
Odakle ti ta racunica tj mogu reci pretpostavka?
За то је довољна здрава сељачка памет, као код оног полуписменог сељака из Мале Моштанице, који тврди да је некадашњи Ћира супериорно решење у односу на ГСП и Ласту заједно! Тај исти полуписмени сељак је поигравање са локацијом Ћирине станице у Београду препознао као почетак краја, не само Ћире, него и свог родног места.
 
Danas svi info paneli i peronski časovnici uključeni u probni rad. :)
 
Na prvi pogled mi ovi displeji ne ulivanju poverenje deluju kao oni kineski u busevima sto su postavljeni sa velikim crnim okvirom kao i ovde i losom rezolucijom. Doduse nece sa na njima pustati filmovi :)
 
Mislim da taj debeli ram oko displeja nije znak da televizor koristi tehnologiju iz 2008 (takvi su bili prvi ravni televizori sa debelim okvirom).
Vec je to po mom misljenju deo sasije koji mora biti jaci da bi zastitio diplej koji verovatno ima ispred neko pojacanje da bi se sprecilo huliganstvo u vidu gadjanja displeja itd...
 
Malo se mali čine ti displeji, ne izgledaju baš pogodni za čitanje iz daljine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360708#p360708:ppe0cpke je napisao(la):
spatiotecte » Tue Dec 01, 2015 4:23 pm[/url]":ppe0cpke]Mislim da taj debeli ram oko displeja nije znak da televizor koristi tehnologiju iz 2008 (takvi su bili prvi ravni televizori sa debelim okvirom).
Vec je to po mom misljenju deo sasije koji mora biti jaci da bi zastitio diplej koji verovatno ima ispred neko pojacanje da bi se sprecilo huliganstvo u vidu gadjanja displeja itd...

Ne vjerujem da je postojao takav uslov kod projektovanja informacionog sistema (ojacanje kućišta i sl.)
Prije će biti da su u uslove nakarikali desetine nebitnih tehničkih karakteristika kakvi postoje u tehničkim opisima svakog monitora (frekfencija, odziv, itd...), samo "sužene" da odgovaraju određenom modelu.

Gedeon":ppe0cpke je napisao(la):
Malo se mali čine ti displeji, ne izgledaju baš pogodni za čitanje iz daljine.

dijagonala monitora se određuje iz uslova koji kaže s koje udaljenosti se u njega gleda. A ako duž perona postave više monitora onda njihova dijagonala može biti manja. I obrnuto, veći monitor - manji broj monitora.

EDIT:
primjetio sam da je instalacija prema kamerama i monitorima izvedena nazidnim kanalicama umjesto da bude skrivena iza rigipsa ili u kanalima recimo, što vjerovatno govori da prvobitni projekti zgrade nisu predviđali elemente informacionog sistema na ovim pozicijama (kamere, monitore). Mislim da je projekat ove zgrade rađen 80-tih kad mnogi od ovih elemenata nisu ni postojali. Šteta. Ako ostave to tako biće ružno. Baš kao najjeftinija adaptacija.
 
RioBL,videćemo kako će ovo rešiti po zidovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360728#p360728:giz9htg9 je napisao(la):
Gedeon » 01 Dec 2015 07:09 pm[/url]":giz9htg9]Malo se mali čine ti displeji, ne izgledaju baš pogodni za čitanje iz daljine.
Bice sve u redu, znam takvih sa mnogo stanica nemacke. Postavili su i vise nego sto su potrebni.
Slike nisu radene sa odgovarujucem kamerom.
Naredna fotografija je iz minhenske metro stanice Hauptbahnhof. Na svakoj strani po dva displeja iste dimensije kao u Prokopu. U Prokopu je neki maksimum pa ce izgledati kao okicena jelka kad se sve pale. Jos jedna sa gradske zeleznicke stanice Marienplatz u Minhenu.
Netreba preterivati kad najbogatije zemlje u ovom segmentu retko imaju vece displeje. Naravno ima i takvih.

ho_1.jpg

M%C3%BCnchen_Marienplatz.jpg
 
Sobzirom da su displeji na peronima obostrano postavljeni onda se prakticno maksimalna razdaljina citljivosti meri do polovine razdaljine izmedju dva displeja

file.php
 
puno malih ekrana je bolje nego nekolicina velikih, a cini mi se i jedino moguce, obzirom na geometriju koloseka, a sim tim i stanice (kriva linija). jedan veliki ekran bio bi iza stuba svima koji su malo udaljeniji
 
@mvbg

Jel sam ja jedini kome smeteju ove kanalice na zidu iza monitora? Za ovo bi projektantu el. instalacija trebalo iscupati usi i naterati ga da licno ostema, ubaci kablove u zid, omalterise i prekreci!!
 
zoran_m":otvbsudc je napisao(la):
http://www.beogradcvor.rs/aktuelno/85.html
Ovo "ovako" ne moze.
Apsolutno je nedopustivo da se izvor svetlosti vidi kroz transparentnu pozadinu, jer em smanjuje citljivost, em je estetski odvratno.
Takodje, 21 je vek, a fluo cevi su izgubile bitku sa led osvedljenjem za ovakve potrebe.
Za to ne treba biti genije, dovoljno je videti sta se u svim lcd panelima koristi za pozadinsko osvetljenje.
-Niska cena
-mala potrosnja energije
-dug radni vek
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360837#p360837:2n66rg2g je napisao(la):
Kolega2357 » 02 Dec 2015 02:14 pm[/url]":2n66rg2g]
file.php

Gde vodi ovaj pothodnik?
Da li su poceli raditi svi signali u Prokopu?
Trebalo bi na preti peron da vodi


@Laki72
file.php

Inace deluje mi dosta tanko ceo ovaj znak da bi u njemu bila klasicna neonka. Postoje i led trake koje su dosta tanje mada definitivno nije lepo kada prosijava mada mislim da aparat to malo uvelicava tj da je na stanici nesto bolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360801#p360801:37u6xc0s je napisao(la):
kingmanowar » Wed Dec 02, 2015 9:26 am[/url]":37u6xc0s]
Jel sam ja jedini kome smeteju ove kanalice na zidu iza monitora? Za ovo bi projektantu el. instalacija trebalo iscupati usi i naterati ga da licno ostema, ubaci kablove u zid, omalterise i prekreci!!

Naravno da nisi.

Sva audio-video oprema na peronima je nabijena na bocne stubove. Ozvucenje, kamere, monitori,...Nista nije postavljano stropno (osim osvjetljenja).A uz to sve povezano nazidnim kanalicama. Zasto? Pomislio sam da zele da ustede na izradi spustenog stropa ali vidim da su izabrali kvalitetnu (i vjerovatno skupu) AV opremu (Bosch). Znaci nije se bas stedilo.

Mislim da je projektant elektricnih instalacija za ovu stanicu odavno u penziji (ako je uopste i ziv) a onaj koji je projektovao ovu opremu takodje nece predvidjati stemanje betonskih stubova za polaganje kablova nego ce se snaci na najlaksi nacin.

Steta. Ovako izgleda kao da su opremili neko skladiste a ne zeljeznicku stanicu, koja ipak mora da ima osmisljen dizajn enterijera.
 
Ko je lud da stemuje ove stubove i zidove to se jednostavno ne radi pogotovo ne u tolikom obimu. Inace kanalice su uglavnom solidno resene za stubove to kabliranje je fino uradjeno cak i ne bode oci previse koliko smeta ona horizontalna po sred zida na 6 peronu
 
Vrh